1. YAZARLAR

  2. Asuman SOYDAN ATASAYAR

  3. Bizim Refleksimiz Farklı
Asuman SOYDAN ATASAYAR

Asuman SOYDAN ATASAYAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Bizim Refleksimiz Farklı

A+A-

Hangi sözle başlayacağımı bilemediğim bir yazı yazmak istiyorum ama duygularımı ifade edecek söz öbeğini nereden bulacağım Allah’ım? Yine canlı bomba, yine kan, yine vahşet.. Ham de canım Ankara’mın göbeğinde yine kaçıncı kez...

Ülkemizin düştüğü durum,  kızgın suya atılan kurbağa örneği verilerek anlatılıyor. Bilirsiniz, kızgın suya atılan kurbağa, ani refleksiyle kabın dışına atarak kurtarırmış  kendini  ama suyu yavaş yavaş ısıtılan kurbağa ısının kendini haşlayıp pişirici boyuta geldiğini anladığında iş işten geçermiş. Ne fırlayacak refleksi ne de gücü kalırmış kızgın sudan fırlayacak.…

Bizim refleksimizi kurbağa refleksiyle eşdeğer görerek, üzerimizde plan proje çizip uygulayanlar, bir hesabı eksik yapmışlar. Bizim  milli refleksimizin ısındıkça daha da güçleneceği hesabı dikkate alınmamış. Allah'ın izniyle, tarihten aldığımız tecrübe genlerimizle milletçe kenetlenerek, üstesinden geleceğiz her sorunun üstesinden geldiğimiz gibi; amma velâkin ağlayan analara oluyor olan... Suyumuzu ısıtmaya çalışan onlarca farenin planı bozulacak elbette. “Belki yarın belki yarından da yakın.” Yarım kalmış, başlanıp bitirilememiş veya proje dahilinde nice planlar  gömülecek tarihin dehlizlerine.

Nasıl bir satrancın taşları olduğumuzu anlayanların anlayamayanlara anlatma güçlüğü çektiği bir dönemdeyiz maalesef…

Otuz senedir yavaş yavaş başımıza çorap örüldüğünü ancak şehirlerimizde büyük bombalar patlayınca mı anladık?

Canım memleketimin canım insanları acıyla kıvrandıkça birileri televizyon karşısında  bizi şah-mat etmeye yaklaşmış olmanın sevincini yaşıyorlar mutlaka. Bu iş sadece dış mihraklar ile olacak bir iş değil mutlaka iç mihrakların da basiretsizce çıkar hesapları veya satılmışlıkları yüzünden bu kadar ilerlemiştir. 

Yüce  Allah günahsız insanların yüzüne bakarak bu çirkin oyunu onların kursaklarında koyacak inşallah. Milli mücadelede el birliğiyle üzerimize  saldıran  onca emperyal güçleri geri savurduğumuz gibi yine  savuracağız, inanıyorum buna. 

Şehitlerimize rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar ve de memleketimize  huzur ve sükunet diliyorum.. diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.