• ‘Suriyeli sığınmacılar çalışma hayatına katılıp alın teri döküyorlar’
 • Eshab-ı Kehf, 2017 EMİTT fuarına giriyor
 • Kahramanmaraş’ta uyuşturucu tacirleri yakalandı
 • 2016 yılında il genelinde 40 bin aileye yardım yapıldı
 • Yılbaşını kana bulayan hain yakalandı
 • FETÖ’nün adliye imamları yakalandı
 • Dıyarbakır'da Polise hain pusu 4 şehit verdik
 • Başkan Erkoç Suk-İ Maraş çarşısında
 • Hayallerindeki "engelsiz dünyayı" resmettiler
 • ‘Nefes kredisine ilave kaynak aktarıldı’
 • Kahramanmaraş’ta seracılık her geçen gün yaygınlaşıyor
 • Türkiye'nin işsizlik rakamları açıklandı
 • Yeni sistem için TBMM'de ilk tur bitti
 • KKTC’de 9 FETÖ’cü albay gözaltına alındı
 • Başbakan Yıldırım: "Kıbrıs konusunda kırmızı çizgilerimiz bellidir"
 • TÜGVA Kızılay'ın Kan bağışına kayıtsız kalmadı
 • Yayman, Yeni Türkiye vizyonu ve başkanlık sistemini anlattı
 • ‘Ekonomik ve sosyal gelişiminin en önemli mimarı basındır’
 • Kahramanmaraş havalimanı Aralık ayında 19.663 yolcuya hizmet verildi
 • Daha temiz bir çevre için atıksu arıtma tesisi çalışmaları devam ediyor

Üniversite Harçları, Aşırı Sol Ve Bölücü Dernekler

Abdulbaki GÜNIŞIĞI

 

Sayın başbakanımızın talimatı ile yüksek okullardaki öğrencilerden alınan katkı paylarının gündüz kısmı kaldırıldı. Bu haber üzerine bütün bilgisi her konuda hükümeti suçlamak üzere sıralanmış bilgisayar gibi ne verirsen onu alırsın misali gazeteciler, üniversitelerdeki öğrencinin milyonda biri nüfustaki ve her türlü konuyu sırf hükümete ve azizi Türk milletinin değerlerine saldırmak için kullanan anarşist takımının yanına giderek soruyor. Ne diyorsunuz hedefinize ulaştınız mı? Öğrencilikten başka her işle meşgul olan, baba parasından geçinen ve mensubu olduğu devleti ve milleti sevmeyen, hatta bu milletin her değerine düşman olduğunu her fırsatta dile getiren bu güya öğrencide, daha çok alacağımız var, bunlar başlangıç deyiyor. Biz ayrıca her türlü masrafımızın karşılanmasını ve mümkünse yazlık tatil paralarımızın ödenmesini, ayakkabılarımızın başbakan tarafından silinmesini istiyoruz diyerek yapılan bu güzel çalışmanın kendilerinin sayesinde olduğunu bu gazeteci kılıklı anarşist sever tarafından hatırlatılması üzerine söylüyor  ve sahipleniyor. (  Pkk teröristleride devletin ğaflet içinde yaptığı açılımların sebebi olarak kendi silahlı mücadelelerinin olduğunu maalasef haklı olarak iler sürmektedirler.) Bir  hak verilecek ise hak olduğu için verilmelidir. Gecikmiş hak iadeleri işte böyle suistimal edilmeğe açıktır. Devleti yönetinlerin bu tür sonuçlarla karşılaşmaması için yapılacak her konuda işi bilenlere danışması yerinde bir hareket olmasına rağmen bazı konularda klavuzu karga cinsinden seçtiklerinden istedikleri sonucu alamadıkları gibi her verilen taviz bir diğer tavizin kapısını aralamaktadır.

       Aziz Türk milleti nazım haininden başka şair tanımayan bu gazeteci kılıklı ve yapılan hizmetleri ve aziz Türk milletinin kalkınmasını hazmedemeyen ve özellikle bu hizmetleri yapanlar ile manevi yönden anlaşamayan  bu güruhun çarpıtmalarını istihza ile seyrediyor. Şili de ve diğer bir çok yerde aynı anarşist takım kendi hükümetlerinden parasız eğitim isterken acaba hükümet denen kurumun nereden geldiğini, paranın nasıl toplandığını, devlet denen kurumun bizzat kendileri olduğunu ve verilen vergiler oranında hizmet görebileceklerini hiç düşünmüşlermidir. İşte güney amerikada ki gösterilerde öğrenciler ölmüş olmasına rağmen parasız eğitim olmuş veya alınan katkı payları kalkmışmıdır?  Burada yapılan hizmet devletimizin mali bakımdan iyi yönetildiğini ve devletin bu masrafları karşılayacak mali güce ulaştırıldığını göstermez mi?  Bundan önceki mali durumumuzla böyle bir teşebbüs yapılabilirmi idi?  Tabii düşünen ve anlayan kafalar bunu gayet iyi anlamışlardır.  Fakat düşünmeyen, bir zamanlar avrupada dinsizlik akımının önderlerinin yazdığı kitaptan başka kitap okumayanlar ve sadece istemesini bilen  fakat asla vermemiş olanlar bol keseden isteyip dururlar. Yapılan her iyi işten de kendi paylarına bir şeyler çıkarmayı da unutmazlar.

İkinci öğretimdeki öğrencilerin harçları kalkmasa da en azından biraz indirim yapılıp taksitlere bağlanması halinde hakkaniyet olacağı kanaatindeyim. Devletimizin mali gücünün dışarıda ve içerideki düşmanlarımızın canını sıktığının farkındayız. IMF den dilenen ve dilendiği parayı da istediği yerde kullanamayan bir Türkiye den, IMF ye para verip politikalarında söz sahibi olan bir Türkiye ye gelmemizin bizlerin başını ağ3rıtacağı malumdur. İt ürür kervan yürür misali aziz Türk milletinin yürüme zamanı gelmiştir. Durduğumuz zamanlarda mazlumun tepesinde  zebun kesilenler artık ayağını denk almalılar. Bu harç denen mesele işte böyle önemli bir meselidir.  Milli eğitim bakanlığı sınıf eksiğini tamamlayacak yatırımları da hızlı bir şekilde atar ise Türkiyemizi tutana helal olsun. Doğuda ve güneydoğuda yaşayıp unutulan Türkmen kardaşlarımız ıraktaki ve suriyedeki unutulan Türkmenlere selam verirken hükümet içindeki beyinsizlerinde uyanıp kan kardeşlerimizi görmelerini ve bölücülüğün merheminin Türkmenler (Kürtçe ve zazaca ve Arapça konuşanlarda  dahil) olacağını anlamalarım bekliyoruz .vesselam.                                                                                  

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Şehit eşinden acı feryatŞehit eşinden acı feryatBingöl’de 21 kişi FETÖ’den tutuklandıBingöl’de 21 kişi FETÖ’den tutuklandıCHP’den anaya değişiklik teklifine kırmızı kartlı protestoCHP’den anaya değişiklik teklifine kırmızı kartlı protestoOperasyonun detayları ortaya çıktıOperasyonun detayları ortaya çıktıDenizli’de ev yangını: 1 ölüDenizli’de ev yangını: 1 ölüElazığ’da FETÖ soruşturmasında 23 gözaltıElazığ’da FETÖ soruşturmasında 23 gözaltı
Trabzon şehidini sonsuzluğa uğurladıTrabzon şehidini sonsuzluğa uğurladıFatih Sultan Mehmet Köprüsünde intihar ettiFatih Sultan Mehmet Köprüsünde intihar ettiDavos’ta terör alarmı; güvenlik üst düzeydeDavos’ta terör alarmı; güvenlik üst düzeyde