Başaramayacaksınız

Mustafa SEYİTHANOĞLU

Yaklaşık bir aydır yazı yazmaya fırsat bulamamıştım, lakin öyle bir coğrafyada yaşıyoruz ki bırakınız bir aylık gündemi, ülkenin bir günlük gündemini bir yılda yaşamayan devletlerin sayısı hiçte azımsanacak ölçüde değil.

Türkiye 15 Temmuz tarihinden bu yana, Kurtuluş mücadelesi veriyor. Aynı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi ırk ve mezhep ayrımı gözetmeksizin bayrağını seven herkes topyekûn mücadele ediyor. Bunun örneklerini özellikle Van, Siirt, Bitlis, Diyarbakır gibi illerimizde çok daha net görebiliyoruz. Artık halk teröre terör destekçisine tepki gösteriyor.

Çünkü bu millet 15 Temmuz günü devletini kaybetme korkusunu yaşadı.

Bu millet aslında bizim bizden başka dostumuz olmadığını 15 Temmuz’da görmüş oldu.

Türk milleti, her zaman Dünya barışı için mücadele ederken, içinde çıkartılmaya çalışılan savaşın, aktörlerinin kimler olduğunu canlı canlı gördü.

***

Ortadoğu’da bir satranç oynanıyor.

Bir bakıyorsunuz IŞİD ile mücadelede Doğu ve Batı yan yana geliyor. Bir bakıyorsunuz Esad ile gizli anlaşmalar yapılıyor.

ABD bugüne kadar Suriye’de IŞİD ile mücadelede kendince en akıllı hamle olan PYD hamlesini oynamaktan hiç geri kalmadı.

PKK ve ayrılıkçı Kürt milisler, yüzlerce yıldır Ortadoğu’da hak sahibi olmadıkları! (hiçbir zaman bir bölgenin tamamına hâkim olamadılar! Bknz. Tarih kitapları) büyük bir toprak parçasının sahibi olabilme hayalleri ile küresel güç unsurlarının maşalığını eksiksiz olarak yerine getirmiştir.

Osmanlı’nın parçalanmasının akabinde dayatılan büyük kürdistan hayali ile Suriye ve Irak’ın kuzeyi, İran’ın kuzeybatısı ve Türkiye’nin güneydoğusunda bulunan topraklara hâkim olmak için onlarca yıldır kalleşçe saldırmaya ve etnik temizlik yapmaya devam ediyorlar.

Oysa yaptıkları sadece büyük oyuncuların onlar üzerinde kurdukları oyunu oynamaktan başka hiçbir şey değil!

ABD işine geldiği gibi davranmayı çok iyi bilen bir oyuncu. IŞİD ile mücadelede asker kaybı yaşamamak için PYD kuklasını çok iyi oynatan bir senarist.

Ancak PYD şunu ihmal ediyor. Kendisi daha küresel güçlerin meyvesinde vitaminken, bu topraklarda Osmanlı vardı. Türkiye, PYD’nin cephede karşısında durabileceği basitlikte bir ülke değil.

PYD’nin önümüzdeki süreçte tıpış tıpış geri gidişini… Ya da durun! Bir saniye! Bu konuyu Demirtaş gibi anlatmak istiyorum.

Hani demişti ya Demirtaş PYD Fırat’ın batısına geçecek sizde mal mal bakacaksınız diye! Bende onlara diyorum ki!

PYD Fırat’ın doğusuna geçecek, hatta YPG ile birlikte Suriye’nin kuzeydoğusunda oluşturduğu küçük kantona hapsolacak. Sizlerde bunu izleyeceksiniz, maaaal mal izleyeceksiniz. Göreceğiz!

***

Son olarak Dün Artvin’de gerçekleşen saldırı ile alakalı düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle ülkenin son 40 gündür yaşadığı birlik ve beraberliğe çomak sokmaya çalışan, dün gerçekleşen saldırıyı başka yerlere çekmeye çalışan belirli bir kesimi, düşünmeye davet ediyorum. Çünkü insan olarak görevimiz düşünmek!

16 Mart tarihinde Pkk ile birlikte bir grup yasadışı silahlı sol örgütün katılımıyla Halkların Birleşik Devrimci Hareketi adı altında bir yapılanma oluşturuldu.

Bu yapılanma ile amaç bayrağını seven herkese yönelik saldırılar gerçekleştirmek, PKK’nın aktif olamadığı bölgelerde terör faaliyetleri gerçekleştirebilmek ve sonucunda akıllarınca devrim yapabilmek için birleştiler.

O günden bu yana Giresun, Trabzon, Artvin hattında, Osmaniye, Hatay dağlarında, Tunceli ovasında bir takım hareketlenmeler ve terör saldırıları mevcut. Örneğin Tunceli Nazımiye’de MLKP üyeleri, Giresun’da THKP-C üyeleri terör saldırıları yapmaya devam ediyor.

Dün gerçekleşen saldırı ile CHP liderine neden darbeye destek olmadın, Neden Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetinin köküne kibrit suyu dökmedin? Sorularını roket ve keleşlerle sormuş oldular.

Amaç Kılıçdaroğluna suikast düzenlemek ve ülkeyi iç karışıklığa sevk etmekten başka hiçbir şey değildi.

Bakınız göreceksiniz ki bu saldırının altından, PKK bayrağı altında şov yapmaya çalışan MLKP-YDG-H tarzı örgütler çıkacaktır. Çünkü Giresun-Artvin hattında MLKP ve devrimci örgütlerin tabanını oluşturabilecek teröristler mevcut!

Terör artık, hiç düşünmeden her yerde vuracak. Çünkü onların kaynağı olan Suriye’de, Türk ordusunun nefes aldırmadan sürdürdüğü bir süpürme hareketi mevcut. Bunun karşılığı olarak bu örgütler, halkın sinir uçlarını kaşımak ve kitlesel kayıplar yaşatabilmek adına içeride bulundurdukları uyuyan hücreleri uyandıracaklar!

Ancak unuttukları bir şey var.

Biz öyle bir milletiz ki! Daha küçücük çocukken, kavga ettiğimiz kapı komşumuza mahcup olup elinden tutup kaldırmayı bilirdik.

Hiç tanımadığı birine hiç tanımadığı birileri ile yardım edebilen, komşusu açken tok yatmaktan hicap duyan, 3 milyon Suriyeliye bakan, Arakan’a, Filistin’e, Kafkasya’ya yardım eli uzatan bir milletiz.

Gittiği yerde, “Allahu Ekber Türkler geliyor” marşları yazılan, “vefalı Türk geldi yine, selam Türk’ün bayrağına” şiirleri ile karşılanan bir milletiz biz.

Hiçbir saldırı hiçbir çaba bizi ayıramayacak, bölemeyecek.

Hani Gaziantep saldırısının ardından Cumhurbaşkanı dedi ya;

Ülkemizi bölemeyeceksiniz, Başaramayacaksınız!

Aynen altına imzamı atıyorum. Ne yaparsanız yapın başaramayacaksınız. Bizi bizden ayıramayacaksınız!

Unutmayalım bizim bizden başka dostumuz yok!

Yazarın Diğer Yazıları
‘Cumhuriyet yeniden dirilişin sembolüdür’‘Cumhuriyet yeniden dirilişin sembolüdür’‘Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır’‘Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır’Başkan Zabun; ‘güçlü Türkiye, emin adımlara hedeflerine tek tek ulaşıyor”Başkan Zabun; ‘güçlü Türkiye, emin adımlara hedeflerine tek tek ulaşıyor”TSK: “105 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi”TSK: “105 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi”Korkutan uyarı !Korkutan uyarı !Ünlü manken Çağla Şikel’den ’annelik’ taktikleri
24 saatte en az 66 militan öldürüldü24 saatte en az 66 militan öldürüldüÖlüm onu derste yakaladıÖlüm onu derste yakaladı“Cumhuriyet Atatürk’ün milletimize en büyük mirasıdır”“Cumhuriyet Atatürk’ün milletimize en büyük mirasıdır”
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Maraş Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Bu site İHA abonesidir.
Tel : 0344 221 40 01