1. HABERLER

  2. İLÇELER

  3. AFŞİN

  4. Afşin Belediyesi 2 bin kişiye aşure dağıttı
Afşin Belediyesi 2 bin kişiye aşure dağıttı

Afşin Belediyesi 2 bin kişiye aşure dağıttı

Afşin Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıttı.

A+A-
Haberi Dinle

Afşin Ulu Cami, Şehit Er Ömer Erüstün Meydanı ve Pınarönü Cami olmak üzere belediye tarafından düzenlenen üç farklı hayır etkinliğiyle yaklaşık 2 bin kişiye aşure ikram edildi.

Aşure dağıtımının ardından açıklama yapan Güven, Muharrem ayı ve aşure günlerinin Türk-İslam geleneğindeki yerinin büyük olduğunu dile getirdi.

Muharrem ayı içerisinde İslam alemini yakından ilgilendiren olayların vuku bulduğunu söyleyen Güven, " Hz. Nuh'un büyük tufandan kurtulması, Hz.  İsa o gün doğmuş ve o gün göklere kaldırılmış, Hz. Adem'in tövbesi kabul buyrulmuş ve bunun gibi daha bir çok olaylar Muharrem ayına denk gelmektedir. Asırlardır devam eden güzel bir etkinliği devam ettiriyoruz. Belediye olarak ilçemizde 3 farklı noktada vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunduk. İnşallah bu türe etkinliklerimiz birlik ve beraberliğimize vesile olur. Bizi burada yalnız bırakmayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bütün İslam alemi ve Afşinli vatandaşlarımızın Muharrem ayını kutluyorum. Rabbimden İslam ümmetine ve ülkemize huzur ve bereket getirmesini diliyorum" açıklamasında bulundu.

Etkinlikte, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven de belediye personeliyle birlikte cuma namazının çıkışında vatandaşlara aşure dağıtımı yaptı.

Aşure ikramı yapılan vatandaşlar,  belediyenin bu uygulamasından memnun olduklarını dile getirdi.

1-051.gif2-044.gif