SMMM Odası Bina İnşaatı ve Yaklaşan Seçimler

Ali AVGIN

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yeni yılla, yeni hizmet binası inşaatı ile başladı.

Bilindiği üzere Mayıs ayında Oda yönetimi seçimleri var. Başkan Arif ŞEN göreve gelirken taahhüt ettiği, Odaya yeni hizmet binası kazandırma projesini, seçimler öncesinde hayata geçirmeyi arzuluyor.

655-arif.20130215103524.jpg

Geçtiğimiz günlerde Oda bünyesinde oluşturulan ihale komisyonunca, Oda binasının betonarme inşaat ihalesi yapıldı. Müteahhit firmaca binanın kaba inşaatının Nisan ayı sonuna kadar tamamlanacağı belirtildi.

SMMM Odası yeni hizmet binası, şehir merkezinde, Lise caddesi civarında, Kırsal Kalkınma binası karşında 1 000 m2 lik arsa üzerine inşa ediliyor. Başkan Arif ŞEN’le yaptığımız görüşmede, yeni hizmet binası inşası ile ilgili olarak şu bilgileri verdi.

655-ins.jpg

“ projemiz yaklaşık 1500 m2 kapalı alana sahip olup, 300 kişilik çok fonksiyonlu salonu, mescidi, mutfağı, idari katı, cafe, 3 adet derslik, yönetim katı ve sosyal alan lokal teras kattan oluşmaktadır. Üyelerimize ve stajyerlerimize daha rahat hizmet verebileceğimiz, idari, yönetim, eğitim ve toplantı alanları, birlik ve beraberliği sağlayacak sosyal alanlar ile komplike olup mesleki saygınlığımızı ve prestijimizi artıracak ve camiamızın 50 yılına cevap verecek bir proje olduğunu düşünüyoruz”.

İnşaatın finansmanının nasıl karşılanacağını sorduğumuzda; TÜRMOB la kurmuş olduğumuz sağlam dostluk ve diyaloglar sonucu,  odamızın yapımı için 650.000.-TL destek aldık ” Diyerek, bu vesile ile TÜRMOB’a destekleri için teşekkürlerini ifade ediyor.

İnşaatın ilerleyen dönemlerinde ise; Bu finansmana ilaveten, mevcut oda binasını satacaklarını, bundan elde edilen parayla ve üyelerinden tahsil edecekleri aidat alacakları ile, ayrıca iş adamlarının yapacağı katkılarla bina inşaatının kısa sürede tamamlanacağı belirtiyor.

SMMM Oda hizmet binasının, tüm meslek mensuplarına ve şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz.

Bilindiği üzere bu yıl Mayıs ayında, SMMM Odası seçimleri de var. Arif Şen ve ekibinin seçildiği ilk günden beri bu projeyi hayata geçirmek için çaba gösterdiklerini biliniyor.

Başkan Arif ŞEN, seçildikleri günden itibaren uygun arsa arama çalışmalarını başlattıklarını, ardından proje çalışmaları, belediye ruhsat alma süresi nedeni ile zamanın bu güne geldiğini söylüyor.

Ayrıca, yönetim ekibine ve özellikle yeni hizmet binası proje ve yapımında ve Oda’nın sosyal faaliyetlerinde, Oda ikinci başkanı Abdullah KALIN’ın gayretleri dikkat çekiyor. Bu hususta başkan Arif Şen özellikle kendisine bu vesile ile teşekkür ettiğini her fırsatta ifade ediyor.

Şüphesiz yaklaşmakta olan Oda seçimlerine bu faaliyetlerin yansıyacağı biliniyor.

SMMM Odasının yaptığı son seçimlerde göz atacak olursak;

2010 yılında yapılan seçimde;  Arif Şen 165 oy alırken rakibi A.Kadir Güzeldemirci 130 oy almıştı. Daha sonra yapılan 2011 Olağanüstü seçimlerinde ise; Halit Alcı 139 oy alırken, Arif Şen oylarını artırarak 202 oy almıştı.

Şimdi ise SMMM Odası bu yıl Mayıs ayında yeni seçimlere gidecek. Üç ay öncesinden, Halit Alcı adaylığını açıkladı. Başkan Arif Şen ise sanırız önümüzdeki günlerde adaylığını açıklayacak. Belki de yeni adaylar da çıkacaktır. Bu vesile ile tüm adaylara şimdiden başarılar diliyoruz.

İnşaatına başlanmış bulunan yeni SMMM Odası hizmet binasının şehrimiz için ve Meslek mensuplarımız için önemli bir proje olarak görüyoruz. Emeği geçenlere ve katkı sağlayanlara teşekkür ediyoruz. Şehrimize ve meslektaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Selam ve sevgilerle. 

 • Yorumlar 6
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Koç Holding'den vergi borcu yapılandırmasıKoç Holding'den vergi borcu yapılandırması"Başkanın talimatıyla takımı çektim""Başkanın talimatıyla takımı çektim""En büyük zararı Müslümanlara veriyorlar""En büyük zararı Müslümanlara veriyorlar"Masa tenisinde bir ilk: Avrupa Şampiyonluğu geldiMasa tenisinde bir ilk: Avrupa Şampiyonluğu geldiŞok cihazlı tacizci tutuklandıŞok cihazlı tacizci tutuklandıUyan Türk Milleti UyanUyan Türk Milleti Uyan
  Düğün yemeği 200 kişiyi zehirlediDüğün yemeği 200 kişiyi zehirlediBaşkan Çeleğen’ Her Türlü Terörü LanetliyoruzBaşkan Çeleğen’ Her Türlü Terörü Lanetliyoruz"Kimse Türkiye’yi hesaba katmadan at koşturamaz""Kimse Türkiye’yi hesaba katmadan at koşturamaz"
  Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Maraş Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Bu site İHA abonesidir.
  Tel : 0344 221 40 01