Nerede bu adam seçiciler

Mustafa SEYİTHANOĞLU

15 Temmuzun yaşattıkları henüz kimsenin hafızasından silinmedi. En azından biz Ankara’da yaşayanlar için Ankara Emniyet Müdürlüğünün her önünden geçişimizde önce vurulan emniyet binasını görmek, akabinde şehit olmuş 200’den fazla vatandaşın resminin bulunduğu brandayı görmek bu acı günü bize defalarca yaşatıyor.

Bir toplum yaşadıklarını asla unutmamalı, milleti millet yapan geçmişte yaşadığı sıkıntılarda bir olabilmektir. Yüzlerce yıldır bize unutturulmaya çalışılan Türk Milleti olma payda’sını unutmamak için yaşadıklarımızı bir an bile aklımızdan çıkartmamız gerekiyor.

Örneğin Malazgirti unutmamalıyız. İstanbul fethini, sakarya meydan muharebesini, kurtuluş savaşını, Sütçü İmamı, Hasan Tahsini, Kahramanmaraş’ı, Gaziantep’i, Şanlıurfa’yı, Çanakkale’yi asla unutmamalıyız.

Mete Han’ı, Alaaddin Keykubat’ı, Fatih Sultan Mehmed’i, Yavuz Sultan’ı, Abdulhamit Han’ı, Atatürk’ü unutmamalıyız.

Andımızı bilmeliyiz mesela, İstiklal Marşının her kelamını sürekli yaşamalıyız.

İlla ki birilerini ya da birşeyleri unutmamız gerekiyorsa, andımızı Türkçe dil bayramında okumaya çalışan çocuklara burası dingonun ahırı mı diyen insan müsveddesini unutabiliriz. Hafızamızda yer etmesine gerek yok mesela böylelerinin.

Ancak biz tekrardan millet olacaksak bu insan müsveddelerini bir yerlere getiren siyasilerden bürokratlardan temizlik yapmaya başlamamız lazım.

Cemaat denilen illetin gelişimini bir inceleyelim mesela.

Önce okullara girdiler, okullarda ki parlak çocukların beyinlerini yıkadılar. Onları sorgusuz itaatkâr hale getirdiler. Okulları temizledik!

Sonra onların babalarını amcalarını sohbetlere çağırdılar, zengin olanları ile ilgilendiler ki para kaynaklarını zenginleştirebilsinler. Zenginlerinin şirketlerine el koyduk!

Çocukları yurtlarda, hücre evlerinde kitaplara boğdular, amaçları üniversite kazandırmaktı! Ve başardılar her birini üniversiteye yerleştirdiler, abi evleri kurdular. Abi evlerini ve abileri temizledik.

O Çocuklar mezun oldu her birini cemaat, kritik görevlerde çalıştırmak ve himmet geliri elde etmek için görevlendirdi, devlete yerleştirdi. Himmet paralarına, bedava uzmanlıklara da el koyduk.

Seneler geçti, bu cemaatçiler yavaş yavaş bürokrasinin üst kademesine, hâkimlik savcılık makamına, askerlik polislik kurumlarına, öğretmenlik akademisyenlik eğitmenlik rollerine büründüler. Hepsini temizledik ve temizliyoruz.

Temizlerken bir şeyi eksik bıraktık!

Nerede bunları bir yerlere yerleştiren teröristler?

Mesela devlet memurluğuna alınmaları için referans olan bürokratlar nerede?

Mesela daire başkanlığı yarışında omuz atan özel kalem müdürleri, il başkanları, genel müdürler nerede?

Mesela genel müdürlük için, generallik için, üst düzey makamlar için omuz atan milletvekilleri, siyasiler, bakanlar nerede?

Hepimiz biliyoruz ki bu ülkede sistem torpil ve referans üzerine kurulu, makamlara mevkilere gelenleri temizle dikte makamlara mevkilere getiren adam seçiciler nerede?

Bunlar hesap vermezse yine yapılanmayacaklar mı?

İkinci darbe korkusunun temelinde inlerine girememek yok mu?

Ah bu adam seçiciler! Yine işlerine gelenleri seçmişler demek ki…

Yazarın Diğer Yazıları
"Ya bunu kendiliğinizden yaparsınız ya da size bunu yaptıracağız""Ya bunu kendiliğinizden yaparsınız ya da size bunu yaptıracağız"Maskeli soyguncu iş yerini böyle soyduMaskeli soyguncu iş yerini böyle soyduUzmanlar uyardı: Aşırı mutluluk da kalbe zararlıUzmanlar uyardı: Aşırı mutluluk da kalbe zararlıKar Yapı da Kavurmalı Aşure !Kar Yapı da Kavurmalı Aşure !Kutlu: "70 dakikada üstün bir futbol oynadık"Kutlu: "70 dakikada üstün bir futbol oynadık"Bu da ’Sakallı yarasa’Bu da ’Sakallı yarasa’
AİHM’den ilk dershane kararı verildiAİHM’den ilk dershane kararı verildiBasın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne Tebrik ZiyaretiBasın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne Tebrik ZiyaretiNew York Eyalet Bankasının sitesini çökerttilerNew York Eyalet Bankasının sitesini çökerttiler
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Maraş Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Bu site İHA abonesidir.
Tel : 0344 221 40 01