Hadi Git! 2013

Mustafa SEYİTHANOĞLU

2013!

Uzun yıllar unutmayacağım ve geleceğim için kesinlikle referans olarak bir köşede bırakacağım bir yıl oldu.

Neden mi dersiniz hemen anlatayım.

Biz “İlker Başbuğ, Engin Alan suçsuzdur kardeşim. Vatanını seven adamdan korkmayacaksın” diye bas bas bağırırken, bazıları artık hepimizin ezbere bildiği dikine düşünceleri ile yargı ne diyorsa o! Diyordu.

Biz “Koskoca kuvvet komutanları itibarsızlaştırılıyor, ayıptır yazıktır” derken. “Darbe yapmaya çalışmasaydı kardeşim onlarda” dediler.

Biz “Sabaha karşı saat 5’te, Türkan Saylan’lar, komutanlar, yazarlar evlerinde alınır mı? Ayıptır, yazıktır, demokrasilerde böyle şeyler olmaz” derken. “Olur mu canım zaten onlar Jön Türk ne yapsak haklıyız.” Dediler.

Bizler “siyasi düşüncelerine göre insanları yargılamaktansa demokrasinin gereğini herkese yapmalıyız.” Dedikçe. Onlar demokrasiyi kendi tanımlarına uygun şekilde uygulama iştahından hiç vaz geçmedi.

Bu güne geldik!

Onlar “Devlet’in bakanlarının oğlu sabaha karşı 5’te evlerinden alınır mı? Nereye kaçacaklar ki? Ayıptır, yazıktır!” dediler. Biz sustuk.

Onlar “ Koskoca şirket sahipleri, genel müdürler, bakanlar itibarsızlaştırılıyor! Ayıptır, yazıktır” derken. Biz yine sustuk.

Ve yine aynı onlar “Ergenekon ve Balyoz tekrar yargılanmalı” deyince, işte tam burada susmayı bırakma kararı aldım.

Birincisi biz demokrat değiliz bunu unutalım, bunu artık dilimizden düşürelim, konuştukça komik oluyoruz ve dalga geçilir bir hal alıyoruz.

Ne oldu ?

Yargının adil olmayan! Uygulamalarının kurbanı olunca mı Balyoz’u, Ergenekon’u tartışmaya açtınız?

Buna çifte standart denir!

Mağdur olunca mağdur olanı herkes anlar. Önemli olan mağduriyetlere müsade etmemekti.

Yargı baktınız adil olmayan şeyler yapıyor, yargı üzerine anti demokratik yaptırımlar uygulamak ne kadar doğru? Bu hangi demokrasinin uygulamasıdır? Hitler mi? Stalin mi?

Madem buradaki cemaat bağlantıları, bu kadar güçlü şekilde hükümet üzerine gelecek kudrete sahipler,

Ey Başbakan buralara gelene kadar nasıl müsade ettin bu zat-ı muhteremlere?

Herşeye kudretimiz gücümüz var da, bunların yıllardır kurduğu tezgahlara mı gücümüz kudretimiz yetmedi?

Öyle çok detaylı istihbarata da gerek yoktu hani! Azıcık kulağı delik kişileri yanınıza çekip anlattırsaydınız herşeyi duyardınız!

Gezi olayları için demokratik eylemdi demiş İdris Naim Şahin! Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için her halde başka partilere nabız yokluyor kendileri.

Ya en başında arkasında duracaktınız, ya da hep karşı duracaksınız. Bir öyle bir böyle olmuyor!

Olunca komik geliyor, bol küfür ettiriyor. Güldürüyor.

Gelmiş geçmiş bütün hükümetler döneminde, bakanların, başbakanların iş yapan arkadaşları zenginleşmiştir. Bunun adı, ihale üzerinden bir takım üç kağıtçılıkta olabilir. Kamu malını ederinden düşük fiyata almakta olabilir.

Yapılmıştır ve bu ahlak seviyesi devam ettikçe yapılmaya devam edecektir. İşte gel gelelim bu olaylar gerçek mi değil mi bilmesem bile, müslümanlık çatısı altında toplanan kişilerin böyle şeyler yapması beni daha fazla karamsarlığa itiyor.

Üstüne Halkbank genel müdürünün evinden çıkan parayı da savunmak bana çok enteresan gelmiyor da değil.

100lerce emniyet mensubu görevinden alındı. Demek ki biliyoruz kim cemaatçi kim işini yapmıyor!

Bunca zaman bile bile kadrolaşmaya müsade etmek ayıp değil miydi?

Peki sayın başbakan, Atatürk havalimanında 10 binler toplatarak yaptığınız, 2 saat boyunca sizin mitinginiz için kamu alanının düzenin bozulması gayet normal , Kızılay’da 1000 kişi toplanınca durum anormal! Üstelik havalimanında alkış tutan polisler, kızılayda gaz bombası, tazyikli su sıkan polisler.

Vallahi anormal! Ben anlamıyorum bu demokrasiyi.

Bu da çifte standart değil mi?

İşte bu olmuyor sayın başbakanım bu şekilde demokrasi olmuyor, bu şekilde düşmanlıklar bitmiyor. Halk kutuplaşıyor, sakinlik bitti, her sabah ne olacak diye uyanıyoruz.

Yazmaya devam edersem buraya 10 sayfa yazı yazarım.

Vakıfların durumu, vergiden muaf siyasi yakinler, gezi olayları, odtü olayları, 3. Havalimanı, marmaray, kuzey istanbul, karadeniz akdeniz kara yolu, görevden alınan yüzlerce insan, ayakkabı kutusunda çıkan 4.5 milyon, soğuktan ölen 40 günlük çocuk, suriyelilerin cefası, Vanlıların sefaleti, Sözde barış süreci, Diyarbakır, kızlı-erkekli muhabbetler, 10’da kapanan tekeller, Suriye meselesi...

Uzar gider.

Bu sebeple, yolsuzlukların bittiği, kutuplaşmanın azaldığı, herkesin kucaklaşabildiği, memleket için faydalı yatırımların olduğu, terörün olmadığı, ekonomik sıkıntıların olmadığı bir 2014 gelir inşallah.

Bu arada fişleme meraklılarına duyurulur.

Hiç bir partinin sözcüsü değilim, tek derdim memleket, en büyük önceliğim vatan, millet! Kim neyi doğru söylerse onu desteklerim. Kör kütük bir partiyi bir şahsı asla desteklemem, destekleyeni de anlamam!

Yazarın Diğer Yazıları
Akkurt  Gazeteciler Günü’nü KutladıAkkurt Gazeteciler Günü’nü KutladıÖzdemir; ‘milletimize ve insanlığa hizmet edeceğine bütün kalbimle inanıyorum’Özdemir; ‘milletimize ve insanlığa hizmet edeceğine bütün kalbimle inanıyorum’Başkan Okumuş: ‘Demokrasimizin güçlenmesin de büyük katkıdırlar’Başkan Okumuş: ‘Demokrasimizin güçlenmesin de büyük katkıdırlar’İnönü Üniversitesispor galibiyet özlemini bu hafta bitirmek istiyorİnönü Üniversitesispor galibiyet özlemini bu hafta bitirmek istiyorAteş;‘Gazeteciler yönetenler ile yönetilenler arasında köprüdür’Ateş;‘Gazeteciler yönetenler ile yönetilenler arasında köprüdür’Kitap okuyanlar bu bakkaldan istediğini ücretsiz alıyorKitap okuyanlar bu bakkaldan istediğini ücretsiz alıyor
ABD Savunma Bakanı Türkiye’deABD Savunma Bakanı Türkiye’deHakkari-Çukurca karayolundaki tuzaklar imha edildiHakkari-Çukurca karayolundaki tuzaklar imha edildiÜnlü iş adamı silahlı saldırıda öldüÜnlü iş adamı silahlı saldırıda öldü
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Maraş Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Bu site İHA abonesidir.
Tel : 0344 221 40 01