75.108 %0.23
594,27 %-0.40
2,2885 %0.48
2,8825 %-0.29
  • Kmaraş19 °C

CHP İlçe Başkanı Ali Sakalıkaba oldu

Günlerdir beklenen CHP İlçe Kongresi 1 Nisan 2012 Pazar günü yapıldı.
02 Nisan 2012 Pazartesi 15:24
CHP İlçe Başkanı Ali Sakalıkaba oldu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

CHP Pazarcık ilçe başkanlığına Ali Sakalıkaba sçildi

  Günlerdir beklenen CHP İlçe Kongresi 1 Nisan 2012 Pazar günü yapıldı.

Divan Başkanlığını CHP İl Başkanı Galip Yılışının yaptığı kongre Belediye Konferans Salonunda yapıldı. CHP İlçe Başkanlığını yürüten Mustafa Çağşar’ın günler öncesinde aday olmayacağını açıklamasının ardından Ali Sakalıkaba adı üzerinde uzlaşıldı. Tek adayla gidilen kongrede Ali Sakalıkaba geçerli oyların tamamını alarak CHP Pazarcık İlçe Başkanı seçildi.

  CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, Kahramanmaraş İl Başkanı Galip Yılışın, Pazarcık Belediye Başkanı Kamil Dalkara, Narlı Belediye Başkanı Metin Ergücen, İl Genel Meclis Üyesi Haydar Keleşer, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Bakay, muhtarlar, davetliler, delegeler ve çok sayıda partilinin katıldığı kongre, saygı duruşu ve İsitiklal Marşının okunması ile başladı.

  İlçe Başkanlığına sunulan önergede İl Başkanı Galip Yılışın, oybirliği ile divan başkanı seçildi. Katip üyeliklere ise Fatma Doğan Rane ve Mehmet Şaşkara seçildi. İl Başkanı Galip Yılışın, CHP’nin bir aile olduğunu ifade ederek birlik ve beraberlik içerisinde olmaları gerektiğine vurgu yaptı. Yılışın, “Cumhuriyet Halk Parti devleti kuran Partidir. Bizim kökenimiz Kuvay-i Milliye’ye, Anadolu Müdafayi Hukuk Cemiyetine dayanır. Bizim kökenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e dayanır. İl Başkanı olarak bundan sonraki kongrelerde de bu düzeni ve katılımı sağlayalım. İktidar mücadelesini birlikte verelim. Türkiye’nin durumu malum. Demokrasinin, özgürlüğün kısıtlandığı, faşizan bir yönetimin olduğu bir dönemdeyiz. Seçilece olan yeni yönetim yerel seçimleri kaldıracak kadrolardır. Bunlarla yerel seçimlerde birlikte mücadele vereceğiz. Yerel seçimler genel seçimlerden daha meşakkatli ve yorgun geçecek seçimlerdir. Burada beldelerin ortadan kaldırılma durumu var. AKP’de Kahramanmaraş’taki seçimi almak. Ama CHP var olduğu sürece Pazarcık’ta partilierimiz var olduğu sürece Pazarcık Belediyesi her zaman Cumhuriyet Halk Partisinin olacaktır” dedi.

650.20120402152848.jpg

Çalışma ve hesap raporları İlçe Sekreteri Dr. Mehmet Muratdağ tarafından okundu.

Ardından Belediye Başkanı Kamil Dalkara bir konuşma yaptı. Belediye Başkanı Kamil Dalkara şunları söyledi:

İlle de CHP diyorum bu söylemim şu an yaşanan süreçte CHP üzerine yapılan tartışmaların ne kadar zavallıca yapılmış olmasından kaynaklanıyor. Özelde bölgemizde genelge dünyada yaşanan ağır ideolojik boşluk ille de CHP dedirtecek türdendir.
Büyük kitleleri peşinden sürükleyen parti ya da yapılanmalara baktığınızda neler görüyorsunuz Allah aşkına hangi misyon yada hangi ideoloji ile hareket ediyorlar tek sermayeleri din ve para değimli milyonları arkasından sürükleyen dini cemaatler neyi nasıl ve neye göre öngörüyorlar mutlak biatin hakim olduğu beyinlerde hangi vicdan akıl sahibi demokrasiden bahsedebilir ki CHP ve yönetimini acımasızca eleştirenler ne hikmetse çevrelerine pek bakmıyorlar güç kumunun içine gömmüşler kafalarını varsa yoksa başarıyı öteki sanıyorlar yılların emeğini yok sayıp daha dün popülarite ile göz doldurmuş ne söylediğini kendi bile yarın unutacak kişilere bağlılığı marifet sananlar var.Kısa süreli tarihi olan misyonu ve vizyonu belirsiz bir anlayışla CHP yi kıyaslamak bilgisizlik değilse cehalettir CHP eleştirilecekse tek kıstas sadece Türkiye olmamalıdır. Bize düşen görevde, birlik, beraberlik içerisinde çalışarak partimizi iktidar yapmaktır. Bu büyük ailenin bir parçası olmaktan mutluyum, gururluyum bundan sonrada hizmet etmek en büyük idealim ve onurum olacaktır derken konuşmasının devamında Pazarcık’ın  sorunlarını dile getirerek, iktidarın CHP’li belediyelere destek vermediğini oluşturdukları projeleri de askıya aldıklarını  belirtti. Bugün Türkiye’nin en çok çalışan, en çok üreten, en çok başarı elde eden bir belediye olduğumuzu görmenizi istiyorum. Kurumsal bir kimliğimizle ciddi bir kurum olarak karşınızda duruyoruz. Bu anlamda bize olan güveninizi yitirmemenizi istiyorum. 2014’te seçim olacak. Bu seçim özellikle bizim için çok önemli olacak. AKP tüm gücünü buraya verecektir. Sizlerin desteği olduğu sürece bunu başaramayacaktır, 2012 yılında Pazarcık belediyesinin ilçe genelinde yapacağı projeleri  anlattı.

Daha sonra İlçe Başkanlığına aday olan Ali Sakalıkaba bir konşuma yaptı.

Sakalıkaba şunlar söyledi: “Zor bir süreçten geçiyoruz. Hepimiz çalışmak ve üretmek zorundayız. Gün yatma değil , çalışma günüdür. Bizlere çok zor bir görev verildi. İnanıyorum ki ekibimle Pazarcık’ta yeni bir çığır açacağımıza, daha da ileri gideceğimize, Pazarcık’ta CHP’yi daha iyi ve daha güzel günlere daha iyi yerlere getireceğimize inanıyoruz. Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız. Nazım Hikmeti’in bir sözü var. ‘Sen yanmazsan, ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa’ Bu vesile ile hepinizi saygıyla selamlıyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde aynı güzelliği ve birlikteliği paylaşmak umuduyla sizleri sevgiyle saygıyla selamlıyorum  Birlik ve beraberliği sağlamak adına tek adayla Pazarcık  ilçe  kongresine gidiyoruz.  2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerine var gücümüzle çalışarak  gücümüzü ortaya koyacağız. CHP Kadroları bu süreçte yoğun bir çalışma temposu içerisine girecek. AKP’ nin projelerinden daha iyi olacak projeler hazırlayacağız. Çiftçi kan ağlıyor, esnaf perişan. Bizler halkımıza  birlik ve beraberlik içerisinde partimizin projelerini anlatacağız darken, yerelde ve genel seçimlerde yapılacak çalışmalarda partimizi ileriye götürmek için elimden gelen çalışmayı yapacağım. Her zaman söylüyorum bizler yüksek idealleri olan bir parti ailesinin birbirine candan bağlı üyeleriyiz. Biz bu birlik, bütünlük ve beraberliğimizle çok büyük başarılara imza attık, bundan sonrada çok büyük başarılara hep birlikte imza atacağız, bu ülkenin temel değerleriyle oynanmamasını, herkesin istediği gibi özgürce yaşaması gerektiğini belirtti. Birlik, sevgi, saygı, beraberlik varsa başarı da vardır diyen Sakalıkaba  sözlerini şu şekilde bitirdi; Değerli Pazarcık’lılar, partimizde sevgi ve saygılı hakim kılalım, Birbirimizle değil yanlışlara, olumsuzluklara karşı birlikte el ele kol kola duralım. Hep beraber birlik ve barışı, sevgi ve saygıyı ekmek istiyoruz.  Bizlere inanın ve güvenin. Zaman gösterecektir ki köklü çözümler üreteceğiz. Partimize bu zamana kadar emeği geçen bütün büyüklerimizi ziyaret edip önerilerini alıp uygulayacağız. Bu büyüklerimizden yönetim olarak gelsinler bizi denetlesinler istiyoruz. Görüşlerini bildirsinler istiyoruz. İlçemize yakışanı yapalım  el ele kol kola duralım  bunları örgütümüzle yönetim kurulumuzla aşacağımıza inanıyorum diyerek sözlerine son verdi.

Etiketler: , , , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
1 . A.HALUK GEYİKLİ4
2 . ERDAL KEÇECİOĞLU1
3 . YAŞAR OKUR1
ASAYİŞ
Kurbanlık Taşıyan Kamyon DevrildiKahramanmaraş’ta kurbanlık yüklü kamyonun yan yatması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı.
EĞİTİM
KSÜ’de Yenilikler Devam EdiyorKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Görevlileri Kuraklıktan Kaçan Ve Fazla Ürün Veren Yulaf Geliştirildi

GÜNDEM
İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunda Sınıfta kaldıkAnket sonuçlarına göre çalışanların yüzde 73’ü çalıştığı kurumda iş sağlığı ve güvenliği konusunda gerekli önlemlerin alınmadığını belirtmiştir.
GÜNDEM
Büyükşehir Mezbahanesi Kurban’da Kesim Hizmeti VerecekKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Elbistan Kesimhanesi, Kurban Bayramında tekrar hizmet vermeye başlayacak.

GÜNDEM
Elbistan'da Korkutan GöçükKahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine bağlı Doğan Mahallesi’nde Doğan Site İlk ve Ortaokulu civarında ikinci kez göçük oluştu. Çapı yaklaşık 5 metreyi bulan göçüğün derinliği ise bilinmiyor.
GÜNDEM
Kahramanmaraş’ta Anadolu Liselerinde Kontenjanlar ArttırıldıKahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt “öğrencilerimizin mağdur olmaması için Anadolu Liselerinde şube ve kontenjan artımı yapıldığını” belirtti.

GÜNDEM
Göksun’da Kilitli Parke Yol Çalışmaları BaşladıGöksun Belediyesi tarafından mahalle olan köylerin sokak yollarında kilit parke çalışmasına başlandığı bildirildi.
EĞİTİM
Afşin’e Sağlık Yüksekokulu Açılacak Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesine sağlık yüksekokulu açılacağı bildirildi.

30 Eylül 2014 Salı 13:34
30 Eylül 2014 Salı 13:06
30 Eylül 2014 Salı 12:28
30 Eylül 2014 Salı 09:46
30 Eylül 2014 Salı 09:25
ÜYE İŞLEMLERİ
KİM KİMDİR?
  • ÇOK OKUNANLAR
  • YORUMLANANLAR
Google+