84.218 %0.47
588,84 %1.52
2,0910 %-0.11
2,8087 %-0.35
  • Kmaraş33 °C

Av. Tuncay Atakan Başvurusunu Yaptı

Av. Tuncay ATAKAN Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aday Adaylığı başvurusunu yaptı
01 Kasım 2013 Cuma 18:43
Av. Tuncay Atakan Başvurusunu Yaptı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Av. Tuncay ATAKAN Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aday Adaylığı başvurusunu yaptı

Atakan yaptığı açıklamada “Ak Parti siyasetinin uzun yıllardır içerisinde olduğunu belirterek İlçemizin eksiklerini biliyoruz. Yapacağımız çalışmalar ile onikişubat ilçemizi hak ettiği yere getirmek bizim asli görevimizdir” dedi

AV. TUNCAY ATAKAN KİMDİR?

1973 yılında K.Maraş ili Göksün ilçesinde doğdum.

İlk orta ve lise tahsilimi Göksun'da tamamladım. 1994 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum.

1995-1996 yılları arasında hem avukatlık stajımı hem askerlik vazifemi Ankara'da tamamladım.

1997 yılında K.Maraş Barosu'nda avukatlık yapmaya başladım. 16 yıldan bu yana mesleğimi devam ettirmekteyim.

2004-2006 yılları arasında K.Maraş Barosu yönetim kurulu üyeliği,

2006-2008 yılları arasında ise K.Maraş Barosu Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum.

2006-2009 yılları arasında Ak Parti K.Maraş il yönetim kurulu üyeliği ve Ak Parti K.Maraş il başkan yardımcılığı Medya ve Tanıtım başkanlığı görevlerinde bulundum. Yine aynı dönem içerisinde düzenlenen Ak Parti Siyaset Akademisi programında yönetici sıfatıyla görev aldım.

Evliyim ve iki çocuk babasıyım.

HEDEFİMİZ 2023 VİZYONU DOĞRULTUSUNDA OLACAK

Ak Parti iktidarının bu ülkeye kazandırdığı en büyük kazanım; istikrar ve güven ortamıdır. Bu istikrar ve güven ortamının sürdürülebilmesi açısından çok kritik bir seçim süreci içerisindeyiz.

Partimizin 2023 hedeflerine ve bugüne kadar sergilemiş olduğu vizyona uygun bir belediyecilik anlayışını benimseyeceğiz.

Belediye yönetiminde her alanda hakim kılınan istişare mekanizmasını uygulayacağız. Belediyecilik bir ekip işidir.

Büyükşehir belediyesinden alacağımız destek ve Dulkadiroğlu ilçe belediyesi ile koordineli çalışarak, tam bir ekip ruhu ile hareket edeceğiz.

Öncelikle temel sorunların tespiti, bu tespitler üzerinde uzmanlar aracılığı ile çalışma ve neticesinde çözüm üretme amacındayız.

Temel sorunların tespiti ile birlikte belediyeciliğin sadece temel görevlerini değil, insan odaklı hizmetlere yönelik bir anlayış sergileyeceğiz.

Oniki Şubat İlçemiz; merkeze bağlı 47 mahalle, Büyükşehir Belediye Yasası ile birlikte 10 belde belediyesi ve 71 köyünde mahalle statüsüne kavuşması ile yaklaşık 343.000 kişinin yaşadığı büyük bir ilçe haline gelmiştir. Bu ilçenin yönetimine talip olmak hem heyecan verici hem de ağır bir sorumluluk gerektirmektedir.

Belediyecilik Nedir? Belediyeler ; Görev alanlarına dahil yerleşim yerlerindeki kişi ve kurumlara, ilgili yasalarla tanımlanmış sorumluluklar ve yetkiler çerçevesinde hizmet vermekle yükümlü "kamu kurumları"dırlar. Bu görevlerini yaparken hizmet verdikleri kişi ve kurumlara ilişkin olarak toplum yararına düzenlemeler yapmak, bunların uygulanmasını sağlamak için de sahip oldukları yasal yaptırım yetkilerini gerektiğinde kullanmakla yükümlüdürler.

"Sosyal Belediyecilik" anlayışı; "topluma, mevcut koşullar içinde olabilecek en yaygın düzeyde kaliteli hizmet sunabilmek" olmalıdır.

Belediyeler, halka sağladıkları hizmetleri aksatmadan sürdürebilmek, yaygın hale getirebilmek, yeni altyapı inşa edebilmek için bu hizmetleri fiyatlandırırken "ileriye dönük kaynak oluşturabilmeyi" göz ardı etmeyen finansal planlama anlayışı ile hareket etmelidirler. Bu husus, özellikle hızla büyüyen, gelişen yerleşim yerlerinde hizmet veren belediyeler için daha da önemlidir.

Doğrudan sorumluluk alanlarına girmeyen, belli kesim(ler) ve sınırlı sayıdaki bireylerin yararlanabileceği hizmetleri vermek yerine toplumun bütününün yararlanacağı; temizlik, ulaşım hizmetleri, sportif aktiviteler, çevre düzenlemeleri, sağlıklı içme suyu sağlanması, kültür ve sanat etkinliklerinin düzenlenmesi gibi hizmetlere öncelik tanımak durumundadırlar.

Nasıl bir Belediye Başkanlığı ve Belediyecilik Anlayışı Vaad Ediyoruz?

Ulaşılamayan değil, vatandaş ile iç içe olan, kentin ve yaşayanların sorunlarını yerinde gören, dinleyen ve zamanında çözüm üreten, adil, haktan ve halktan yana, şeffaf ve güvenilir, ekip çalışmasına yatkın, önerilere ve fikirlere açık, teknolojiyi ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden, aynı zamanda kültürel ve manevi değerlerine önem veren bir belediyecilik ve belediye başkanlığı vaad ediyoruz. Popülist projelerden uzak gerçekçi projeler üreteceğiz. Teknik, sosyal ve akılcı belediyecilik anlayışını hakim kılacağız.

PROJELERİMİZİ ONİKİ ANA BAŞLIK ALTINDA TOPLADIK

1-Yapı projeleri

2-Eğitim ve Kültüre Yönelik Yapı Projeleri

3-Ulaşım ve Yol Projeleri

4-Çevre, Su ve Altyapı projeleri

5-Kentsel Estetik ve Dönüşüm projeleri

6-Spor projeleri

7-Sosyal Belediyecilik projeleri

8-Kültür ve Sanat projeleri

9-Park ve Peyzaj çalışmaları

10-İmar projeleri

11-E-belediye ve Bilişim projeleri

12-Eğitim projeleri

İlçemizin adı gibi Oniki Ana başlık altında topladığımız projelerin ayrıntılarını daha sonraki günlerde sizlerle paylaşacağız.

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan, ülkemiz ve memleketimiz için hayati önem taşıyan yerel seçimlerin öncelikle; 12 Şubat ilçemize, K.Maraş ilimize, partimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Haber-Fotoğraf: Ali Karaboğa

p1070600.jpg

ömer yıldız
03 Kasım 2013 Pazar 22:14
yolun açık olsun kardeş.bize düşen bir görev olursa yanındayız
1 . KÜRŞAT KAYNAR1
2 . YAŞAR OKUR1
ASAYİŞ
Kamyonetin Çarptığı Bisikletli Çocuk Hayatını KaybettiKahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bisikletli bir çocuk hayatını kaybetti.
GÜNDEM
Başkan Erkoç Bayramlaşma Törenlerine KatıldıKahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ramazan Bayramı dolayısıyla Elbistan ve Ekinözü ilçelerini ziyaret etti.

GÜNDEM
Başkan Erkoç Esnafla BayramlaştıKahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ramazan Bayramı dolayısıyla esnaflarla bayramlaştı.
GÜNDEM
Valilik Bahçesinde Bayramlaşmaİdrak ettiğimiz Ramazan’dan sonra, bugün kutladığımız, ardından bayrama girdiğimiz şu günde, Ramazan bayramlaşması valilik bahçesinde gerçekleşti.

GÜNDEM
Başkan Erkoç Elbistan’da İncelemelerde BulunduKahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Elbistan’da bir takım incelemelerde bulundu.
ASAYİŞ
İki Mahalle Birbirine GirdiKahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde, duvara işeme nedeniyle çıkan kavga, iki mahalleyi birbirine kattı. Çıkan kavgada 9 kişinin çeşitli yerlerinden yaralandığı öğrenildi.

GÜNDEM
Elma Ağacı Mevsimi Şaşırdı Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde, bir meyve bahçesindeki elma ağacı çiçek açtı.
GÜNDEM
Ünal: “Bayram, İnsanlığın İmtihanı Coğrafyamıza Barış Getirsin”Kahramanmaraş Milletvekili Mahir ÜNAL, ''Ramazan Bayramının ülkemiz, milletimiz, İslam dünyası için kardeşliğe, birliğe, beraberliğe, tüm dünyada barışa vesile olmasını diliyorum'' dedi.

ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
CUMHURBAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?
  • ÇOK OKUNANLAR
  • YORUMLANANLAR
Google+