80.821 %-0.00
592,94 %-0.54
2,1745 %0.88
2,8525 %0.71
  • Kmaraş34 °C
Muhammet İKBAL

Büyükşehir Belediye Başkanı Anketleri

13 Mart 2013 Çarşamba 09:14Muhammet İKBAL
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

 

Son bir hafta içerisinde Kahramanmaraş’ta bir anket furyası başladı. ‘Büyükşehir Belediye Başkanı kim olsun’, İlçe Belediye Başkanları kim Olsun’ şeklinde bir dizi anketler çıkmaya başladı.

Öncelikle bu anketlerin sağlıklı olduğuna inanmıyorum. Çünkü anket yayınlanan sitelerde kullanılan oylarla, o siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin sayısı birbirini tutmuyor. Basit bir misal verelim. Anketteki oylama sayılarına bir gün sonra baktığınız 120 oy kullanılmış ama o sitenin ziyaretçi sayısına baktığınızda 95 kişi ziyaret etmiş. Bazı sitelerde tek IP adresini kabul ediyor ama onu da bir şekilde silerek tekrar tekrar oy kullanıyorlar. Mükerrer kullanılan oylar adayların oy sayılarını artırıyor fakat sitenin ziyaretçi sayılarını artırmıyor.

Daha önce bu konuda görüşümü belirtmiştim. Bu şehirde Büyükşehir Belediye Başkanı olacak kişinin Mustafa Poyraz olduğunu irdelemiştim.

Bazı tepkiler geldi ama bu tepkiler de bir elin parmakları kadar.

Sayın Başbakan Erdoğan’ın çıraklık-kalfalık ve ustalık dönemleri gibi Mustafa Poyraz’ da çıraklık ve kalfalık dönemlerini bitirmiş ve ustalığa adım atmış durumda. Bana göre –ki Kahramanmaraş’ın geleceğini düşünen insanlar da öyle düşünmeli- Mustafa Poyraz Büyükşehir belediye başkanı olmalı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yılının temelleri Mustafa Poyraz’la atılmalıdır.

Gerçeği söylemek gerekirse ben Mustafa Poyraz’a oy bile vermedim ama Sezar’ın Hakkını Sezar’a teslim etmek gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca Mustafa Poyraz’la bir yediğim içtiğim de yok.

Söz konusu Kahramanmaraş olunca, yavrularımızın, torunlarımızın geleceği olunca elbette ki Mustafa Poyraz’a oy vermek gerektiğini düşünüyorum.

Mustafa Poyraz’dan daha iyi belediye başkanları çıkmaz mı? Elbette çıkar. Belki daha üstün hizmetler yapacak olanlar da çıkar ama o insanların Kahramanmaraş’ı tanıyıncaya kadar geçecek olan zaman bizi gerilere götürmeye yeter de artar.

Bu şehrin sokaklarını adım adım dolaşan, nerede ne sıkıntı ve sorun olduğunu bilen, işinin ehli, vatanını, milletini düşünen, garib-gurebayı gözeten, dinine, imanına bağlı tam bir hasbi dururken, başkalarına oy vermek ya da listeye koymak akıl karı değildir. Akıllara ziyandır.

Ortada henüz kesinleşmiş bir şey yok ama Nasreddin Hoca’nın desti hikayesi misali biz önceden uyaralım da desti kırılmasın. Bu memleket üzerine yanlış yapılmasın. Haa Mustafa Poyraz Büyükşehir Belediye Başkanı seçilirse bana bir artısı veya eksisi olmayacak ama kazanan Kahramanmaraş olacak.

Dünyada eşi ve benzeri bulunmayan bu şehrin sahipsiz ve öksüz bırakılmaması dileği ile….

muhammetikbal46@hotmail.com

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
1 . ABDULBAKİ GÜNIŞIĞI2
ÜYE İŞLEMLERİ
KİM KİMDİR?
  • ÇOK OKUNANLAR
Google+