78.968 %0.42
586,41 %-0.11
2,2065 %-0.32
2,8600 %-0.16
  • Kmaraş23 °C
Gümrük Ve Ticaret Bakan Hayati Yazıcı:

Gümrük Ve Ticaret Bakan Hayati Yazıcı:

Kayseri Sanayi Odası tarafından düzenlenen ödül törenine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, mecliste yasa yaparken muhalefetin engellemelerinin canlarını çok sıktığını söyledi.
01 Aralık 2012 Cumartesi 00:47
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

- Kayseri Sanayi Odası tarafından düzenlenen ödül törenine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, mecliste yasa yaparken muhalefetin engellemelerinin canlarını çok sıktığını söyledi.

Kayseri Sanayi Odası tarafından düzenlenen ödül törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Vali Şerif Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Gurup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz ile çok sayıda sanayici katıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, “Türkiye gerek ekonomideki güçlü ve güvenli duruşu ve gerekse aktif özel sektörü ile dünyanın ekonomisi parlayan yıldızları arasındadır. Türkiye 55 bin ihracatçısı ile 236 ülke ve bölgeye ihracat yapmaktadır. OECD’nin geleceğe doğru tahminlerine baktığımızda 2012-2017 yılları arasında OECD’ye üye ülkeler arasında Türkiye’nin en hızlı büyüyen ekonomi olacağı söyleniyor. Bizin en değerli, en önemli zenginliğimiz, dünyanın her yerinde iş yapabilen, içinde bulunduğu coğrafyaya kolayca uyum sağlayabilen, risk almaktan korkmayan girişimci ruhtur. Bizim şu anda en önemli varlığımız Türkiye’nin insan kaynağıdır. Bir söz vardır ‘Derenin taşı ile derenin kuşunu vuracaksın. Bunu en iyi yapan Kayserili sanayicilerimizdir” dedi.

Bakan Yazıcı, Gümrük idaresince güvenilirliği onaylanmış firmaların gümrük beyannamesini elektronik ortamda gümrüğe sunması için kağıtsız beyan uygulaması olacak. Beyanname eklenmesi gereken belgeler sonradan kontrol edilmek üzere firmalar tarafından muhafaza edilecektir. İhracatta mavi hattan yararlanan yani Onaylanmış Kişi Statüsü’ndeki yaklaşık 800 firma bu imkandan faydalanacaktır. Bakanlığımız kağıtsız beyandan sonraki hedefi gümrük beyannamesine eklenen elektronik ortamdaki taranmış belgeleri de tamamen kaldırmaktır. Böylece gümrük işlemlerini kağıtsız ve insansız bir ortamda uygulanır hale getiren tek pencere uygulamasına geçeceğiz” diye konuştu.

Bakan Yazıcı, “Mecliste yasa yaparken muhalefetin bizi engellemesi canımızı çok sıkıyor. Zaman kaybı yaşıyoruz. Bu açıdan aradaki açığı kapatmak zorundayız. Sorunlar yapılacak olan tüzüklerle çözülecektir” ifadesinde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Kayseri’de şehirleşme kültürünün ne kadar ileri gittiğini gördük. Şu an Türkiye’de 24 stadın yapımını yürütüyoruz. Model olarak Kayseri’yi aldık. AK Parti hükümetleri döneminde Başbakanımızın yerel yönetim anlayışını mükemmel bir şekilde yerine getiren Başkan Özhaseki’den imkanları esirgemek olmaz. Bu gün Kayseri bambaşka bir başarıyı ortaya koydu. Yapılacak olan tesislerin yaşaması, konaklama alt yapılarının tamamlanmasına bağlı. Kayseri Belediye Başkanı da bunu 21 parsel üzerinde gerçekleştirdi. Biz böyle bir projenin her safhasında görev almak için hazırız” ifadesinde bulundu.

AK Parti Gurup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, “Türkiye’nin gündeminde en önemli meselemiz bu ülkedeki yaşayan vatandaşların, yeni doğmuş çocukların yeni anayasası vardır. 2011 yılında millet bu mesajı verdi. Darbe anayasasının kalıntılarını değiştirmek için yaptığımız çalışmaların yanında diğer partilerin karşı çıkmasına rağmen. Dediler ki, ‘Yamalı bohça haline gelmiş anayasayı çöpe atmanızı istiyoruz’ dediler. Anayasa uzlaşma komisyonu çalıştı. Bu yılın sonunda yaptığı çalışmalarla tamamı bitecek. Bazı siyasi partilerin Anayasa Uzlaşma Komisyonlarından çekilip kendi dayatmaları ile işi kaşıma çalışmaları içindeler.

Bir siyasi partinin lideri anayasanın yapılması için kurucu parti lideri olması gerektiğini söylüyordu. Şimdi TBMM’de sivil bir anayasa yapabilecek bir konuma geldik. 10 yıllık milletvekilliği hayatımızda önemli işlere imza attığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise, “Türk Ticaret Kanunu ile yıllık Türk özel sektörü olarak üzerimizden kalkan yük 6 milyar TL oldu. Bunun mimarı başta Bakanlarımız olmakla birlikte TBMM’deki milletvekilleridir.

18 adet hapis cezası kalktı. İş yapıp da hapishaneye girmeyen iş adamı kalmayacaktı. Bu işi esas olarak, mutfağında çalışan tüm Türkiye’deki odalar ve borsalar yaptı. Dün akşam Newyork Times’in köşe yazarını misafir ettim. Sohbet sırasında Türkiye’yi nasıl gördüğünü sorunca, ‘Uzaydan gelen biri olsam, hiçbir önyargım da olmasa, Batıda yaşlanan, kendisine hedef koymamış ülkeler var. Doğusunda ve güneyinde ulus olma çabası olan yol haritası olmayan ülkeler var. Ama Türkiye her nasılsa bunların arasında bir ada. Ne olursa olsun ayakta kalıyor. Dinamizmini kaybetmiyor’ dedi ve sırrımızı sordu. Yunanistan, Suriye ve Ortadoğu gibi olmadığımızı söyledi. 'Bunun cevabının kolay olduğunu' söyledim. 'Ben seni Kayseri’ye götüreceğim, kıraç arazi var Kayseri’de' dedim. 'Bu kıraç arazide bin tane fabrika var' dedim. 'Sanayi ve Ticaretin başkentidir' dedim.

Kayseri’de kış turizminin bütün altyapısı yapılmış durumda. Kayseri dünyanın Davos’u olma durumunda bir şehir” dedi.

Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak yaptığı konuşmasında, Kayseri’nin sanayi potansiyeli ile ilgili olarak bilgi verdi. Başkan Boydak, “Buralara girişimcinin harman olduğu yer diyorlar. Türkiye’nin dört bir yanından olduğu gibi Kayseri’de de girişimciler böyle. Biz çalışmayı ibadet olarak görüyoruz. Bu da yurt dışındaki iş adamları tarafından dikkat çekiyor” diye konuştu.

ÖDÜL TÖRENİNDE İSO İLK 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU ANKETİNDE YER ALAN:

HES Hacılar Elek. San. Ve Tic. A.ş., Boytaş Mobilya San. Ve Tic. A.Ş., Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., Merkezçelik, Orta Anadolu, Hasçelik ve Halat Sanayii, İstikbal Mobilya, Boyteks Tekstil, Boyçelik Metal Sanayii, Modern Ambalaj, Erbosan Erciyas Boru Sanayi, Kumtel Dayanıklı Tüketim Malzemeleri, Mega Metal Sanayi

İSO İKİNCİ 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU ANKETİNDE YER ALANLAR:

Yataş, Yatak ve Yorgan Sanayi, Çetinkaya Mensucat, Form Sünger ve Yatak Sanayii, Yemsel Tavukçuluk Hayvancılık Yem Hammaddeleri, Kilim Mobilya ve Kanepe Sanayi, Coreal Alüminyum Kablo Sanayi, Saray Halı, Mondi Yatak Yorgan Sanayi, Metal Matris Sanayi, Gülsan Gıda, Başyazıcıoğlu Tekstil, Milkay Teknik Tekstil Sanayi, Serko Tekstil Gıda Orman Ürünleri Demir ve Çelik Sanayi, Çinkom, Saray Tarım ve Hayvancılık, Gürkan Ofis Mobilyaları, Beşler Tekstil, Şahin Melek Et ve Et Mamülleri Gıda Sanayi, Ceha Büro Mobilyaları

KURUMLAR VERGİSİ LİSTESİ’NDE YER ALANLAR:

Boytaş Mobilya, Merkez Çelik A.Ş., KAYseri ve Civarı Elektrik A.Ş., Orta Anadolu Tic. Ve A.Ş., Boyteks Tekstil, Özkoyuncu Madencilik Metalurji İnşaat ve Sanayi Tic. A.Ş., Çinkom, Kayseri Metal Center, Boydak Dış Ticaret, Isısan, Kayseri Elektrik Üretim Sanayi, Kumtel, Erbosan, Hes Hacılar Elektrik A.Ş.

İHRACAT LİSTESİNE GİRENLER:

Hes, Boydak Dış Ticaret, Orta Anadolu, Hasçelik, Ser DTM İç ve Dış Tic. San., Coreal Alüminyum, Kumtel, Çinkom, CEHA büro mobiyaları,. Gürkan ofis büro mobilyaları, Dedeman madencilik, Mega Metal San., Boyçelik Metal San., Femaş Metal San.

ÖZEL ÖDÜLLER:

KAYseri Valisi Şerif Yılmaz, Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Ak Yapı İnşaat, Asteksan Makine ve Madeni Eşya, Avrasya Forklift İş Makinaları, Betek Boya ve Kimya San., Elmacı Madencilik ve İnşaat, Ergül Mobilya, MEKOSAN, Ternaeben Gıda ve Su Ürünleri Ltd. Şti. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı.

GÜMRÜK VE TİCARET BAKAN HAYATİ YAZICI:

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
1 . BEKİR PAKSOY2
2 . ABDULBAKİ GÜNIŞIĞI1
3 . YAŞAR OKUR1
POLİTİKA
Bakan Elvan: Her İlin Denize Demir Yolu İle Ulaşmasını İstiyoruzUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kahramanmaraş’ta katıldığı çalıştay toplantısında, “Türkiye’ye artık kimsenin gücü yetmez” dedi.
ASAYİŞ
Elbistan'da Kaçak Sigara OperasyonuKahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde bir otomobilde 4 bin 800 paket kaçak sigara ele geçirdi.

GÜNDEM
Başkan Erkoç “Gazilerimizi Minnet Ve Şükranla Anıyorum”Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM
Şehitlik Yolu Yeniden YapılsınErmeniler sözde soy kırım iddialarını her zaman gündeme getirmiş, bu yolla ülkemizi zor duruma sokmaya çalışmış. Buna paralel olarak tarihçilerimiz, Kahramanmaraş başta olmak üzeri, Ermenilerin binlerce insanımızı öldürdüğünü belgelemişlerdir.

GÜNDEM
Bakandan Yeni Terminal Binası SözüUlaştırma Bakanı Lütfi Elvan geldiği havaalanı terminal binasını beğenmedi. 1.5 yıla kadar hizmete girecek yeni bina sözü verdi
POLİTİKA
Bakan Elvan Kahramanmaraş’ta İncelemelere BaşladıUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kahramanmaraş’ı ziyaret ederek, bir dizi incelemelerde bulundu.

GÜNDEM
Kahramanmaraş’ta Hayvan Hastalıklarına Önlem AlınıyorKahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan hastalıklarına karşı aşı kampanyasına başladı…
GÜNDEM
Vali Güvençer'den Veda Ziyaretleri Devam EdiyorKahramanmaraş'a atanan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a veda ziyaretinde bulundu.

17 Eylül 2014 Çarşamba 11:51
17 Eylül 2014 Çarşamba 11:46
17 Eylül 2014 Çarşamba 11:30
17 Eylül 2014 Çarşamba 10:37
16 Eylül 2014 Salı 18:28
16 Eylül 2014 Salı 18:22
ÜYE İŞLEMLERİ
KİM KİMDİR?
  • ÇOK OKUNANLAR
  • YORUMLANANLAR
Google+