Kitapsız Hukuk

Mustafa SEYİTHANOĞLU

Yıl 2014, öyle bir hukuk sistemini içinde yaşıyoruz ki, kime? Neden? ne zaman? güvenmemiz gerektiğini bilmediğimiz, hukukun üstünlüğünün sadece sözde kaldığı rezalet bir sistem.

                Siyaseten kaybedilmişliğin, hukuk ve adalet sistemi üzerinden kazanılmaya çalışıldığı iğrenç, pislik bir düzen!

                Mağdur edebiyatı yapıp, bir neslin geleceğine zift dökmek!

                Kul hakkı deyip, 76 milyonun vebalini taşımak!

                Müslümanlık diyerek, müslümanlığa düşman bir devrin oluşmasına çanak tutmak!

                Müslüman dediğimizde “bunlarla mı müslümanlığı bana savunacaksın kardeşim” dediklerinde susmamıza sebep olanların yakası bir araya gelmesin!

                Kahramanmaraş’ta 26 lira çalıp 26 ay hapis cezasına çarptırılan bir çocuk var. Yaptığı yanlış! Ayıp! Ahlaken kesinlikle kabul edilemez ve bir daha yapmaması için çok ciddi uyarılması gereken bir hata! En ufak bir suçun olmadığı ve olmayacağı bir ülke için belkide verilebilir bir ceza!

                Türkiye’de bu cezayı verirsen sana gülerler kardeşim!

                Çalmanın, yolsuzluğun, hırsızlığın, rüşvetin, kamu malına zarar vermenin, adam öldürmenin! Tecavüzün! Tacizin! Kadın cinayetinin! Töre cinayetinin! Cezasız kaldığı bir ülkede 26 TL çalanı 26 ay yatırırsan sana gülerler!

                Ne olduğu nasıl olduğu bilinmeyen, bir ergenekon davası ( Hala diyorum ki beni ergenekona biraz da olsa inandıran iki kişi Yalçın Küçük ve Doğu Perinçek’tir.) İçeri alınan komutanlar, gazeteciler, Genel Kurmay Başkanı! Hangi olumsuz vaka ya da yaratılmış kaosu ergenekon’a bağlayacağını şaşırmış bir yargı ile oluşturulmuş sisli bir kumpas!

                Senelerce gerekçeli kararın açıklanmadığı, oluşacak her türlü ekstra durumu bu sözde örgüte bağlayabilmek için sürüncemede bırakılmış bir dava!

                Adı tutuklu olan onlarca kişi üzerinden oynanan siyasi bir kavga!

                Pislik içine batmış, aklı sıra bir zamanların intikamının alınmaya çalışıldığıı bir hukuk sistemi!

                Ne olduğu nasıl olduğu ne için olduğu belli olmayan, kafamıza göre keyfe keder ve hatta “keyfimin kahyası mısın? Ulen” modunda ayaklarını kanunların üstüne sermiş, değişik kişilerin yönettiği mahkemeler!

                Kişilerin, sebebi açıklanmadan çalınmış senelerini hediye gibi sunmaya çalışan bir demokrasi harekatı, harekatın sonucu dışarı çıkan katiller! Vay arkadaş ya!

                Neresinden tutmaya çalışsam elimde kalıyor! Ne yapsak acaba?

                Hani kızıyoruz, eleştiriyoruz sürekli paralel yapı diyoruz ya! Ellerimizle yerleştirmedik mi bu yapıyı devletin her yerine?

                Üzülüyorum memlekete, hukuksuzluğuna, çıkarcılığına üzülüyorum.

                Hani iki ucu b...u değnek diye bir atasözü var ya! Tam olarak yaşadığımız olayların karşılığı bu!

                Kitapsız Hukuk başlığını bu sebeple attım bu yazının başına! Kahramanmaraşlı 16 yaşındaki çocuğa 26 TL için 26 Ay ceza veren kitapla, tecavüz edene “12 yaşındaki çocuk istedi de oldu” diyebilen bir hukuk sistemi aynı kitapta olamaz!

                Baklava çaldığı için hapis yatanla, Rüşvet aldığı için sadece sürülen bürokrat aynı kitapta yazmaz!

                Mehmetçiğin kanını akıtıp Haburdan elini kolunu sallayarak gireni affedenle, yazdığı gazete yazısı yüzünden bir gazetecinin terör suçuyla yargılanmasını aynı kitap yazamaz!

                Yukarıda sadece üç örnek verdim, yazmaya başlarsak benzer şekilde milyonlarca örnek yazarız!

                Kanun, kitap bilmez bir hukuk sisteminin eseridir tüm bu yaşananlar!

                Berkin Elvan,

                Küçük bir çocuk, ekmek alırken başına aldığı darbe ve bugün vefatı!

                Vebali tüm sorumluların üstüne, Hastanesinin önünü gaza bulayanlara da bir çift lafım var.

                Peygamber efendimiz önünden geçen yahudi cenazesine bile din, ırk ayrımı yapmadan ölen insandır demiş ve ayakta onun geçmesini beklemişken! Küçücük bir çocuğun cenazesi ve kahrolan ailesine destek olmaya gidenlere gaz sıkmak hangi vicdanın, dinin vücut bulmuş halidir?

                Bu gazlar yüzünden gerilmedi mi bu halk?

                Ayıptır kardeşim Ayıp!

Yazarın Diğer Yazıları
Obezite hastası kadın sağlığına kavuşmak istiyorİş yerinden avans istedi, öldüresiye dayak yediİş yerinden avans istedi, öldüresiye dayak yediİstanbul Emniyetinde 3. ByLock operasyonu: 81 gözaltıİstanbul Emniyetinde 3. ByLock operasyonu: 81 gözaltı"Üretici ile tüketici arasındaki fiyat farkını daraltacağız""Üretici ile tüketici arasındaki fiyat farkını daraltacağız"Küçük Yasin 3 çocuğa hayat verecekKüçük Yasin 3 çocuğa hayat verecekŞehidin kardeşi abisinin tabutuna sarıldıŞehidin kardeşi abisinin tabutuna sarıldı
Kılıçdaroğlu "mağdurlar" üzerinden konuştuKılıçdaroğlu "mağdurlar" üzerinden konuştuBugün Hava Nasıl OlacakBugün Hava Nasıl OlacakDünyanın en büyük batık uçağıDünyanın en büyük batık uçağı
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Maraş Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Bu site İHA abonesidir.
Tel : 0344 221 40 01