Okullarımızda Ders Zili Çalarken!

Editörden

Milli Eğitim Bakanlığı iktidar aynı olmasına rağmen neredeyse her bakan tarafından eğitim noktasında yeni tarz ve modeller denenmekte en iyi denilecek bir eğitim modeli üzerinde yoğunlaşılmaktadır.

Bu denemelerin ve getireceği sonuçların tamamen yansıması ancak 10 yıl sonra ortaya çıkacaktır. Bu değişikliklerin getirdiği sıkıntılar günü birlik sıkıntılar olarak ortaya çıkmakta ve bir şekilde de sorunlar aşılmaktadır. Başarı odaklı değerlendirmeler için daha uzun yıllara ihtiyaç vardır. Ancak ilk ve orta öğretimde ders kitaplarının devlet tarafından karşılanması takdire şayan bir uygulamadır. Şimdi o kitapların yerini akıllı tahtalar ve tabletler almaya başladı.

8 Eylül 2014 Pazartesi günü Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Emin Akkurt, basının karşısına çıkarak, yeni eğitim ve öğretim yılı ile ilgili bilgiler verdi, basın mensupları ile tanıştı.

Göreve atandığı iki aylık süre içinde Kahramanmaraş’ın eğitimi ile ilgili çalışma yaptığı ve ortaya bir eylem planı çıkardığı ve bu eylem planını basın mensupları ile de paylaşması bizleri memnun etti.

Konulara hakim, açık sözlü, samimi bir üslup ile konuşan yeni Milli Eğitim Müdürünün başarılı olması için bizlere de görevlerin düştüğünü biliyoruz.

260 bin öğrencinin, 12500 öğretmenin 900 farklı yerlerde bulunan okullarda eğitim verildiğini düşündüğümüzde, sorunların da olmasının mümkün olduğunu kabul ediyoruz. 784 farklı merkezde 25000 öğrencinin taşındığı bir kentte eğitim noktasında sıkıntıların yaşanması da normaldir. Önemli olan idarenin sorunlara anında vakıf olması ve çözümü noktasında irade ortaya koyabilmesidir. Bu iradeyi yeni yönetimde görebiliyoruz.

Ders zilinin bu gün çalındığı 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyoruz. Kahramanmaraş eğitim ordusuna yeni katılan öğretmenlerimize de hoş geldiniz diyoruz.

Haydi hayırlısı. Ders zili çaldı.. huzurlu bir dönemin başlamasını ve bitmesini arzu ediyor, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyoruz….

Yazarın Diğer Yazıları
Kar Yapı da Kavurmalı Aşure !Kar Yapı da Kavurmalı Aşure !Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne Tebrik ZiyaretiBasın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne Tebrik ZiyaretiAkkurt  Gazeteciler Günü’nü KutladıAkkurt Gazeteciler Günü’nü KutladıÖzdemir; ‘milletimize ve insanlığa hizmet edeceğine bütün kalbimle inanıyorum’Özdemir; ‘milletimize ve insanlığa hizmet edeceğine bütün kalbimle inanıyorum’Başkan Okumuş: ‘Demokrasimizin güçlenmesin de büyük katkıdırlar’Başkan Okumuş: ‘Demokrasimizin güçlenmesin de büyük katkıdırlar’İnönü Üniversitesispor galibiyet özlemini bu hafta bitirmek istiyorİnönü Üniversitesispor galibiyet özlemini bu hafta bitirmek istiyor
Ateş;‘Gazeteciler yönetenler ile yönetilenler arasında köprüdür’Ateş;‘Gazeteciler yönetenler ile yönetilenler arasında köprüdür’Kitap okuyanlar bu bakkaldan istediğini ücretsiz alıyorKitap okuyanlar bu bakkaldan istediğini ücretsiz alıyorABD Savunma Bakanı Türkiye’deABD Savunma Bakanı Türkiye’de
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Maraş Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Bu site İHA abonesidir.
Tel : 0344 221 40 01