Müyesser Yıldıza Cevaben !

Mustafa SEYİTHANOĞLU

 

Müyesser Yıldız isimli, Dünya üzerindeki oyunların hepsine hakim, bu oyunlarda kim piyon, kim kale hepsini gayet iyi bilen. IQ seviyesinin yüksekliği sebebiyle ABD ve AB’nin yaptığı ve yapacağı tüm hamleleri keşfetmiş bir gazeteci var.

    Bu gazeteci ablamız bir kaç iddiada bulunmuş, iddia diyorum çünkü okuyunca gülüyorum.

    Ben okuyunca gülüyorum ama Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de güneşin doğuşunu elinde sıcak kahveleri ile izleyen ulusalcı vatandaşlarımız, bu yazıları okudukça daha beter köpürüyor. “Kahrolsun AKP, bunların artık suyu iyice ısındı! Devirmeliyiz.” düşünceleri içinde kendilerini kaybediyorlar.

     Örnek vermek gerekirse bu hanımefendi son yazısında;

                “Bayramda Kahramanmaraş’a giden bir aile de Türkçe konuştukları için kendileriyle alay edildiğini anlattı” Bu cümle hiç bir harfine, kelimesine dokunulmadan bu hanımefendinin yazısından alıntıdır. Bu hanımefendi 9-10 Kasım tarihlerinde Kürdistan’ın kurulacağını ve bu görüşmelerin evsahipliğini de Ankara’nın yapacağını belirtiyor.

Müyesser hanım Adıyaman’ın bir kürt köyünde doğmuş 6 kardeşli bir Kürt ailenin üyesi. Doğup büyüdüğü köyde, cahillik ve sefalet had safhada iken, köyde Türkçe bile konuşulmuyordur. Müyesser hanımın annesi örnek bir annedir. 6 çocuğunu da imkansızlıklar içinde üniversite okutmuştur. Fatma Sibel Yüksek kendisi hakkında Kürt kızı Müyesser diye bir yazı yazmış. O yazının ardından Müyesser hanıma hayranlığı had safhaya çıkmış ciddi bir beyaz Türk taifesi oluşmuştur.

Şimdi sizin dilinizle sizle konuşmayı deneyeceğim bakalım becerebilecekmiyim.

      Birincisi Müyesser hanım Kahramanmaraş üzerinden böyle bir kelam etme yetki ve hakkını kim tarafından hangi siparişle aldınız?

     Türkçe dahi bilmezken, Türkçülük içerisindeki ulusalcı tabanı nasıl kendinize taban olarak belirlediniz.

                Kahramanmaraş’a hiç geldiniz mi?

                Kahramanmaraş’ta nerede Türkçe konuştuğu için insanlar aşağılanıyormuş?

                Siz ve sizin şimdiki zihniyetinizin tek çıkar yolu çamur at silmeye uğraşsınlar mıdır?

                Size göre devletin bekası için devlet adamları devrilebilir objeler midir?

                Devlet’in işleyen düzeni içerisinde devletin geleceğine kastetmek teröristlik değil midir?

                Herşeyi siz çok mu iyi biliyorsunuz?

                İnsanları galeyana getirmeye çalışmak doğruları yazmak mıdır? Ya da hedefinize giden yolda insanları gaza getirmek sizin doğrularınız mıdır?

                Bu soruların cevabını merak ettim.

                Birde olaya şöyle bakalım. Klasik İşçi Partisi, TGB, Aydınlık, Oda TV zihniyetini ifade eden şahane bir tanımlama bulmuştum. Sizinle paylaşayım.

                “Türk-ü tasfiye ettirmeyecekler! Ulu önder ve milli şef dönemlerindeki asr-ı saadete ülkeyi geri döndürecekler. Sıcak salonlarda halkçı halkçı vals yapacaklar, halkta burnunu cama dayayıp izleyecek dışarıdan, soğuktan. Tıpkı o mutlu günlerdeki gibi ağanın pohının üstüne poh olmayacak!”

                Bu kelam çok hoşuma gitti Atatürk döneminde, Ata’nın yaptıklarını suistimal etmeye çalışan ve Ata’nın mirasına ihanet eden Beyaz Türkler, kendilerine araştırmacı yazar kimliğe sahip( Kahramanmaraş’ın neresi olduğunu bilmeyen, Doğu Akdeniz’de toplasan 30 bin Kürt nüfusu barındırmayan bir il’e bile “ben sallayayım nasıl olsa kimse cevap vermiyor” zihniyetinde bir yazar.) gazetecileri taşeron tutup. Sonuca gitmeye çalışan bir zihniyeti en iyi şekilde açıklamış.

                Şimdi sorarım. Mustafa Kemal Atatürk gibi birisi sizin bu zihniyetinizden mi çıkacak?

                Siz bir Namık Kemal misiniz ki yeni Mustafa Kemallere kapı açabilesiniz?

                Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerinin tabanı olan Jön Türk akımı, o günlerin akımıydı ve o günler yüz yıllar öncesinde kaldı.

                Mustafa Kemal Atatürk savaşlar içerisinde bitap düşmüş bir imparatorluk’tan yeni bir devlet oluşturmak için yola çıkmış, ciddi bir düşünürdü.

                Siz kimsiniz de meşru olmayan yollardan devlet yıkmaya çalışıp, kendinizce meşru yönetimlerin altında at koşturmak istiyorsunuz?

                Jön Türkçülük oyunu ile daha ne kadar halkı kandıracaksınız?

                Size meşru gelmeyen hiç bir hükümet meşru değil midir?          

Kardeşim!

Ulusalcı mısın? Türkçü mü?

                Milliyetçi Misin? Sosyal Demokrat mı?

                Türkçü ve milliyetçiyim diyorsan ne işin var Oda Tv’de, İşçi Partisin’de, Doğu Perinçek’in yanında.

                Bu Doğu Perinçek APO’nun düşünce arkadaşı değil miydi?

                Anıtkabirin önünde İşçi Partisi’nin ne işi var kardeşim?

                Atatürk değil miydi komünizme karşı olan?

                Baktınız komunistlik tutmayacak. Atatürk üzerinden siyaset yapma kalleşliğini kim size uygun gördü?

                Sen daha Kahramanmaraş’ın nasıl bir toplum olduğunu bilmiyorsun, Türkiye üzerindeki oyunları mı çözeceksin?

                Bu dahiane olayları analiz etme yeteneğinizi, biraz kendinize saklasanız da elinde kahvesiyle sabahları sizleri izleyen, okuyan beyaz Türk kardeşlerimiz gaza gelmese!

                Türk devlet geleneğinde, meşru olmayan yöntemlerle, hükümet devirmek yoktur kardeşim. Lakin şunu iyi bilesiniz ne sizin ihanet makamında dem vuran kelamlarınıza inanacak kadar saf bir toplum burası, ne de bu ülkenin bölünmesine müsade edecek kadar midesiz.

                Siz isterseniz önce bir coğrafya dersi alın

                Ordan çıkın biraz memleketi gezin!

                Nerede Kürt var hangi Kürt terör yandaşı hangi Kürt memleket sevdalısı onu da bir öğrenin!

                Sonra alın elinize kalemi

                ABD ve İsrail’in büyük planını, AB’nin Türkiye için sinsi projelerini, ayrımcı Kürtlerin hayallerini, Rockefeller’i, Rotshild’i, İlluminati’yi yazın kardeşim.

                Zaten bir siz biliyorsunuz bu kelamları etmeyi.

Geriye kalan halk aptal, bir şeyi analiz etmeyi beceremiyor değil mi?

Bırakın Allahınızı severseniz...

Son Söz:

Dün Milli Kütüphane’de Başbakanlık tarafından tertip edilen, Atatürk’ü Anma Törenindeydim. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Başbakan yardımcısı, Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları, bakanlar kısaca tüm devlet erkanı oradaydı. Özellikle Atatürk, Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı’nın konuşmalarını çok beğendim.

Çıkışta Anıtkabire uğrayarak eve geçtim. Sevgili İşçi partililer, Ata’nın huzurunda açmışlar Türküleri seni özledik diyorlar. İşsizlikten ölecekler. Eminim 5 dakika dirilse hepsini şamar oğlanına çevirir. “Oh be” der. Tekrar mezarına dönerdi

Yazarın Diğer Yazıları
Özdemir; ‘milletimize ve insanlığa hizmet edeceğine bütün kalbimle inanıyorum’Özdemir; ‘milletimize ve insanlığa hizmet edeceğine bütün kalbimle inanıyorum’Başkan Okumuş: ‘Demokrasimizin güçlenmesin de büyük katkıdırlar’Başkan Okumuş: ‘Demokrasimizin güçlenmesin de büyük katkıdırlar’İnönü Üniversitesispor galibiyet özlemini bu hafta bitirmek istiyorİnönü Üniversitesispor galibiyet özlemini bu hafta bitirmek istiyorAteş;‘Gazeteciler yönetenler ile yönetilenler arasında köprüdür’Ateş;‘Gazeteciler yönetenler ile yönetilenler arasında köprüdür’Kitap okuyanlar bu bakkaldan istediğini ücretsiz alıyorKitap okuyanlar bu bakkaldan istediğini ücretsiz alıyorABD Savunma Bakanı Türkiye’deABD Savunma Bakanı Türkiye’de
Hakkari-Çukurca karayolundaki tuzaklar imha edildiHakkari-Çukurca karayolundaki tuzaklar imha edildiÜnlü iş adamı silahlı saldırıda öldüÜnlü iş adamı silahlı saldırıda öldüDarbelerin tarihi aynıDarbelerin tarihi aynı
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Maraş Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Bu site İHA abonesidir.
Tel : 0344 221 40 01