80.710 %-0.14
591,06 %-0.85
2,1735 %0.84
2,8515 %0.67
  • Kmaraş20 °C
Fizyoterapist Meryem Yıldırım, Dokunuşlarıyla Ameliyattan Kurtarıyor

Fizyoterapist Meryem Yıldırım, Dokunuşlarıyla Ameliyattan Kurtarıyor

Rusya'dan yıllar önce bir tesadüf sonucu geldiği Türkiye'de uyguladığı manuel terapi yöntemiyle omurga ve kas rahatsızlıklarını tedavi eden fizyoterapist Meryem Yıldırım, hastaların umut kapısı oldu. Aralarında yerli yabancı ünlü devlet adamı, siyasetçi,
14 Ocak 2012 Cumartesi 13:42
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Rusya'dan yıllar önce bir tesadüf sonucu geldiği Türkiye'de uyguladığı manuel terapi yöntemiyle omurga ve kas rahatsızlıklarını tedavi eden fizyoterapist Meryem Yıldırım, hastaların umut kapısı oldu. Aralarında yerli yabancı ünlü devlet adamı, siyasetçi, sporcu ve sanatçıların da olduğu birçok hasta Ukrayna asıllı Meryem Yıldırım'ın terapisi sonrasında sağlığına kavuştu. Kendisine özel masaj yöntemiyle kas - iskelet sistemi rahatsızlıkları ve omurga rahatsızlıklarını tedavi eden

Yıldırım, ameliyatın her zaman son çare olduğunu vurguluyor.

Daha 17 yaşındayken felçli anneannesini yaptığı masajla ayağa kaldırınca yeteneğini keşfeden Meryem Yıldırım, 9 farklı ülkede masaj eğitimi aldı. Özel bir masaj tekniğine dayanan manuel terapi yöntemini ilk kez Türkiye'ye getiren Yıldırım, "Ameliyat, konusuna göre değişir ama bence ameliyat her zaman son çaredir. Biz, gelen insanlara her zaman, 'istersen ameliyat olabilirsin' diyoruz. Fakat, 1991'den bu yana, sonuna kadar tedavi uyguladığım bir hastam bile ameliyat olmadı" dedi.

PANİK ATAĞIN SEBEBİ BOYUN FITIĞI OLABİLİR

Kendisine gelen her hastaya önce doktora gitmesini öneren Meryem Yıldırım, tedavi edeceği kişilerden MR ve tomografi sonuçlarını istiyor. Uzun ve sağlıklı yaşamanın sırrının sağlıklı omurgadan geçtiğine dikkat çeken Yıldırım, "Birçok hastalığın nedeni, omurgadan çözülebilir. Omurga sağlamsa insan da sağlamdır. Omurganın hangi bölgesinde hangi sorun varsa, orası muhtemel bazı hastalıklara yol açabilir. Örneğin; panik atak sorunu olan insana ilaç veriyorlar, bu doğru bir uygulama değil. Sadece boyun fıtığı

için gelenler oluyor. Fakat, boyun fıtığı bir çok hastalığın sebebi olabilir. Baş dönmesi, karanlık göz, mide bulantısı, unutkanlık, kulak uğultusu, kalp çarpıntısı, güç kaybı, kol karıncalanması, uyuşma, tükürük bezi ve tat sorunları, konuşma kaybı ve erken menopoz gibi birçok rahatsızlığın sebebi boyun fıtığı olabilir" diye konuştu.

Meryem Yıldırım, boyun bölgesindeki omurga bozukluklarının; el ve kollarda uyuşma ve karıncalanma, parkinson, tansiyon düşüklüğü, astım, horlama, diş sıkma, unutkanlık, güçsüzlük, ağrı, görme bozuklukları, kulak uğultusu, asabiyet, hassasiyet, uykusuzluk, yorgunluk, zihinsel performansta azalma, panik atak gibi rahatsızlıklara neden olabileceğini belirtti. Yıldırım, bel bölgesindeki fıtık ve bozulmaların ise; uzun süre ayakta kalamama, idrar tutamama, prostat, rahim, mesane sorunları, kolesterol,

tansiyon, menüsküs, cinsel hayat ve libido kaybı, kısırlık, bel ağrıları, ayak ve bacaklarda uyuşma, karıncalanma ve güçsüzlüğe neden olabileceğine dikkat çekti.

Terapi uzmanı Meryem Yıldırım, Bostancı'daki tedavi merkezinde oğlu Denis Chub ve ekibiyle birlikte hastalara şifa dağıtıyor. Tiflis Tıp Fakültesi'nin ardından Başkent Üniversitesi'nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'nü bitiren Denis, annesinin geleneksel ve alternatif tıp tecrübesine modern tıp bilgilerini de katarak, omurga ve omurga sisteminden kaynaklanan hastalıklar başta olmak üzere birçok rahatsızlığı tedavi ediyor.

"BEL FITIĞI DİYE GELİP TAŞ DÜŞÜREN VAR"

Manuel terapi yönteminin uzun yıllar önce keşfettikleri bir fiziksel terapi olduğunu belirten Denis Chub, "Bu tedavi yöntemi insanları ilaç ve ameliyattan kurtarıyor. Uyguladığımız tedaviyle hastalıkların başlangıç noktasını tespit ediyoruz. Bu sayede insanlar hastalıklarından tamamen kurtulma şansı buluyor. İlaçlar, vücudun genetiğini bozuyor. Buraya bel fıtığı diye gelip taş düşüren ya da Boyun ağrısı diye gelip prostat olduğunu öğrenenler var. Biz hastalıkların sebebini tedavi ediyoruz" diye konuştu.

İLK HASTASI ŞENOL GÜNEŞ

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'in Türkiye'deki ilk hastası olduğunu anlatan Meryem Yıldırım, "Kendisi eski kaleci olduğu için sürekli düşüp kalkmanın, ani ve keskin hareketler yapmanın sonucunda disk kayması, dejenerasyon, boyun ve bel fıtığı rahatsızlıkları vardı. Ciddi sorunlar yaşıyordu. Birçok ülkeye gidip ameliyatsız tedavi aramış fakat her yerde tek çözümün ameliyat olduğunu söylemişler. Ameliyatı kabul etmeyip, terapiye bana geldi. İyi bir tedavi sürecinden sonra sağlığına kavuştu" dedi.

Yıldırım, o dönem Şenol Güneş'in yanı sıra Trabzonspor'dan Ünal Karaman, Hami, Arçil Şota, Ogün, Abdullah gibi futbolcuların da tedavi için kendisine geldiğini söyledi.

YÜRÜMEKTE GÜÇLÜK ÇEKEN KEZMAN, TERAPİ SONRASI SEVİLLA'YA GOL ATTI

Fenerbahçe'de sakatlıklar yaşayan Mateja Kezman'ın da Avrupa'da en iyi rehabilitasyon merkezlerine gitmesine rağmen iyileşemediğini anlatan Denis Chub ise, uyguladıkları terapinin ardından golcü futbolcunun sakatlıktan kurtulup Sevilla maçında gol attığını kaydetti.

RAŞİT DOSTUM'DAN KEZMAN'A BİRÇOK ÜNLÜYÜ AYAĞA KALDIRDI

Aslen Ukraynalı olan Meryem Yıldırım omurganın önemini doktor olan babasından öğrendi. Fizyoterapiye duyduğu ilgi nedeniyle Gürcistan'da nöroloji ve anatomi dersleri alan Yıldırım, Kamçatka, Çin ve Japonya'da masaj teknikleri üzerinde araştırmalar yaptı. Alışveriş için geldiği Türkiye'de yoğun talep sonucu kalan Yıldırım, Türk vatandaşlığına geçip Mari olan ismini Meryem olarak değiştirdi. Sağlık Bakanlığı kurslarına katılarak yeniden sertifika alan 61 yaşındaki Yıldırım; Afgan General Raşit Dostum,

Aydın Menderes, Şenol Güneş, Müjdat Gezen, Nazan Öncel, Cemil İpekçi, Meral Akşener gibi birçok ünlü ismi tedavi etti.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
1 . ABDULBAKİ GÜNIŞIĞI2
EĞİTİM
Rektör Karaaslan; “Öğrenciler Bizim Emanetimizdir”1-5 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Üniversite kayıt işlemleri için Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen aileler ilk olarak otogarda karşılanıyor, buradaki yönlendirmeler ile gidecekleri yerlere gönderilen öğrenci ve aileleri buralarda da karşıla
SPOR
Pehlivanlar Göksun Er Meydanında BuluştuGöksun Belediyesi tarafından son yıllarda düzenlenen en büyük festival olan ve kıran kırana mücadelelere sahne olan 37. Karakucak Güreş Festivalinde 17 sıklette toplam 456 sporcu mücadele etti.

SPOR
Mehmet Ceyhan, İddialara Cevap Verdi Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan: “Ben Bu Takımı Kişilere Kukla Olmak İçin Değil, Bu Şehre Hizmetkar Olmak İçin Devraldım”
ASAYİŞ
Telefon Dolandırıcılığında Son Nokta Telefon dolandırıcıları tarafından kullanılan yöntemlerin arasına bir yenisi daha eklendi. Dolandırıcılar artık yöntemleri arasına kargo mesaj sistemini dahil etti.

GÜNDEM
Başkan Güven Son Anda Yanmaktan KurtulduKahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde çıkan yangına müdahale etmek isteyen Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, yanma tehlikesi geçirdi.
GÜNDEM
Öğrencilere Dondurmalı Karşılama Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi, Sütçü İmam Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak isteyen öğrencileri dondurma ikramıyla karşıladı.

GÜNDEM
İlk Hacı Kafilesi Kutsal Topraklara UğurlandıDiyanet İşleri Başkanlığı aracılığı ile kutsal topraklara giden 34 hacı adayının yolculuk heyecanına akrabaları ve yakınları da ortak oldu.
POLİTİKA
Dulkadiroğlu Meclisinde İmar Planı KonuşulacakDulkadiroğlu Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısını Yarın toplanacak.

02 Eylül 2014 Salı 13:37
02 Eylül 2014 Salı 12:02
02 Eylül 2014 Salı 11:58
02 Eylül 2014 Salı 11:56
02 Eylül 2014 Salı 09:34
01 Eylül 2014 Pazartesi 16:18
ÜYE İŞLEMLERİ
KİM KİMDİR?
  • ÇOK OKUNANLAR
Google+