• ‘Suriyeli sığınmacılar çalışma hayatına katılıp alın teri döküyorlar’
 • Eshab-ı Kehf, 2017 EMİTT fuarına giriyor
 • Kahramanmaraş’ta uyuşturucu tacirleri yakalandı
 • 2016 yılında il genelinde 40 bin aileye yardım yapıldı
 • Yılbaşını kana bulayan hain yakalandı
 • FETÖ’nün adliye imamları yakalandı
 • Dıyarbakır'da Polise hain pusu 4 şehit verdik
 • Başkan Erkoç Suk-İ Maraş çarşısında
 • Hayallerindeki "engelsiz dünyayı" resmettiler
 • ‘Nefes kredisine ilave kaynak aktarıldı’
 • Kahramanmaraş’ta seracılık her geçen gün yaygınlaşıyor
 • Türkiye'nin işsizlik rakamları açıklandı
 • Yeni sistem için TBMM'de ilk tur bitti
 • KKTC’de 9 FETÖ’cü albay gözaltına alındı
 • Başbakan Yıldırım: "Kıbrıs konusunda kırmızı çizgilerimiz bellidir"
 • TÜGVA Kızılay'ın Kan bağışına kayıtsız kalmadı
 • Yayman, Yeni Türkiye vizyonu ve başkanlık sistemini anlattı
 • ‘Ekonomik ve sosyal gelişiminin en önemli mimarı basındır’
 • Kahramanmaraş havalimanı Aralık ayında 19.663 yolcuya hizmet verildi
 • Daha temiz bir çevre için atıksu arıtma tesisi çalışmaları devam ediyor

‘Özel sektör soluk alacak’

KMTSO Başkan Vekili Akif Gölcü Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun ile ilgili açıklama yaptı.
‘Özel sektör soluk alacak’

KMTSO Başkan Vekili Akif Gölcü: Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun ile hafta sonu Sayın Başbakanımızın Diyarbakır’da açıkladığı Doğu ve Güneydoğu Yatırım Destek Programı inanıyoruz ki, Türk özel sektörüne yeni bir soluk getireceği gibi, ülkemizin doğu ve güneydoğu bölgelerinde ekonominin büyük bir sıçramaya sahne olmasına vesile olacaktır.” dedi.

Vergi Dairesi Başkanlığı, SGK ve KMTSO’nun ortak düzenlediği "6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun ve Mükelleflere Sağladığı İmkanlar Seminerinde konuşan Gölcü, Türkiye’nin 2023 hedefin çok emin adımlar ile gittiğini söyledi.

“Sizlerin de bildiği gibi, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun 19.08.2016 tarih ve 29806 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak aynı tarihte yürürlüğe girmiş bulunmaktadır” diyen Gölcü: “Bu bağlamda Odamızın organizasyonu ve Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu’nun işbirliğinde iş dünyamızı yakından ilgilendiren bu Kanun’un getirmiş olduğu imkânları, Vergi, SGK ve Oda alacakları ile ilgili kısımları itibariyle masaya yatırarak siz değerli üyelerimizi detaylı şekilde bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Bu çerçevede, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun ile hafta sonu Sayın Başbakanımızın Diyarbakır’da açıkladığı Doğu ve Güneydoğu Yatırım Destek Programı inanıyoruz ki, Türk özel sektörüne yeni bir soluk getireceği gibi, ülkemizin doğu ve güneydoğu bölgelerinde ekonominin büyük bir sıçramaya sahne olmasına vesile olacaktır. Bu itibarla, bu çalışmalar dolayısıyla Sn. Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize Kahramanmaraş iş dünyası adına teşekkür ediyoruz”

1-20160907154201.jpg

NE KADAR BÜYÜK BİR MİLLET OLDUĞUMUZU GÖSTERDİK

“Türkiye, 15 Temmuz gecesi FETÖ tarafından planlanan hain darbe girişimi karşısında ne kadar büyük bir millet olduğunu, milli birlik, beraberlik ve kardeşliğin ne denli önemli bir toplumsal özellik olduğunu dünyaya ilan etmiştir” diyen Gölcü şöyle konuştu: “Bütün bu milli dayanışma ve birlikten doğan güç, ekonomi alanında da Türkiye’nin güçlü ve yapısal anlamda, geçmişe göre çok daha sağlam bir pozisyonda bulunduğunu göstermiştir. Bazı derecelendirme kuruluşlarının haince planlarına rağmen, dünya ölçeğinde dev sanayi şirketlerinin Türkiye’ye ve ekonomisine güvenmeleri küresel çapta güvenilirliğin ve yatırım yapılabilirliğin hiç azalmadan devam ettiğini göstermiştir. Böyle bir terör ve darbe saldırısına maruz kalarak bu kadar hızlı toparlanış sergileyen bir başka ülke olduğunu, ben düşünmüyorum. Türkiye ekonomisi güçlüdür ve bizler, iş dünyasının temsilcileri olarak büyük Türkiye’nin yükselişine yürekten inanıyoruz.

Hiç şüphesiz ki, huzur ve refah ortamının tesis edilmesinde en önemli görevlerden biri yine Türk iş dünyasına düşmektedir. Reel sektörün atacağı her yeni adım, yapacağı her yeni yatırım ülkemizi güçlü ekonomi ve ileri demokrasi ile ideallerine bir adım daha yaklaştıracaktır.”

2-20160907154201.jpg

AVANTAJ SAĞLIYOR

Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Kaya, yasanın sanayici ve iş adamlarına ciddi avantajlar sağladığını belirterek şunları kaydetti: “Özellikle 6737 sayılı yasa, bugüne kadar birikmiş olan alacaklarımızın tavsiyesini sağlamak, sanayici ve iş adamlarımıza özellikle faiz indirimi noktasında yine vergi cezalarının silinmesi noktasında çok  ciddi avantajlar sağlıyor. Yine davalık ve itilaflı olan alacaklar noktasında ciddi avantajlar sağlıyor. Yıllarca süren davalarımız var, bizim burada devam eden davalar var. Bu davaların tavsiyesini sağlayacak, böylelikle ciddi indirimler  yapılacaktır”

Konuşmaların ardından Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri M.Akif Pakdil “Oda Aidat ve Alacaklarının Yeniden yapılandırılması” 

Vergi ve Anlaşmalar Uygulama Müdürü Bekir Akkan ve Aslanbey Vergi Dairesi Müdürü Hüseyin Çetin“6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun ve Mükelleflere Sağladığı İmkanlar”

Dulkadiroğlu Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Murat Özarslan “6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında Sigorta Prim Affı” konulu birer sunum yaptılar

3-920.jpg

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
GÜNÜN MANŞETLERİ
17 Ocak 2017 Salı 11:40
17 Ocak 2017 Salı 11:03
17 Ocak 2017 Salı 10:30
17 Ocak 2017 Salı 10:00
"İnlerine gireceğiz" sözüne hakaret davası açan 6 kişi tutuklandı"İnlerine gireceğiz" sözüne hakaret davası açan 6 kişi tutuklandıŞehit eşinden acı feryatŞehit eşinden acı feryatBingöl’de 21 kişi FETÖ’den tutuklandıBingöl’de 21 kişi FETÖ’den tutuklandıCHP’den anaya değişiklik teklifine kırmızı kartlı protestoCHP’den anaya değişiklik teklifine kırmızı kartlı protestoOperasyonun detayları ortaya çıktıOperasyonun detayları ortaya çıktıDenizli’de ev yangını: 1 ölüDenizli’de ev yangını: 1 ölü
Elazığ’da FETÖ soruşturmasında 23 gözaltıElazığ’da FETÖ soruşturmasında 23 gözaltıTrabzon şehidini sonsuzluğa uğurladıTrabzon şehidini sonsuzluğa uğurladıFatih Sultan Mehmet Köprüsünde intihar ettiFatih Sultan Mehmet Köprüsünde intihar etti