Hop Be Kardeşim!

Mustafa SEYİTHANOĞLU

Bu sabah Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversite’sinde yaşanan olayları duydum.

Hemen, KSÜ’den tanıdıkları arayarak onlardan olaylarla ilgili bizzat bilgi aldım.

Kamuoyunun diline pelesenk olmuş bir cümle var! “Karşıt görüşlü guruplar arasında yaşanan olaylar” diye başlayan cümleler. Bilerek sosyal medya hesabımdan bu karşıt görüşlülerin kim olduğunu sordum. Özelden atılan mesajlarda olayların cephelerinin karşıt görüşlü ideolojiler değil. Vatanını milletini seven, onun bekası için delikanlıca (belkide bazen şiddete başvurduğu için gerici olarak nitelendirilen) karşı koyan ülkücü, milliyetçi, vatanperver gençler. Diğer tarafta, devletin bekasına kast eden terörü savunan devletinin güvenlik unsurlarına arkadan silah sıkan yapının şehirli versiyonu olan gençler!

                Bu sebeple ben bu mücadeleyi karşıt görüş olarak tanımlamayı ne kendime ne de topluma yakıştıramıyorum. Karşıt görüş sağdır, soldur ideolojik tabanlıdır. Bu yaşananlar ise ideoloji ile ölçülen bilen olaylar değildir.

                Şunu da çok iyi biliyorum ki bu olayların fitilini ateşleyenler ne kck ve türevleri ne de ülkücülerdir.

Maşa olarak kullanılan kck’nın yerel versiyonları, ister istemez kanı deli akan bizim milliyetçi dostlarımızı da medyanın diline düşürüyor.

Sonra da aynı medya, bu gençleri karşıt görüşlü olarak göstererek, olay çıkaran gençler başlığı altında yan yana sunuyor!

Bunu da hazmedemiyorum.

Sen devletin üniversitesinde hiç bir ayrımcılığa maruz kalmadan okuyorsun

Sen devletin yurtlarında konaklayıp, yemekhanelerinde yemek yiyorsun

Sen devletin verdiği burslardan yararlanıyorsun

Aynı kaldırımda yürüyor

Aynı havayı soluyor

Aynı hükümette başbakan yardımcısı oluyor

İstediğin gibi yaşayabiliyorsun.

Yok kardeşim azıcık aklını başına devşir.

Sana bu imkanlar sunuluyorken, sen devletin üniversitesinde çocuk katilinin posterini açarsan bu milletin damarına basarsın.

Sen final döneminde insanların sınavına kastedecek hareketler yaparsan art niyetlisin.

Senin derdin eşit şartlar değil.

Senin derdin teröristlik

Kimin maşasısın azıcık düşün. Düşünmek zor bir meziyet değil, azıcık yukarıdan bakmayı öğren.

Azıcık şu devletin nimetlerinden faydalandığının farkında ol.

Geçmişte yaşama, bu günü yaşa devletin malına mülküne kastetme bu milletin damarına basma be kardeşim.

Son olarak ey medya! Sen bu olayları karşıt görüşlüler olarak kullanma, kullanırsan milletini incitirsin. Türk milletine hakaret edersin. Bu gençleri üzersin.

Teröristle, vatandaşı aynı safha sokarsan ne seni okuyan, ne seni izleyen, ne de seni dinleyeni kendine inandıramazsın.

Bu sebeple hop diyorum, yerli medyaya da hop diyorum. Karşıt görüşlü olarak gösteren tüm herkese hop be kardeşim diyorum.

Ülkücü kardeşlerime, milliyetçi gençlere hangi ideolojiden olursa olsun bu olaylardan rahatsız olan herkese sağduyu dilemekten başka imkan yok. Onların istedikleri olay çıkartmak, uymamak lazım sabretmek lazım. Polisin ciddi şekilde mücadele etmesi lazım. Bu şehir bu ülke teröre çok şehit verdi, O imralıda yatan insan kılıklının yüzünü görmeye bu milletin sabrı yok. Bunu da bu polis teşkilatı da çok iyi bilmeli.

Selametle...

Yazarın Diğer Yazıları
‘Cumhuriyet yeniden dirilişin sembolüdür’‘Cumhuriyet yeniden dirilişin sembolüdür’‘Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır’‘Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır’Başkan Zabun; ‘güçlü Türkiye, emin adımlara hedeflerine tek tek ulaşıyor”Başkan Zabun; ‘güçlü Türkiye, emin adımlara hedeflerine tek tek ulaşıyor”TSK: “105 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi”TSK: “105 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi”Korkutan uyarı !Korkutan uyarı !Ünlü manken Çağla Şikel’den ’annelik’ taktikleri
24 saatte en az 66 militan öldürüldü24 saatte en az 66 militan öldürüldüÖlüm onu derste yakaladıÖlüm onu derste yakaladı“Cumhuriyet Atatürk’ün milletimize en büyük mirasıdır”“Cumhuriyet Atatürk’ün milletimize en büyük mirasıdır”
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Maraş Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Bu site İHA abonesidir.
Tel : 0344 221 40 01