Sayın Ünal’dan beklentilerimiz!..

Mehmet TAŞ

Kahramanmaraş TBMM’de siyasi manada en güçlü dönemini yaşıyor. 10 yıldan bu yana iktidarda olan Ak Parti’de güç noktasında en şanslı dönemlerin içindeyiz.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere, bütün Sivil Toplum Kuruluşları, medya, kentin ileri gelen isimleri iktidara destek noktasında en üst düzeyde bulunuyor.

Bu katılım ve birliktelik son 30 yılda hiçbir iktidara verilmedi.

Doğal olarak iktidardan da bu desteğin karşılığını bekliyor ve istiyoruz.

TBMM Grup Başkanvekili Sayın Mahir Ünal, Başbakan Sayın Tayyip Erdoğan’ın en yakınında bir isim olarak göze çarpıyor.

Şu andan itibaren şehrin sorunlarının çözümü noktasında, siyasi iktidar ve temsilcilerinin her hangi bir mazeret gösterme hakları yoktur.

Nurhak ilçemizin CHP’li Belediye Başkanı Anadolu Ajansına yaptığı bir açıklamasında; “2012 yılında hizmet üreteceklerini, ilçenin sorunlarının çözümü noktasında Sayın Mahir Ünal’ın söz verdiğini” dile getiriyor.

Siyasi farklılık gözetmeksizin ilçelerimizin sorunlarına el atan güçlü bir isim olarak gördüğümüz Sayın Ünal, bu şehrin sorunlarını biliyor.

Kısaca yazacak olursak;

a.Kahramanmaraş’ın Büyükşehire hazırlık süreci. Bu süreçte Kahramanmaraş’a ekstra ödenekler tahsis edilmeli, öncelikle ulaşım sorunu çözülmelidir.

b. İlçeler arası kalkınmışlık düzeyi göz önünde bulundurulmalı, ileride beldelerin köy olacağı hesaba katılarak, alt yapı, üst yapı, ulaşım ve idari binalar gibi eksiklikler için şimdiden bir çalışma başlatılmalıdır.

c.Göksun- Afşin-Elbistan- Ekinözü ilçeleri arasında demiryolu şebekesi oluşturulmalı, banliyo sistemi uygulanmalıdır.

d. Bu ilçelerimizin tamamının faydalanabileceği bir Organize Sanayi Bölgesi tesis edilmeli ve ortak fayda üzerine yatırım planlamaları yapılmalıdır.

e.Kahramanmaraşlı iş adamlarının yatırım yapabilmesi için TOMSUKLU için çalışmalar hızlandırılmalı. En geç iki yıla kadar burada yeni bir OSB alanı oluşturulmalıdır.

f. Şimdiki Tugay binası ve çevresi Sivil yönetime devredilmeli. Bu alanda Valilik başta olmak üzere kamu binaları oluşturarak, şehrin o bölgesi cazibe alanı haline getirilmeli, Trabzon caddesinde ki yük azaltılmalıdır.

g. Yeni bir hava alanı talebi yerine mevcut hava alanının sorunları çözülmeli. Atıl durumda olan tren hattı kaldırılmalı ya da yerin altına alınmalı, pist uzatılmalıdır. Yani burada hangi sorun var ise bu kısa sürede çözülmelidir.

Şehrin gelişmesi adına bunlar benim ilk aklıma gelen konular. Kahramanmaraş’ın gelişimini dar bir alana hapsetmek yerine ilçe ve beldelerimizi, köylerimizi içine alan bir planlama ile toplu kalkınma sağlanmalı. Köyden kente göçün önü alınmalıdır.

İlçe ve beldeleri cazibe merkezleri haline getirmeli, şehir merkezine göç en az düzeyde tutulmalıdır. Kahramanmaraşlı sanayi bu şehrin her yerinde kurulacak olan OSB’lerde tesis kurmaya hazırdır. Yeter ki yatırımcıyı canından bezdirecek uygulamalar aza indirilsin…

Sayın Mahir Ünal’ı şehrin sorunlarının çözümü noktasında bir şans olarak gördüğümü tekrar ifade etmek istiyorum.

Kahramanmaraşlı birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi halinde bu sorunlarda kısa sürede çözülecektir.

Şu anda bu şehirde her hangi bir sorun çözülemiyorsa, bunun sebeplerini iyi analiz etmemiz gerekiyor.

BU ARADA Andırın ve Şekeroba konuları gündemde tazeliğini koruyor. Ama siyaset cephesinde, iktidar ve muhalefet açısından şu ana kadar bir açıklama falanda gelmiyor. Bunu da burada bir dip not olarak aktarmak istiyorum….

*******************       ****************   ************************

YERYÜZÜ O’NUN HATIRINA YARATILDI

Bu gece Mevlid Kandili. Bütün alemlere rahmet olarak gönderilen yüce peygamberimizin dünyaya geldiği gece.

Bu gece Allah’a kalkan ellerin karşılıksız kalmadığı bir gece.

Bu gecede bütün insanlık alemine huzur ve barışın gelmesi yönünde edilecek duaların karşılık bulmasını ümit ediyorum.

Bu duygular içinde Mevlid Kandilinizi kutluyor, saygılar sunuyorum.

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Fenerbahçe’de sakatların durumu ne ?Yahya Kemal’de Gönüller TatlandırıldıYahya Kemal’de Gönüller TatlandırıldıBüyükşehir’den Tıbbi Atık Ve Sterilizasyon EğitimiBüyükşehir’den Tıbbi Atık Ve Sterilizasyon EğitimiSevdiği adama kaçtı, ailesi ’canlı bomba’ ihbarı yaptıSevdiği adama kaçtı, ailesi ’canlı bomba’ ihbarı yaptıAsgari ücretlileri ilgilendiren haber geldiAsgari ücretlileri ilgilendiren haber geldiCumhurbaşkanı Erdoğan ile Obama telefonda görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan ile Obama telefonda görüştü
  Lice kırsalına hava harekatıLice kırsalına hava harekatıGelene hoş geldin Gidene güle güleGelene hoş geldin Gidene güle güleFenerbahçe evinde 23. kez kazandıFenerbahçe evinde 23. kez kazandı
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Maraş Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Bu site İHA abonesidir.
  Tel : 0344 221 40 01