Maraş Otur (0) Sıfır

Mustafa SEYİTHANOĞLU

Yerel seçimler yaklaşırken liderlerin şehir şehir, ilçe ilçe ziyaretleri devam ediyor.

Başbakan zeki adam, oy kaybettiği illeri seçime en yakın tarihte ziyaret ederek karizmasını kullanmak istiyor.

Kahramanmaraş’ta da aynı yolu izledi. 12 sene boyunca, komşu illere göre yerinde sayan, sürekli vaatlerle kandırılan, adını büyükşehir yapmış ama bir büyükşehirin temel niteliklerini düşündüğümüzde, büyükşehirliğin B’sinin yanından geçmeyen bir şehiriz.

Mahir Ünal beyin 5 dediğine başbakan 10! Mahir beyin 3 yıl dediğine başbakan 5 yıl diyor!

Galiba Kahramanmaraş’ı nasıl kandıracakları konusunda onlar da pek anlaşamamış.

Ekonomik olarak ilk 20’de yer alan bir şehir kültür, eğitim, sosyal hayat alanlarında son 20’de! bu da 12 senede ne kadar ileri gittiğimizi gösteren bir kıstas daha!

                Başbakan, Göksun yolunu bitiremeden Elbistan yolunun müjdesini verdi, Allah nasip ederse 2023 yılında 90 kilometrelik bu yolumuz da biter!

                Hoş bizim insanımız başbakanını seviyor. İstanbul’da yapılan 3. Köprü, 3. Havalimanı, hızlı trenler, son derece modern hava alanları, 4. Levent içerisinde bulunan devasa iş kuleleri, 4 yılda Ankara’da yapılmış 100 köprülü kavşak, Gaziantep’te kurulu devasa organize sanayiler, parklar, müzeler, Kayseri’nin enerji yatırımları, yol yatırımları, eğitim yatırımları sanki şehrimize yapılmış gibi bizi seviniyor. Daha yüksek oy veriyoruz.

 Başbakan, içinde Maraşlım geçen bir iki dize okuyor oyunu 10 puan daha artırıyor!

 Sizin bakanınız benim diyor, memleketten bir bakan çıkarmıyor halk ise “bizim bakanımız Başbakanımız” diyor ve oyunu yine Ak Parti’ye veriyor.

Eğitime bu kadar yatırım yaptık diyorlar. Ben galiba Kahramanmaraş il sınırları içerisinde okumadım! Galiba bir ay önce ziyaret ettiğim köy okulları Kahramanmaraş sınırları içerisinde değildi!

 Biz galiba neler yapıldığını göremiyoruz!

2009 yerel seçimleri ve 2011 genel seçimlerinde vaad edilen yüzlerce projenin kaçı yapıldı?

 Gaziantep, Malatya, Kayseri bu kadar iştahla büyür ve gelişirken biz ne yaptık?

 Elalem 10 katrilyon para ile şehir yıkıp şehir kuruyor, biz bu 10 katrilyon parayı ne yaptık hakikaten merak ediyorum! (5 mi 10 mu o da belli değil!)

Velhasıl kelam yüksek ihtimal Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesini Ak Parti kazanacak ve ben, eğer ki yazmaya devam edersem, 5 yıl sonra bu söylediklerimi aynen söylemeye devam edeceğim.

Gelelim son Ak Parti reklamına

Çok unutkan çok inanan çok enteresan bir milletiz.

Son dönemde parti çalışmaları ile alakalı tahminlerim doğrudan tutuyor. Bir dönem islamcılığa sarılan milliyetçiliği ve Türklüğü çok arka plana atan Ak Parti, son dönemde Gezi olayları ve 17 Aralık operasyonları ile kesinlikle milliyetçiliği kullanacak demiştim.

Seçimlere bir ay kala son dombra marşı (kendisi turancı bir marştır!) ve son reklam filmi ile Ak Parti milliyetçilik akımına geçiş yaptı. Seçim sonrası terör saldırıları ile birlikte kuvvetle ihtimal yoğun operasyonlar düzenlenecek ve bu operasyonlar sonucunda terörle müthiş bir mücadele ortaya konacak.

Terörden bıkmış toplumumuz, vur vur inlesin diyerek milliyetçi damarını ortaya çıkaracak!

Bu olaylar gerçekleşirken;

Kutlanmamış milli bayramlar,

İstiklal marşı okunurken ayağa kalkmayan bürokratlar,

Türk kelimesini lugattan silmeye çalışan, Atatürk düşmanı, Osmanlı hayranı toplum oluşturmaya çalışan ayrıştırıcı, bütünleştirmeyici çabalar,

Etnik ayrımı dile getiren söylemler,

Kaldırılan Andımız,

İçeri tıkılan komutanlarımız,

TC yazısının nişanlardan kaldırılması,

Türk adının resmi belgelerden kaldırılması unutulacak!

Ne diyelim ki!

Keşke yanılsam ve haksız çıksam...

Yazarın Diğer Yazıları
Gültan Kışanak gözaltına alındıGültan Kışanak gözaltına alındıBakan Özhaseki: "FETÖ otellerinde yaptıkları..."Bakan Özhaseki: "FETÖ otellerinde yaptıkları..."Arıcılara Eğitim VerildiArıcılara Eğitim VerildiErmeni asıllı sanatçıdan ’15 Temmuz’ marşıErmeni asıllı sanatçıdan ’15 Temmuz’ marşıAntalya'da patlamaAntalya'da patlamaBeklenen görüşme gerçekleştiBeklenen görüşme gerçekleşti
Genç futbolcu kalp krizi kurbanı olduGenç futbolcu kalp krizi kurbanı olduAykut Kocaman: "Böyle bir ifadem yok"Aykut Kocaman: "Böyle bir ifadem yok"13 ilde dev FETÖ operasyonu13 ilde dev FETÖ operasyonu
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Maraş Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Bu site İHA abonesidir.
Tel : 0344 221 40 01