Türk Tarihinde Ağustos Ayı

Nurettin DAL

Sevgili dostlar, ülke, millet ve ümmet olarak çok önemli tarihi bir süreçten geçiyoruz. Tarihi geçmişinde zaman zaman lider olma özelliğini kaybettiği dönemler olsa da dünya milletleri içinde her zaman söz sahibi ve lider olan bir milletiz. Bu nedenle ismi farklı olsa da, Türk Milleti kurduğu her devlet ve liderleri ile yaşadığı döneme damgasını vurmuş, adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Bilgi dağarcığımıza baktığımız zaman Bilge Kağan, Kültiğin, Cengiz Han, Atilla, Sultan Alparslan, Osman Gazi, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Abdülhamit Han ve Mustafa Kemal Atatürk gibi daha onlarcası aklımıza gelir. Ne mutlu bize ki tarihin bir kez daha altın harflerle yazdığı ve yazmaya devam edeceği Yeni Türkiye’nin kuruluşuna hep birlikte şahitlik ediyoruz.

Ve bu Yeni Türkiye, Göktürklerden, Moğollardan, Hunlardan, Selçuklulardan, 600 yıl dünyaya hükmetmiş Osmanlıdan ve birinci dünya savaşı sonrasında verilen Kurtuluş Savaşı ile kurulan Türkiye Cumhuriyetinden daha zor şarlar altında kuruluyor. Şöyle ki; Köroğlu’nun “Tüfenk icat olundu, mertlik bozuldu” dediği yıllarda bile savaşlar daha adil, düşmanlar daha mertti. En azından düşmanın kim olduğu belliydi. Son yüz yıllık süreçte ise kimin dost, kimin düşman olduğunu anlamadan, ihanetin pençesine düşen hainler tarafından alaşağı edildiğin bir dönemi yaşıyoruz.

İşte böyle bir döneme damgasını vuran, her oyunu bozan, her darbe girişimini başarı ile bertaraf eden, siyasi dehası ile dünya milletlerinin gıpta ile izlediği bir lider ve o liderin güçlü kadrosu tarafından inşa ediliyor Yeni Türkiye. Ve bu Yeni Türkiye’yi başta Türk-İslam Coğrafyası olmak üzere emperyalist devletler tarafından kan gölüne çevrilen, acı ve gözyaşının oluk oluk aktığı, yoksulluğun pençesinde kıvranan, yarınından ümidi olmayan mazlum milletler bıkmadan, usanmadan hasretle bekliyor. Onlar kurtuluşlarının Yeni Türkiye olduğunu biliyor. Emperyal devletler de çok iyi biliyor ki, dünya üzerinde söz sahi olmalarına neden olan, yıllardır kan gölüne çevirdikleri topraklardan çıkışları Yeni Türkiye sayesinde olacak. İşte bu yüzden Yeni Türkiye’nin kurulmasını engellemek için her türlü yolu deniyorlar, bıkmadan usanmadan da devam ediyorlar.

Son üç yıl içinde yaşadığımız, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın gözaltına alınmak istenmesi, Ankara’nın göbeği ile yanı başımızdaki Gaziantep ve Hatay Reyhanlıda çok sayıda vatandaşımızın can verdiği terör eylemleri, Gezi Olayları, 17 ve 25 Aralık darbe girişimleri, dünyanın en büyük havaalanı, Kanal İstanbul ve üçüncü köprü projelerinin iptal edilmeye çalışılması, 30 Mart yerel seçimleri ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimindeki şer ittifakı, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta cereyan eden Suriyeli olaylarının tamamı Yeni Türkiye’nin önünü kesmek için yapılan girişimlerdir.

Sevgili dostlar, böylesi hayati olayların yaşandığı bir süreçte yaklaşık bir yıldır seçimle yatıp, seçimle kalkıyoruz. Önümüzdeki bir yılda seçim hep öncelikli gündemimiz olacak. Ve bu seçimler alışageldiğimiz seçimlerden değil. Zira bu seçimler bir varoluşun, yüce bir milletin ve medeniyetin küllerinden yeniden doğuşu, Yeni Türkiye’nin kuruluşu anlamına geliyor.

Bu seçimlerin iki tarafı var. Bir tarafta Cennet mekân Abdulhamit Han’ı tahtan indirip, onun hayallerini ve projelerini gerçekleştirmesine müsaade etmeyen, bu aziz milleti prangalar ile bağlayıp bir daha ayağa kalmasını istemeyenler ile onların işbirlikçisi hainler. Diğer tarafta ise Abdulhamit Han’ın hayallerini gerçekleştirme, projelerini hayata geçirme ve bir büyük medeniyeti yeniden inşa etme mücadelesi verenler.

Başta cennet vatanımız olmak üzere Türk-İslam coğrafyası üzerinde oynanan oyunları deşifre ederek bu aziz milleti, bu kutlu medeniyeti hak ettiği noktaya yeniden getirme mücadelesi veren, Türk-İslam coğrafyasının tamamını kuşatacak olan Yeni Türkiye vizyonunun, 2023 ve 2071 hedeflerinin uygulayıcısı ve önderi olacak mimarların en önemli isimlerinden biri Cumhurbaşkanı, diğeri Başbakan koltuğunda.

Bu kutlu medeniyetin ayağa kalkmasını istemeyen, Amerika’nın, Almanya’nın, İngiltere’nin, İsrail’in ve diğer emperyal devletlerin uşaklığını yapan hainler ise milletten yedikleri tüm şamarlara rağmen pişkin, pişkin sırıtmaya, bu aziz millete hakaret etmeye, göz boyama girişimlerine tam gaz devam ediyor. Elde ettikleri imtiyazlarla işledikleri suçların hesabı sorulurken, devlete ve millete karşı kullanmaya kalktıkları devlet imkânları ellerinden alınırken, “Biz oy vermedik ya ondan” diyenlere ise söylenecek tek şey var; yahu sizin oyunuzun bir değeri, bir kıymeti olsa verdiğiniz yere faydası olurdu.

Ve Ağustos ayı. Dünya üzerinde hiçbir millet Ağustos ayına bizim kadar mülkiyet mührü vuramamıştır. Takvimlerin, Ağustos ayına ait her yaprağında, muhteşem bir zaferimizin adı vardır.
Türk-İslâm Âlemi'nin en büyük gazası olan 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi ile başlar Ağustos ayındaki zaferler serimiz. Ve sonrasındaki Otlukbeli, Çaldıran, Mercidabık, Mohaç, Sakarya ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi Ağustos ayındaki zaferlerimizden ilk akla gelenleridir.

 

Ağustos ayının her günü, sadece Türkler açısından değil, insanlık tarihi bakımından da önemli zirve noktalarıdır. Aynı düşmanların, Türk Milletini tarihten silme gayretleri hep zaferlerimizle sonuçlanmıştır, sonuçlanmaya da devam ediyor.

Hep söylenir ya “kulun bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı var” diye. İşte aynen o hesap zamanlarından birini daha yaşıyoruz. Tarihin şanlı sayfalarında yerini alacak birkaç Ağustos günü; 10 Ağustos 2014, Yeni Türkiye’nin mimarı, Milletin Adamı Recep Tayyip Tayyip Erdoğan, cumhurun seçtiği ilk başkan. 27 Ağustos 2014, Türk-İslam Coğrafyasının dertleriyle dertlenen Yeni Türkiye’nin Başbakan adayı Ahmet Davutoğlu, milletin partisi AK Parti’nin ikinci Genel Başkanı. 28 Ağustos 2014; Milletin Adamı Erdoğan, Çankaya Köşkünde. Kısacası takvimler ve tarih 2014 Ağustos ayını Yeni Türkiye’nin, Büyük ve Güçlü Türkiye’nin kuruluşu, küllerinden yeniden doğan kutlu medeniyetin şahlanışını diye yazacak.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Kar Yapı da Kavurmalı Aşure !Kar Yapı da Kavurmalı Aşure !Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne Tebrik ZiyaretiBasın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne Tebrik ZiyaretiAkkurt  Gazeteciler Günü’nü KutladıAkkurt Gazeteciler Günü’nü KutladıÖzdemir; ‘milletimize ve insanlığa hizmet edeceğine bütün kalbimle inanıyorum’Özdemir; ‘milletimize ve insanlığa hizmet edeceğine bütün kalbimle inanıyorum’Başkan Okumuş: ‘Demokrasimizin güçlenmesin de büyük katkıdırlar’Başkan Okumuş: ‘Demokrasimizin güçlenmesin de büyük katkıdırlar’İnönü Üniversitesispor galibiyet özlemini bu hafta bitirmek istiyorİnönü Üniversitesispor galibiyet özlemini bu hafta bitirmek istiyor
Ateş;‘Gazeteciler yönetenler ile yönetilenler arasında köprüdür’Ateş;‘Gazeteciler yönetenler ile yönetilenler arasında köprüdür’Kitap okuyanlar bu bakkaldan istediğini ücretsiz alıyorKitap okuyanlar bu bakkaldan istediğini ücretsiz alıyorABD Savunma Bakanı Türkiye’deABD Savunma Bakanı Türkiye’de
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Maraş Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Bu site İHA abonesidir.
Tel : 0344 221 40 01