Yerelde Son Durum

Mustafa SEYİTHANOĞLU

23 Kasım Cumartesi günü sabaha karşı Dedem Halim Kazancı’yı kaybettik. Bu sebeple Kahramanmaraş’a öğlen uçağıyla hareket ettim. Anadolu Jet’e ilimize bu imkanı verdiği için tekrar teşekkür ediyorum.

                Dedemin sağlık durumu iyi olduğu zamanlarda ara sıra Ulu Cami’nin önünden geçerdik. Orada bir vatandaşın cenazesi var ise hemen ne kadar gelen giden var bir bakardı. “Bak oğlum bir insan ne kadar vefalıysa vefa göstereni o kadar çok olur” der. Sonrasında cenazeye katılanlara bakıp kalabalığı görünce bu rahmetli vefalı kişiymiş derdi.

                Kendisi ne kadar vefalı bir kişiymiş ki ve ne kadar vefalı evlatlar yetiştirmiş ki, cenaze namazı, sonrasında kabristan ve daha sonrasında taziye evine binlerce dost akraba katıldı.

                Ondan çok şey öğrendik, inşallah bizlere de onun gibi saygıyla anılacak bir ömür nasip olur.

                Dönemin yerel seçim dönemi olması sebebiyle, taziye ziyaretleri sırasında cenaze evi yer yer seçim merkezine de dönmedi değil.

                Kahramanmaraş 12 Şubat Belediye Başkan Aday Adaylarından Tuncay Kazancı zaten Kazancı ailesinin belediye başkan adayı olduğu için kendisi sürekli bizlerle beraberdi. Yine Ak Parti 12 Şubat Belediye Başkan Aday Adaylarında aile dostlarımız Mustafa Buluntu ve Mehmet Sabancı ile beraber Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Arıkan da taziyelerini bizlere ilettiler.

                MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci de bu zor günümüzde bizleri yalnız bırakmadı.

                Tüm taziyelerini ileten, eş, dost, akraba ve Hemşerimizden Allah razı olsun.

                Özellikle kendi dostlarıma da çok teşekkür ediyorum. İnsan böyle zamanlarda arayana sorana daha çok kıymet veriyor.

                Gelelim yerel seçim telaşına, Belediye Başkan aday adayları ile sürekli istişare halindeydik. Sürekli Ankara merkezli mesajlarla 3 gün boyunca her sabah telefonum meşgul oldu.

                En son Ak Parti için Fatih Mehmet Erkoç adını duyduk ki zaten kendisi başbakan tarafından ilan edildi. Kendisinin önce Ak Parti için sonrasında ilimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bir aday seçilse de seçilmese de ili için çabalamaya devam etmelidir.

                Artık tüm partilerin 12 Şubat ve Dulkadiroğlu adaylarını da büyük olasılıkla biliyoruz. Adayların ismini vermeden bir değerlendirmede bulunacak olursak, bu seçimin Ak Parti için çok kolay geçmeyeceği aşikar.

                Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Elbistan, Göksun, Afşin ve Çağlayancerit göz önüne alındığında MHP’nin elinin çok güçleneceği aşikar.

                MHP belki de uzun yıllardır, Kahramanmaraş’ta olmadığı kadar güçlü bir konuma yerleşti diye düşünüyorum.

                Bana göre Ak Parti bu yerel seçimde yüzde 70’leri mümkün değil göremez.

                Tahminim Ak Parti’nin ciddi oranda oy kaybedeceği yönünde. MHP’nin ise ciddi bir oy artışı sağlayacağı yönünde!

                Tabi bu şu anki gözlemim.

                Bundan bir ay önce çok daha farklı düşünüyordum.

                Muhtemelen önümüzdeki 4 aylık süreçte de durumlar farklılık gösterecektir.

                MHP’li oy sahipleri şimdilik adaylarından yana hem fikir!

                Lakin Ak Partili dostlar bir ikilemde gibi!

                Sonuçların ve adayların hayırlı olması dileğiyle…

NOT: Bildiklerimizi ne yazık ki yazamıyoruz. Her aday adayı son derece iyi çalışmışken, ortada isim dolaşması bence onlara saygısızlıktır.

                Özellikle bu seçim döneminde bir çok adayı tanıdığım için cümlelerimi çok dikkatli seçmek zorundayım…

 

                Selametle…

Yazarın Diğer Yazıları
Akkurt  Gazeteciler Günü’nü KutladıAkkurt Gazeteciler Günü’nü KutladıÖzdemir; ‘milletimize ve insanlığa hizmet edeceğine bütün kalbimle inanıyorum’Özdemir; ‘milletimize ve insanlığa hizmet edeceğine bütün kalbimle inanıyorum’Başkan Okumuş: ‘Demokrasimizin güçlenmesin de büyük katkıdırlar’Başkan Okumuş: ‘Demokrasimizin güçlenmesin de büyük katkıdırlar’İnönü Üniversitesispor galibiyet özlemini bu hafta bitirmek istiyorİnönü Üniversitesispor galibiyet özlemini bu hafta bitirmek istiyorAteş;‘Gazeteciler yönetenler ile yönetilenler arasında köprüdür’Ateş;‘Gazeteciler yönetenler ile yönetilenler arasında köprüdür’Kitap okuyanlar bu bakkaldan istediğini ücretsiz alıyorKitap okuyanlar bu bakkaldan istediğini ücretsiz alıyor
ABD Savunma Bakanı Türkiye’deABD Savunma Bakanı Türkiye’deHakkari-Çukurca karayolundaki tuzaklar imha edildiHakkari-Çukurca karayolundaki tuzaklar imha edildiÜnlü iş adamı silahlı saldırıda öldüÜnlü iş adamı silahlı saldırıda öldü
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Maraş Gündem | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Bu site İHA abonesidir.
Tel : 0344 221 40 01