1. YAZARLAR

  2. Mehmet TAŞ

  3. 15 TEMMUZ’U GERİDE BIRAKIRKEN
Mehmet TAŞ

Mehmet TAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

15 TEMMUZ’U GERİDE BIRAKIRKEN

A+A-

Türk milleti, geçmişte gördüğü sayısız ihanet halkalarının birini de 15 Temmuz 2016 tarihinde fetocu hainlerin darbe kalkışması olarak gördü ve yaşadı.

O puslu ve karanlık gecede milletin silahını millete doğrultan bu eli kanlı ABD destekli kalkışma, Cumhurbaşkanımızın kararlı ve dik duruşuyla önlenerek büyük bir destan yazdı milletimiz.

Şerefli Türk Milletinin bu şanlı direnişinin bir benzeri daha henüz dünyanın her hangi bir yerinde yaşanmadı. Yaşanması da mümkün değil. Çünkü geçmişte yaptığımız Türk Kurtuluş ve Bağımsızlık mücadelesinin bir örneği olmadığı gibi bunun da bir örneği olmaz diye düşünüyorum.

001-002.jpg

O gece 80 milyon sokaktaydı. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı sonrasında bir saatte 30 milyon sokağa çıkmış, tanklara, uçaklara meydan okumuş, devletine ve seçilmiş hükümetine destek çıkmıştı.

İşte bu şanlı direnişin 1. Yıl dönümünü bütün Türkiye’de iki gece nöbet tutarak noktaladık. Hepimiz şimdi işimize, gücümüze bakıyoruz.

002-002.jpg

KAHRAMANMARAŞ YENİ BİR DESTAN YAZDI

15 Temmuz gecesi Kahramanmaraş sokaklarında 100 binden fazla insan hareket halindeydi. Kimileri Valilik Meydanında toplanırken kimileri de araçlarıyla şehrin çeşitli yerlerinde çeşitli aktiviteler yaptılar. O gece akşam ve yatsı namazlarında camiler tıklım tıklım doluydu. Bir bayram namazı kalabalığında insanlar dualar ettiler, hatimler indirdiler.

Kahramanmaraş merkezde başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, metropol ilçe Belediye Başkanları, Ak Parti, MHP başta olmak üzere diğer siyasi partilere mensup insanlarda ellerinde Al Bayraklarıyla bu sevince, hüzne, duaya, coşkuya katkı verdiler.

Bizler kimi zaman sahne önünde, kimi zaman ara bir sokakta, kimi zamanda o kalabalıkların arasına karışarak gözlem yaptık. İnsanların konuşmalarına kulak kabarttık, söylenenleri anlamaya çalıştık.

Böyle özel günlerde, ortak acı ve sevincin paylaşıldığı günlerde bardağın dolu tarafını görmeye çalışarak bu heyecanı o ilk gece gibi yaşamaya çalıştık.

003.jpg

15 Temmuz gecesi Kahramanmaraşlı yine kendine yakışanı yaptı. Sokağa bayrağını alarak çıktı.

“Biz buradayız!” diye dünyaya haykırdı.

Kahramanmaraşlı olmaktan, bu şehirde yaşıyor olmaktan gurur duydum.

Organizasyonlara katkı veren, emek veren bütüne Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç şahsında teşekkür ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar