• ‘Suriyeli sığınmacılar çalışma hayatına katılıp alın teri döküyorlar’
 • Eshab-ı Kehf, 2017 EMİTT fuarına giriyor
 • Kahramanmaraş’ta uyuşturucu tacirleri yakalandı
 • 2016 yılında il genelinde 40 bin aileye yardım yapıldı
 • Yılbaşını kana bulayan hain yakalandı
 • FETÖ’nün adliye imamları yakalandı
 • Dıyarbakır'da Polise hain pusu 4 şehit verdik
 • Başkan Erkoç Suk-İ Maraş çarşısında
 • Hayallerindeki "engelsiz dünyayı" resmettiler
 • ‘Nefes kredisine ilave kaynak aktarıldı’
 • Kahramanmaraş’ta seracılık her geçen gün yaygınlaşıyor
 • Türkiye'nin işsizlik rakamları açıklandı
 • Yeni sistem için TBMM'de ilk tur bitti
 • KKTC’de 9 FETÖ’cü albay gözaltına alındı
 • Başbakan Yıldırım: "Kıbrıs konusunda kırmızı çizgilerimiz bellidir"
 • TÜGVA Kızılay'ın Kan bağışına kayıtsız kalmadı
 • Yayman, Yeni Türkiye vizyonu ve başkanlık sistemini anlattı
 • ‘Ekonomik ve sosyal gelişiminin en önemli mimarı basındır’
 • Kahramanmaraş havalimanı Aralık ayında 19.663 yolcuya hizmet verildi
 • Daha temiz bir çevre için atıksu arıtma tesisi çalışmaları devam ediyor

Silahlı Her PKK’lıyı Meydanda Asacaksın Efendi!

Ahmet Doğan İLBEY

Kısasa kısas. Elin Amerikalısı, Çinlisi bırakın PKK’lı gibi teröristi, uyuşturucu ve yüz kızartıcı suç işleyeni dahi idam ediyor.

Darülislâm olan Türk ülkesinde silahlı yakaladığın her PKK’lıyı din-i mübin ve vatan-ı İslâmiye gereğince meydanda asacaksın efendi!

Önce adam gibi devlet olacaksın. Hz. Ömer Efendimiz gibi İslâmî merhamet, hoşgörü ve sevgiyi bütün ülkeye yayacak, Hakkari’den Edirne’ye kadar her vatandaş başlattığın birleştirici siyasetine inanacak ve sonra da eylem üstünde yakaladığın her teröristi bulduğun yerde sallandıracaksın efendi!

Asılan teröristin döşüne de gerekçeli fermanını iliştireceksin ki, teröre tevessül edecek olan her PKK’lının yüreğine merhamet ve korku aynı anda yerleşsin.

Evvel emirde Meclis’ten terör suçları için anında idam kararını gerçekleştirme kanununu çıkartacaksın. AB gibi uyduruk yalanlar topluluğuna da şöyle diyeceksin: “Bundan böyle benim ülkemde askerimi ve vatandaşımı şehit eden, bayrağımı indiren her PKK’lı ve benzeri teröristi anında asacağım.”

PKK namına askerimizi şehit edenleri, masum vatandaşlarımızı katleden PKK ve yandaşlarını orta yerde asacaksın efendi!

Hazreti Ömer Efendimiz gibi merhametli ve otoriter yüzünü göstereceksin. Âciz ve hamakat içinde olmayacaksın. “Kenar-ı Dicle’de bir kurt bir kuzuyu kapsa” ondan sen sorumlu olduğunu, İslâm’dan beslenmiş adaletinle, kanununla, icraatınla ispat edeceksin.

Otoriterlikten kastımız ceberrut, zalim, mütehakkim, hak ve hürriyetleri kısıtlayıcı despot bir devlet değil elbette. Nizam, yani adaletin, hukukun hükümferma olduğu bir hayatı kana bulayanların haddinin İslâmca bildirildiği ve anında bildirileceği merhamet yüklü bir otoriteden bahsediyorum.

Sonra da PKK’lı silahlı teröristleri İslâm’ın âyetince ve çıkartacağın kanun gereğince yakaladığın mekânda idam edeceksin efendi!  Asmazsan, sallandırmazsan olmaz.

Daha sonra da güvenlikten sorumlu herkesten hesap soracaksın. “İstihbaratçılar uyuyor mu?” diye masaya yumruğunu vuracaksın.

Nasıl oluyor da Ankara gibi orta bir yerde teröristin varlığından istihbaratçıların haberi olmuyor. Yatanları, uyuyanları, gevşek davrananları affetmeyecek, derhal görevine son vereceksin.

PKK’yla mücadele edecek inançlı bir ordu kuracaksın. Müslüman Türk milletinin şanına yakışır, dinini ve milletini köklerinden öğrenen, dağda, belde terörist ararken kazara bir bahçeden geçse habersiz bir meyve koparmayan, yüreği merhamet ve sevgiyle donanmış inançlı bir ordu ihdas edeceksin.

Ülke bütçesinin en çoğunu alan İstihbarat sorumluları ne işe yarıyor Allah aşkına? Bunların boş zamanı olur mu? Sayrı zamanlarında ne iş tutar bunlar? İstihbarat tâlimi üstüne ne tür teati yaparlar? Yoksa boş zamanlarını PKK’nın cirit attığı mıntıkaların dışında mı geçirirler?

Ah, efendi! Devletin aczini gösteriyor bu elim hadise. Devlet erkanı yürek soğutmuyor. 

Devletin gözlerinde ve dillerinde Hazreti Ömer Efendimizin celâdetini göremedim efendi! Sancısız salon adamları gibi konuşup geçiyorlar. PKK’nın gezdiği her yerden haberi olmalı devletin.

Dikkat ediniz efendi! Sabır ve gözyaşı bitti mi bu ülkenin Kandil canilerine gün doğar. Silah çeken her PKK’lıyı yakaladığın yerde asacaksın ve bu hadiselerin güvenlikten sorumlularına “defolun bu makamlardan!” diyeceksin.

Bilinen senaryolar belli zamanlarda yürürlüğe sokulduğu açık.  Bunu ABD, Rusya, İsrail ve Avrupa ülkeleri tezgahlayabilir. Dost görünen düşmanlar vardır.

Ah, efendi! Ülke dahilinde işini Hz. Ömer Efendimizde terkip olmuş merhamet, sevgi, celadet ve korkuyu milletine göstererek yapacaksın.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
"İnlerine gireceğiz" sözüne hakaret davası açan 6 kişi tutuklandı"İnlerine gireceğiz" sözüne hakaret davası açan 6 kişi tutuklandıŞehit eşinden acı feryatŞehit eşinden acı feryatBingöl’de 21 kişi FETÖ’den tutuklandıBingöl’de 21 kişi FETÖ’den tutuklandıCHP’den anaya değişiklik teklifine kırmızı kartlı protestoCHP’den anaya değişiklik teklifine kırmızı kartlı protestoOperasyonun detayları ortaya çıktıOperasyonun detayları ortaya çıktıDenizli’de ev yangını: 1 ölüDenizli’de ev yangını: 1 ölü
Elazığ’da FETÖ soruşturmasında 23 gözaltıElazığ’da FETÖ soruşturmasında 23 gözaltıTrabzon şehidini sonsuzluğa uğurladıTrabzon şehidini sonsuzluğa uğurladıFatih Sultan Mehmet Köprüsünde intihar ettiFatih Sultan Mehmet Köprüsünde intihar etti