1. YAZARLAR

  2. Mehmet TAŞ

  3. 15 Temmuz’dan bu güne
Mehmet TAŞ

Mehmet TAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

15 Temmuz’dan bu güne

A+A-
Yazıyı Dinle

Bu cennet vatanımız ve yüce Türk Milleti üzerine operasyon yapmaya kalkan hain fetö terör örgütünün Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki militanlarının bu kalkışmasının üzerinden (15 Temmuz 2016) neredeyse bir ay geçti.

Bu güne kadar dünyanın hiçbir yerinde olmayan Yenikapı mitingi dostlarımıza güven verirken düşmanlarımıza da korku saldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlarının da bu birlik ve beraberlik mitingine katılmaları ve başlayan yeni birlik ve huzur iklimi katlanarak devam ediyor.

Bu akşam 10 Ağustos 2016 tarihi ile demokrasi ve özgürlük mitingleri sona eriyor.

Tanklara, toplara, uçaklara ve mermilere karşı dimdik yürüyen ve bu hain kalkışmayı önleyen yüce Türk Milleti dünyaya dimdik ayakta olduğunu ispat etti.

Bu büyük millet birlik ve dirlik içinde oldukları müddetçe kimse bizi Asya steplerine sürmeye cesaret edemez, kalkışamaz.

Gezi olaylarında zulüm 1453’te başladı yazılarını unutmadık.

15 Temmuz’u da unutmayacağız, unutturmayacağız.

**

TÜRKİYE  15 Temmuz darbe kalkışması sonrasında tek yürek, tek bilek oldu. Bu güzel iklim devam ettiği müddetçe, bu milletin önünde kimse duramaz.

35 yıldan bu yana PKK ile mücadele de neden istenilen düzey olmadığı da şimdi ortaya çıktı. TSK içindeki hainler operasyonları önceden haber vermişlerdir.

Allah’ın izniyle bu hainler devlet kademelerinden temizlendikten sonra PKK ve diğer terör örgütleriyle de yapılan mücadele kısa sürede biter ve bunların kökünü kazırız.

Milletin himmet paralarıyla, zekat ve sadakalarıyla büyüttüğü bu hain yapı içinde olan ve şu anda bile bu hainliklerini devam ettiren insanlar feto tarafından adeta hipnotize edilmiş durumdadırlar. Sahte mehdi ABD’den getirilerek Türk adaletine teslim edildiğinde ya da öldüğünde belki bu insanlar hipnozdan kurtularak doğruyu görebilirler.

**

Bu akşam son defa milletimiz meydanlara inecekler, al bayrağımızı sallayacak ve bu hainlere beddua edeceklerdir.

Bir haberde okudum; Sağlık Bakanlığına günlük 500 ihbar geliyormuş. Devletimiz bu ihbarları dikkate almalıdır. Ancak kurunun yayında yaşında yanmasına izin vermemelidir. Bunlara dikkat edilmelidir. Bizler bir zamanlar Ergenekon ve Balyoz davalarında o insanların yaşadıkları zulüm dolayısıyla nasıl sesimizi yükseltemeye bunun cia- feto operasyonu olduğunu söylemiş ve bunların ahının tutacağını ifade etmiş isek bu günde aynı sözleri tekrar ediyoruz. Devletimiz işi sıkı tutmalıdır.

Kurunun yanında yaşında yanmasına izin vermemelidir.

Adalet hepimize bir gün lazım olabilir.

CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun Yenikapı mitinginde ifade ettiği gibi; Siyaset, Camiye, yargıya ve Kışlaya girmemelidir. Bunun sağlanması halinde devlet içinde cemaat yapılanmaları olmayabilir. Gördük ki; aklını kiraya veren emri devletten değil, şeyhinden, liderinden alıyor. Sonuç ortadadır.

Devlet bu tür yapılanmalara izin vermemelidir.

**

Değerli meslektaşım İsmail Hakkı Demir’in dedesi Ali amcanın vefat ettiğini öğrendim.

Ali amca merhum babamın dostuydu. Demirlik köyünde yolun kenarında bir evi ve her gün oturduğu bir kamelyası vardı. Bayramlarda köye giderken o yolu kullanırdım. Ali amcanın elini öper, hayır duasını alırdım.

Değerli kardeşim İsmail başta olmak üzere babası Eyüp ve diğer amcalarına, aile efradına başsağlığı diliyorum.

Ali amca aynı zamanda saygın ve hatırı sayılan bir din alimiydi. Gönül dostuydu. Bir alperendi. Herkese sevgi ile bakar, herkese iyilik noktasında nasihat ederdi.

Babamın dostları birer birer bu dünyadan ayrılarak ebedi aleme yol alıyorlar. Nur içinde yat Ali amca…

Önceki ve Sonraki Yazılar