Şimdi Yatırım Zamanı

Mustafa SEYİTHANOĞLU

Dün Mehmet Taş ağabey “Güçleniyoruz” başlıklı bir yazı paylaşmıştı köşesinde.

Yazıyı okurken “Mehmet ağabey bir şeyler duymuştur, boş yere bu başlığı atmamıştır” diye içimden geçirmedim değil.

Herkesin Mahir Ünal’ı Milli Eğitim Bakanı olarak beklediği bu kabinede sürpriz bir şekilde Sayın Ünal kabine dışı kalırken Milletvekilimiz Av. Veysi Kaynak Bey Başbakan Yardımcılığı görevine atandı.

Yaşanan bu gelişme tüm Kahramanmaraşlıları muhakkak tatmin etmiştir. Yılların siyasetçisi, mütevazı kişiliği ile örnek siyaset adamı Veysi bey Kahramanmaraşlının gururu olmuştur.

Artık kendisinin önünde bekleyen meseleler çoğalmıştır.

64. Hükümette Milletvekili olduğu dönemde eski Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal ile Kahramanmaraş’ın problemlerine ait bir harita oluşturulmuştu.

Artık bu haritanın yola koyulması ile beraber, ülkenin sorunlarının ağırlığı da kendisinin omuzlarında olacaktır.

Mehmet Taş ağabeye yine atıfta bulunacak olursak. Kahramanmaraş siyaset olarak hiç olmadığı kadar güçlü bir konuma yükselmiştir. Sayın Veysi Kaynak Bey ile beraber 4 MKYK üyemiz bir Başbakan Yardımcımız ile beraber, kök salmış sorunlarımızın artık sonuca ulaşacağı günler yakın görünüyor.

En azından uzun yıllardır içerisinde bulunduğumuz umutsuzluk ortamını dağıtma vakti gelmiştir.

Gencinden yaşlısına, esnafından iş adamına, siyasetçisinden STK’larına kadar herkesin el birliği içinde olup şehrimizin önümüzdeki 4 sene içerisinde çağ atlamasına vesile ve destek olmamız gerekmektedir.

Hiçbir siyasi ayrım ve ayrılıkçılığa gitmeden şehir olarak elde ettiğimiz bu fırsatı değerlendirmezsek sorumlu siyasi erkân kadar biz de olacağız.

Çünkü Mahir beyin bir lafı vardı. “Bana proje getirin ben size yardım edeyim.”

Gerçekten proje üretme konusunda, siyasilerden söz gelimi bir şeyler koparabilme, onları sorunların içine çekebilme konusunda çok eksik bir şehiriz. Ya bunu kabul ederek bir şeyler üreteceğiz. Ya da oturduğumuz yerden siyasilere laf etmeye devam edeceğiz.

Bu gün etrafımızda komşu illerimizin vekilleri, siyasileri, bürokratları şehirlerinin derdiyle nasıl dertleniyor sanıyoruz. Şehirde yaşayanlar hep bir projeyle peşlerinden koşuyor bu isimlerin.

Kaçımız HSYK’da etkin görev alan hemşerilerimizin farkındayız? Kaçımız DSİ’de, Karayollarında, kritik yerlerde yani Ankara’da görev alan komşularımızın farkındayız. Orada oturanlar belki bizim sorunlarımızın farkında değil. Belki onlar birilerine ulaşmak için çaba gösteriyor ve karşılık alamıyor. İsim paylaşmadan söylemeliyim ki destek olmak isteyen kişilere köstek olan ve o kişilerin işbirliği çağrılarını reddeden çok hemşerimiz var ne yazık ki.

Bu sebepten dolayı Sayın Veysi Kaynak beyin Başbakan Yardımcılığı dönemi ile muhakkak ki çok daha hızlı şekilde adımlar atmak zorundayız. Unutmamalıyız ki yeni Başbakan’ımız icraatçı bakanlarımızdandı. Onun Başbakanlığı ile şehrimize alabildiğimiz kadar yatırımı almak hepimizin boynu borcu.

Tekrardan Sayın Veysi Kaynak’a yeni görevinde başarılar dilerken. Bu fırsatın, güzelim Kahramanmaraş’ımızın geleceğini daha güzel yerlere taşımasını umut ediyorum.

Haydi, Şimdi Yatırım Zamanı…

Yazarın Diğer Yazıları
TSK: “105 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi”TSK: “105 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi”Korkutan uyarı !Korkutan uyarı !Ünlü manken Çağla Şikel’den ’annelik’ taktikleri24 saatte en az 66 militan öldürüldü24 saatte en az 66 militan öldürüldüÖlüm onu derste yakaladıÖlüm onu derste yakaladı“Cumhuriyet Atatürk’ün milletimize en büyük mirasıdır”“Cumhuriyet Atatürk’ün milletimize en büyük mirasıdır”
Kendisini sanal aleme fazla kaptırınca böyle düştüKendisini sanal aleme fazla kaptırınca böyle düştüJandarma’da 153 personel görevden uzaklaştırıldıJandarma’da 153 personel görevden uzaklaştırıldıDolar alev alevDolar alev alev
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Maraş Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Bu site İHA abonesidir.
Tel : 0344 221 40 01