• ‘Suriyeli sığınmacılar çalışma hayatına katılıp alın teri döküyorlar’
 • Eshab-ı Kehf, 2017 EMİTT fuarına giriyor
 • Kahramanmaraş’ta uyuşturucu tacirleri yakalandı
 • 2016 yılında il genelinde 40 bin aileye yardım yapıldı
 • Yılbaşını kana bulayan hain yakalandı
 • FETÖ’nün adliye imamları yakalandı
 • Dıyarbakır'da Polise hain pusu 4 şehit verdik
 • Başkan Erkoç Suk-İ Maraş çarşısında
 • Hayallerindeki "engelsiz dünyayı" resmettiler
 • ‘Nefes kredisine ilave kaynak aktarıldı’
 • Kahramanmaraş’ta seracılık her geçen gün yaygınlaşıyor
 • Türkiye'nin işsizlik rakamları açıklandı
 • Yeni sistem için TBMM'de ilk tur bitti
 • KKTC’de 9 FETÖ’cü albay gözaltına alındı
 • Başbakan Yıldırım: "Kıbrıs konusunda kırmızı çizgilerimiz bellidir"
 • TÜGVA Kızılay'ın Kan bağışına kayıtsız kalmadı
 • Yayman, Yeni Türkiye vizyonu ve başkanlık sistemini anlattı
 • ‘Ekonomik ve sosyal gelişiminin en önemli mimarı basındır’
 • Kahramanmaraş havalimanı Aralık ayında 19.663 yolcuya hizmet verildi
 • Daha temiz bir çevre için atıksu arıtma tesisi çalışmaları devam ediyor
"Sela seslerinden rahatsız olan o sütü bozuklar..."

"Sela seslerinden rahatsız olan o sütü bozuklar..."

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Sela seslerinden rahatsızlık duyan o sütü bozuklar, o kanı bozuklar, o hainler bu toprakların, Anadolu ve Rumeli...

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Sela seslerinden rahatsızlık duyan o sütü bozuklar, o kanı bozuklar, o hainler bu toprakların, Anadolu ve Rumeli topraklarının tarih boyunca görmediği en büyük ihaneti ortaya koyan o ihanet şebekelerinin mensupları 60 imam hatip ve müezzin arkadaşımızı sela okuyorlar diye darp ettiler, onları gazi ettiler" dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kocatepe Cami'nde düzenlenen Camiler Haftası'nın açılış töreninde, din görevlilerine ve katılımcılara hitap etti. Kurtulmuş, terörün ve İslamofobinin baskısı altında olduğu Müslüman coğrafyasında, bir dönem İslam medeniyetinin merkezi olan camilerin, yeniden ön plana çıkması konusundaki görüşlerini dile getirdi. Sınıfına, eğitimine, ırkına, mezhebine, meşrebine bakmaksızın bütün milleti, bütün ümmeti toplama yerinin camiler olduğunu dile getiren Kurtulmuş, yaşadığımız dönemde camilerin, toplumun merkezinden uzaklaşmasının ardından FETÖ gibi sahte örgütlerin oluşmasına sebebiyet verildiğine dikkati çekti.

"Eğer camilerimiz tam manasıyla bütün milleti, bütün cemaati toplama yeri olsaydı, birtakım insanları toplamak için FETÖ benzeri sahte örgütlere ihtiyaç kalmayacaktı"

Camilerin FETÖ gibi örgütlere karşı önemine değinen Kurtulmuş, "Eğer camilerimiz tam manasıyla bütün milleti, bütün cemaati toplama yeri olsaydı, insanları çeken bir yer olsaydı, birtakım insanları toplamak için FETÖ benzeri sahte örgütlere ihtiyaç kalmayacaktı. Cami, 78 milyonun, 1 buçuk milyar İslam aleminin toplanma yeri gerçekten olsaydı, birtakım sahte yerlerin Müslüman toplulukların içerisinden bir kısmını oluşturarak, ayrıştırarak başka cemaatleri, kapalı cemaatleri kurma yeri olmayacaktı" şeklinde konuştu.

"Herkese açık olan müesseselerin, bu fonksiyonlarını görmezse, o zaman birtakım gizli örgütler, birtakım din adına kapalı birtakım örgütler ortaya çıkıyor ve ümmetin çoğunluğundan farklı olarak gizli birtakım yapılanmalar ortaya koyuyor" diyen Kurtulmuş, bunu önlemenin yolunun da kapısı herkese açık olan camileri, medreseleri, dergahları yeniden inşa etmek olduğunu kaydetti.

Kurtulmuş, Camiler Haftasında bu konuların yeniden ele alınması gerektiğini söyleyerek, "Camiyi yeniden arınma, toplanma, toplumun merkezi, toplumsal sorunların çözüm merkezi haline getirmek zorundayız. Bunu yaparsak FETÖ benzeri sahte örgütlenmelere hiçbir şekilde meydanı boş bırakmayacağız. Bunu yaparsak İslam karşıtlarının, İslamofobia faaliyetlerini bu ülkede dahi yürütmesinin zeminini ortadan kaldıracağız" diye konuştu.

Camiyi hala merkez olarak gören bir medeniyetin, 15 Temmuz'da yeniden canlandığını söyleyen Kurtulmuş, buna örnek olarak da darbe girişimi gecesi selaları duyan vatandaşların demokrasisine, geleceğine, özgürlüğüne ve vatanına sahip çıkmak için meydanlara inmesini gösterdi. Kurtulmuş, "O gece camilerden yükselen, "es salatu ve's-selamu aleyk" sesleriyle, milleti yeniden Kerbela, Bedir, İstiklal Savaşı, Çanakkale ruhuyla buluşturdu" ifadesiyle camilerin yeniden toplumun merkezi haline geldiğine işaret etti.

"İHANET ŞEBEKELERİNİN MENSUPLARI 60 İMAM HATİP VE MÜEZZİN ARKADAŞIMIZI SELA OKUYORLAR DİYE DARP ETTİ"

Türkiye genelinde 60 tane müezzin ve imam hatibin, büyük medeniyetten nasibini almamış kişilerce ve darbe yanlılarınca darp edildiğini hatırlatan Kurtulmuş, şunları ifade etti:

"Sela seslerinden rahatsızlık duyan o sütü bozuklar, o kanı bozuklar, o hainler bu toprakların, Anadolu ve Rumeli topraklarının tarih boyunca görmediği en büyük ihaneti ortaya koyan o ihanet şebekelerinin mensupları 60 imam hatip ve müezzin arkadaşımızı sela okuyorlar diye darp ettiler, onları gazi ettiler. Hepsinden Allah razı olsun. O selayı okurken her birinizin başına bunlar gelebilirdi. O sela okumaya çıkan imam hatip ve müezzin kardeşlerim belki o camiden o minareden aşağıya inemeyeceğinizi bilerek okudunuz. Allah razı olsun. Bir ruhu, diriliş ruhunu inanç ve iman ruhunu bu topluma minerallerden dalga dalga yaydınız ve 15 Temmuz'un görünmez kahramanlarından oldunuz."

15 Temmuz şehitlerini de rahmetle yad eden Numan Kurtulmuş, "Aziz milletimiz, 15 Temmuz akşamında uçaklara, helikoptere, tanklara ve makineli tüfeklere karşı zulmün, isyanın, tuğyanın yani Yezid siyasetinin araçlarına karşı göğsünü siper ederek Hazret, Ali, Hazreti Hüseyin ve Hazreti Hamza gibi dikilmesini bildiler ve şehit olmasını bildiler" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
GÜNÜN MANŞETLERİ
17 Ocak 2017 Salı 11:40
17 Ocak 2017 Salı 11:03
17 Ocak 2017 Salı 10:30
17 Ocak 2017 Salı 10:00
"İnlerine gireceğiz" sözüne hakaret davası açan 6 kişi tutuklandı"İnlerine gireceğiz" sözüne hakaret davası açan 6 kişi tutuklandıŞehit eşinden acı feryatŞehit eşinden acı feryatBingöl’de 21 kişi FETÖ’den tutuklandıBingöl’de 21 kişi FETÖ’den tutuklandıCHP’den anaya değişiklik teklifine kırmızı kartlı protestoCHP’den anaya değişiklik teklifine kırmızı kartlı protestoOperasyonun detayları ortaya çıktıOperasyonun detayları ortaya çıktıDenizli’de ev yangını: 1 ölüDenizli’de ev yangını: 1 ölü
Elazığ’da FETÖ soruşturmasında 23 gözaltıElazığ’da FETÖ soruşturmasında 23 gözaltıTrabzon şehidini sonsuzluğa uğurladıTrabzon şehidini sonsuzluğa uğurladıFatih Sultan Mehmet Köprüsünde intihar ettiFatih Sultan Mehmet Köprüsünde intihar etti