• KMTSO Başkanı Serdar Zabun; "Reel sektör canlanacak"
 • Onikişubat bilgi ve kültür evleriyle donatılıyor
 • Arasa Otopark’ta çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor
 • Kahramanmaraş'ta uyuşturucu operasyonu
 • Kahramanmaraş'ta terör operasyonu
 • Kahramanmaraş göç veriyor
 • KSÜ’lü genç mühendis adayları, EMO tanışma toplantısında bir araya geldi
 • Elbistan'da Suriyelilere yardım kampanyası başladı
 • Sütçü İmam’ın torunları Türk lirasına sahip çıkıyor
 • Sanayide çalışan çıraklar üşümeyecek

Başbakana Onur Ödülü

Ali AVGIN

 

Son günlerde şehrimizdeki reklam panolarında güzel bir fotoğraf görüyoruz. Sayın başbakanımız R.Tayyip Erdoğan’la, Sayın belediye başkanımız Mustafa Poyraz’ın birlikte çekildikleri ödül verme resimleri.

basbakan.20120623134144.jpg

Bilindiği üzere; geçtiğimiz günlerde şehrimizde Şiir Festivali yapılmıştı. 60 şa yakın şair, yazar, şehrimize davet edilmiş, ülkemizin 5 popüler sanatçısı tarafından, şiir dinletileri sunulmuştu. Festival çerçevesince ilgililere, çeşitli plaketler verilerek, ödüller takdim edilmişti.

Bu ödüllerden biride, festival  “Onur Ödülü”, belediye başkanımızca Sayın başbakanımız R.Tayyip Erdoğan layık görülmüştü.

Şiir festivali “Onur Ödülü” gerçektende başbakanımızın hakkıydı. Başbakanımızın güzel şiir okuduğunu biliyoruz. Bilhassa Kahramanmaraş’lı şairlerimizin şiirlerini, daha önce kasetlere çok güzel okumuştu. Şiirin başkentinden, başbakanımızı “ onur ödülü ” ile onurlandırmak, gerçekten güzel düşünülmüştü.

Son günlerde cadde ve sokaklarımızda, çok sayıda reklam panolarında, başbakanla birlikte belediye başkanımızın birlikte oldukları, onur ödülünün takdim fotoğrafını görmekteyiz.

Ancak, bu görüntülere dikkatle baktığımızda, başbakana arz edilen ödül hiçte gözümüze yabancı gelmiyor. Zira aynı ödülü daha önce, Sayın belediye başkanımız, Sayın Adalet bakan yardımcımıza Av. Veysi Kaynak’a, “ başbakana teslim etmek üzere “ Mehmet Akif kültür merkezinde törenle teslim etmişlerdi.

veysi-kaynak.jpg

Sayın bakan yardımcımız Av. Veysi Kaynak; ödülü belediye başkanımızdan teslim aldığında, yaptığı konuşmada; “başbakan adına aldığı ödülden onur duyduğunu” ifade ederek, “ödülü sayın başbakana bizzat kendi ellerimle teslim edeceğim” demişti. Salonda adeta alkış tufanından yıkılmıştı.

Fakat şimdi görüyoruz ki, O bizim alkışlar boşa gitmiş gibi, zira Sayın Adalet bakan yardımcımıza teslim edilen ödülümüz, tekrar geri alınmış. Bu kutsal görev Sayın Mustafa Poyraz tarafından yerine getirilmiştir.

Acaba; Sayın Adalet bakan yardımcımız, “kendi ellerimle başbakana teslim edeceğim” dediği onur ödülünü başbakanımıza veremeye çekindi de mi, iade etti?  Ya da belediye başkanımız kendisi vermek için, bakan yardımcımıza verdiği ödülü zorla gerimi istedi?  Bilemiyoruz. Neticede Sayın bakan yardımcımız, üstlendiği görevi yerine getirememiş. Aldığı emaneti koruyamamıştır.

pano.jpg

Belediye başkanımız Sayın Mustafa Poyraz, başbakanımızla birlikte samimi, güzel pozlar çekildiği için. Tabiî ki başkanımızla gurur duyuyoruz. Muhtemelen tüm Kahramanmaraş’lılarında bu manzaradan gurur duyması murad ediliyor. Yoksa bu kadar masraf edip, çok sayıda pankart ve bilbortlarla cadde ve sokaklarımızda reklam edilirmiydi.

Bu manzaralar yanlış anlaşılmasın. Astın üste ödül vermesi, siyasi istikbal açısından yağcılık olarak değerlendirenler çıkabilir. Başkanımız sadece bu pozu vermek için, şiir festivalini araç olarak kullandı diyenlerde olabilir. Ama sonuçta Sayın başkanımız bir siyasetçidir. Siyasette de yapılan çok şeylerin mübah olduğu söylenir.

festivali Onur ödülünün başbakanımıza hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Selam ve sevgilerle….

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  ABD Savunma Bakanı Carter’dan sürpriz ziyaretABD Savunma Bakanı Carter’dan sürpriz ziyaret"Sicil affı esnafa rahat bir nefes aldıracak""Sicil affı esnafa rahat bir nefes aldıracak"YÖK’ten öğrenim ücretlerine ilişkin açıklamaYÖK’ten öğrenim ücretlerine ilişkin açıklamaSimya Eğitim Kurumları İstikrarlı Adımlarla Büyümeye Devam EdiyorSimya Eğitim Kurumları İstikrarlı Adımlarla Büyümeye Devam EdiyorDr. Gökşen, Beyaz TV’de Kahramanmaraş’ı tanıttıDr. Gökşen, Beyaz TV’de Kahramanmaraş’ı tanıttı“Altın doların yerini alabilecek hale geldi”“Altın doların yerini alabilecek hale geldi”
  Millete hakaret !Millete hakaret !Öldürüp parçalara ayırdığı kadının adını polisten öğrenmişÖldürüp parçalara ayırdığı kadının adını polisten öğrenmişÜniversitemiz, Educaturk Yüksek Öğretim Günleri’ne 4. Kez Ev Sahipliği YaptıÜniversitemiz, Educaturk Yüksek Öğretim Günleri’ne 4. Kez Ev Sahipliği Yaptı