Cemaat vs. Hükümet

Mustafa SEYİTHANOĞLU

                Bugün Türk siyasi tarihinde, sansasyonel operasyonlar silsilesine eklenecek bir şafak operasyonuna şahit olduk.

                Aslında herşey MİT’in başına geçen Hakan Fidan ve cemaat arasında geçen sürtüşmeyle başlamıştı. Ülke’nin tüm önemli mevkilerine sözde siyasi olmayan yapılanmalarla yerleşen cemaatin, alıştığı hazırcılık ve ben nereye istersem oraya yerleşirim zihniyetinin karşısına ilk defa bir engel konmuştu.

                Süreç sessiz sakin ve ufak tefek bakanlık operasyonları ile iç çekişme şeklinde ilerlerken, son dönemde dershanelere karşı hükümetin yaptığı hamle ile iyice kızıştı.

                Cemaatin devletçilikle uzaktan yakından alakası olmayan kolonileşme hareketinin, Dünya’daki örneklerini buraya yazıp kafaları karıştırmak istemiyorum.

                Lakin Dünya siyasi hareketini takip eden okuyucularım, muhtemelen kimleri kastettiğimi anlamıştır. Üstelik Aktüel dergisi yazarlarından Cemile Bayraktar’ın “bizde kırılacak kol kanat kalmadı hocam” adlı yazısı düşündüklerimin ne kadar doğru olduğunu ispat eden bir yazıdır.

                Açık ve net bir şekilde boks müsabakasına dönen cemaat hükümet çatışması bugün Cumhuriyet Baş Savcısı Zekeriya Öz’ün başlatmış olduğu operasyon ile artık ciddi hasar verici bir operasyona dönüştü.

                Cemaatin güç gösterisi yaptığı Başbakan’ın ise bu güç gösterisinden son derece rahatsız olduğu aşikar.

                Senelerce yapılanan, insanları fişleyen, cemaati rant yuvası olarak gören sözde cemaatçilerin fişlemeden dem vurması ise benim ve jenerasyonumun kahkahalarla gülmesine sebep olmaktadır.

                Memleketin bir lisesinde sırf cemaatci olmadığım için fişlendiğim eleştirildiğim günleri ben unutmadım! Benim jenerasyonumun gireceği polis sınavlarının nasıl kaçırıldığı, ösym’ye nasıl müdahele ettiğini biz unutmadık. Okullara cemaatci müdürlerin nasıl oyunlarla atandığını biz gördük!

                Sözde demokratikleşme adımlarıyla liselere ne şekilde hangi düşüncüleri empoze ettiklerini en iyi biz gördük. Senelerce cemaatin başını çektiği kurumlara girebilmek için cemaatin liderlerinden referans alabilmek için çile çekenler bizim dostlarımızdı.

                Tüm devlet kurumlarında gerçekleştirdiğimiz toplantılarda cemaatçilerin tutumlarını bizzat biz gördük.

                Sözlü mülakatlarda kardeşim cemaatçi misin sen sorusunu soracak kadar gözü dönmüş daire başkanlarına biz şahit olduk.

                Sonra MİT, Milli Eğitim bakanlığı cemaati fişliyormuş! Peh!

                Temizlemeye çalışsalar 10 sene de zor temizlenecek yapılar kurdunuz yetmedi mi?

                Din adı altında sömürü yapmak yetmedi mi?

                Bu kadar bu dine düşman kazandırdınız yetmedi mi?

                Yaptığınız iyi işlerin tamamını bu rant ve torpil oyunlarınızla yerle bir ettiniz yetmedi mi?

                Şimdi son hamleniz size hamle yapan hükümete karşı operasyon başlatmak! Evet kirli taşlar dökülsün. Evet bu ülkede keşke herşey düzgün ve adil gitsin! ama ey kardeşim sormazlar mı siz düzgün müsünüz? Devleti düzgün mü idare ediyorsunuz?

                Başbakan’ın bu olay karşısında ki hamlesini de dört gözle bekliyorum işin açıkçası.

                Borsa sabah itibariyle yüzde 2 düştü yazık değil mi memleketin parasına?

                İşin özünde çok uzatmamak lazım.

                Hükümetin sol kroşesine karşı, cemaat bir aparkat bir sağ kroşe çıkarttı. Fakat bu cemaat vs. Hükümet boks müsabakasında nakavt çıkmaz ve daha birinci raund! Ağır siklet olduğunu düşünürsek daha yol uzun.

                Allah milletimize devletimize zeval vermesin inşallah.

Yazarın Diğer Yazıları
Başkan Okumuş: ‘Demokrasimizin güçlenmesin de büyük katkıdırlar’Başkan Okumuş: ‘Demokrasimizin güçlenmesin de büyük katkıdırlar’İnönü Üniversitesispor galibiyet özlemini bu hafta bitirmek istiyorİnönü Üniversitesispor galibiyet özlemini bu hafta bitirmek istiyorAteş;‘Gazeteciler yönetenler ile yönetilenler arasında köprüdür’Ateş;‘Gazeteciler yönetenler ile yönetilenler arasında köprüdür’Kitap okuyanlar bu bakkaldan istediğini ücretsiz alıyorKitap okuyanlar bu bakkaldan istediğini ücretsiz alıyorABD Savunma Bakanı Türkiye’deABD Savunma Bakanı Türkiye’deHakkari-Çukurca karayolundaki tuzaklar imha edildiHakkari-Çukurca karayolundaki tuzaklar imha edildi
Ünlü iş adamı silahlı saldırıda öldüÜnlü iş adamı silahlı saldırıda öldüDarbelerin tarihi aynıDarbelerin tarihi aynıFenerbahçe dağıldıFenerbahçe dağıldı
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Maraş Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Bu site İHA abonesidir.
Tel : 0344 221 40 01