Yavaş Yavaş Ortalık Isınmaya Başlarken

Mustafa SEYİTHANOĞLU

Çok değil yaklaşık 10 gün önce ODTÜ’de Türkiye’nin yeni gündemini oluşturacak sıkıntıların olacağını yazmıştım.

                Yavaş yavaş ortalık ısınmaya başlarken, yeni bir toplumsal sıkıntı sürecine doğru emin adımlarla ilerliyoruz!

                Önce, ODTÜ kampüs içerisinden geçirelecek yolun yarattığı sıkıntının sonuçları olan öğrenci eylemleri, sonrasında da ODTÜ’de cemaatin bir kaç üyesinin yaptığı söylenen bir karalama kampanyası sonucunda oluşan görüntüler.

                Gelen bilgilere göre Fethullah hoca cemaatinin bu üyeleri ailelere, ODTÜ yurtlarının karışık olduğunu, yurtlarda fuhuş olaylarının yaşandığını, çok fazla çocuk aldırmanın gerçekleştiğini, kızlarımızın ahlaklarının bozulması olaylarının gerçekleştiğini anlatıp, çocuklarının cemaat evlerinde kalması gerektiğini anlatıyormuş.              

                Bu anlatılanlardan etkilenen muhafazakar anadolu insanı da tedirgin olup çocuklarını cemaat evlerine aldırmak istiyorlarmış!

                Bunun üzerine ODTÜ’lü arkadaşlarımız, “Dikkat Cemaat var.” Benzeri pankartlarla, ODTÜ içerisinde cemaati barındırmayacaklarını ilan etmişler!

                ODTÜ’de karışık yurtlar var mı bilmiyorum. Çok fazla ODTÜ’lü arkadaşım var ama bugüne kadar hiç böyle bir muhabbet yapmadık. Toplumun her kesiminde her ortamında ne kadar cinsellik mevcutsa ODTÜ’de de o kadar vardır diye düşünüyorum.

                En az 18 yaşında olan bu öğrencilerin kendi içlerinde bu şekilde bir yaşam isteği varsa isterseniz hücrede saklayın zaten o yola girecektir ve buna kimse birşey diyemez.

                Cemaat bu şekilde bir iftira atmış mıdır? Bana kalırsa çok yüksek ihtimaldir. Türkiye’de her kurum kuruluş ve STK’nın içinde ne kadar fitne fesat varsa bu fitneler ne yazık ki belirli cemaatlerin de içine yerleşmiş durumda.

                ODTÜ’de gerçekten böyle bir durum var mıdır? Olabilir. Kişilerin özgürlük alanına müdahele edilmediği sürece bu ülkede herkes herşeyi yapabilir.

                Sonuçta başbakanımız zamanında, genelevlere, pavyonlara, barlara gidip “özgür ve demokratik bir İstanbul oluşturacağız, herkese değer vereceğiz.” diyerek oy kovalamıştır.

                Kendini sosyalist ve özgürlükçü olarak nitelendiren üç beş dengesizin, ODTÜ içerisinde yaşanan hiç bir ahlaki ve toplumsal anarşizme sesini çıkartmayıp, cemaatin yaptığı çalışmalara ses çıkartması ise benim kabul edemediğim nokta. Bu arada cemaatin hiç bir hareketini savunmadığımı da özellikle altını çizerek belirtmek istiyorum.

                Türkiye’de üniversitelerde ve özellikle ODTÜ’de teröristler her türlü söylemi ve eylemi yaparken neredeydiniz?

ODTÜ yurtlarında, pkk yandaşlarının ülkücü ve sağcılara sopalarla saldırdığı sırada neredeydiniz?

O zamanlar bu tepkileri neden göstermediniz?

PKK yandaşlarının ODTÜ içerisinde kürt çocuklarını kandırmaya çalıştığı, yalan yanlış bilgiler vererek devlet düşmanı yaratmaya çalıştığı dönemde neredeydiniz?

Madem yalana karşıyız neden hepsine değil?

Özgür düşünce misyonunuz kayıp mı oldu?

ODTÜ özgürlüklerin kalesi değil miydi?

LGBT eylemlerine destek vererek özgürlükçü yapısını ortaya koyan ODTÜ’deki bazı çevrelerin, isteğe bağlı özgürlük seçimlerini de kabullenemiyorum.

Cemaat evinde kalmak özgürlük sınırlarına girmiyor mu?

Zeki olduğunu iddia eden bu arkadaşlar en ufak siyasi zeka sahibi değil mi?

Özellikle cemaatin basın yayın kuruluşlarının bu olayı çok net kullanacağını bile bile bu hareketi yapmak hangi siyasi zekanın unsuru onu da merak ediyorum.

Bu görüntülerde elinde karton bulunduran kızımızın siyasi toyluğu ise bence penguen dergisine kapak olacak seviyede.

Apolitik görüneceğiz diye politikanın stratejilerini unutmuş bu dostlar, Ak Parti’nin ekmeğine yağ değil 1. Kalite bal sürmeye devam ediyor.

Sosyalist bir babanın oğlu olarak benim babamdan öğrendiğim sosyalizm, bu ODTÜ’lü bazı kişilerin sosyalistliği ile uzaktan yakından aynı çizgide buluşmuyor.

                ODTÜ gibi, bu ülkede üniversitelerin amiral gemisi statüsünde bulunan bir üniversite’nin yaşanacak sorunlar için ilk cephe olarak görülmesini de ODTÜ zekasına yakıştıramıyorum.

                İşin özünde çok sıkıntı çıkacak önümüzdeki dönemde diye düşünüyorum.

                Son sözümde PKK ile alakalı

                Cahile elini verirsen kolunu kapmaya çalışır. Bu süreç ne yazık ki bize bunu bir kere daha gösterdi. PKK ne kadar şerefsiz ve haysiyetsiz olduğunu tasdik etti.

                Sonu iyi olur inşallah...

Yazarın Diğer Yazıları
Akkurt  Gazeteciler Günü’nü KutladıAkkurt Gazeteciler Günü’nü KutladıÖzdemir; ‘milletimize ve insanlığa hizmet edeceğine bütün kalbimle inanıyorum’Özdemir; ‘milletimize ve insanlığa hizmet edeceğine bütün kalbimle inanıyorum’Başkan Okumuş: ‘Demokrasimizin güçlenmesin de büyük katkıdırlar’Başkan Okumuş: ‘Demokrasimizin güçlenmesin de büyük katkıdırlar’İnönü Üniversitesispor galibiyet özlemini bu hafta bitirmek istiyorİnönü Üniversitesispor galibiyet özlemini bu hafta bitirmek istiyorAteş;‘Gazeteciler yönetenler ile yönetilenler arasında köprüdür’Ateş;‘Gazeteciler yönetenler ile yönetilenler arasında köprüdür’Kitap okuyanlar bu bakkaldan istediğini ücretsiz alıyorKitap okuyanlar bu bakkaldan istediğini ücretsiz alıyor
ABD Savunma Bakanı Türkiye’deABD Savunma Bakanı Türkiye’deHakkari-Çukurca karayolundaki tuzaklar imha edildiHakkari-Çukurca karayolundaki tuzaklar imha edildiÜnlü iş adamı silahlı saldırıda öldüÜnlü iş adamı silahlı saldırıda öldü
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Maraş Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Bu site İHA abonesidir.
Tel : 0344 221 40 01