1. YAZARLAR

  2. Zeynel KIYMAZ

  3. ‘Ahmet Aydın’ı İstemiyoruz’
Zeynel KIYMAZ

Zeynel KIYMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

‘Ahmet Aydın’ı İstemiyoruz’

A+A-
Yazıyı Dinle

 Siyasi partilerde adaylık başvuruları sürecinde özelikle sanal âlemde facebook, twıtır vb araçlar kullanılarak çoğu mahlaz isimlerle AK parti grup başkan vekili Adıyaman milletvekilli Ahmet Aydın aleyhinde propoganda yaptılar. Bu çalışmanın perde gerisinde AK parti aday belirleme komisyon ve liderine ulaşılarak ‘Ahmet Aydın’ı halk istemiyor’ imajıyla gönüllerindeki adayı listeye yerleştirmek hesabı yatıyordu.

Herhangi bir siyasi partinin üyesi değilim AK Parti içerisinde siyasi guruplar arasında tarafta değilim fakat duyarlı bir Adıyamanlı olarak Adıyaman’da bu yerleşik düzenle ilgili bir iki şey hatırlatayım istedim.  Yanlış hatırlamıyorsam Yıl 1991 di, DYP iktidar ortağıydı seçimler konuşuluyordu parti içi muhalefet DYP genel başkan yardımcısı Mahmut Nedim Bilgiç’e karşı ittifak içerisine girdiler.

O süreçte DYP Kurultay kararı almıştı Adıyaman’da parti içi muhalifler de  8-9 otobüs  tutarak taraftarlarını doldurup DYP genel merkezi önüne gittiler slogan attılar ‘Mahmut Bilgiç’i istemiyoruz’ dediler; seçimlerde Mahmut Bilgiç kazanmasın diye de kimi partililer oy vermedi, sandıklar açıldı çok cüzü bir oyla Mahmut Bilgiç seçimi kaybetti.

  YSK en son Adıyaman seçim sonucunu ilan etti adliyede itirazlar sonrası birkaç defa oylar sayıldı YSK karar verdi ve SHP Adıyaman’da 4-0 galip ilan edildi;  sonuç olarak O dönem Adıyaman’da DYP başarısız oldu, Mahmut Bilgiç kaybetti, beraberinde Adıyaman’da kaybetti.

 O dönem Mahmut Bilgiç seçilse Demirel’in gözdesiydi kesin bakan olur bir yıl sonrada Adıyaman Üniversitesi kararı da çıkardı. Adıyamanlılar şunu kafalarına artık koymalı Adıyaman'a mal olmuş isimleri yıpratmak lekelemek karalamak Adıyamanada, bu işe ön ayak olanlara da bir şey kazandırmıyor. Bizler kimi lider yönetici görmek istiyorsak onun meziyetini hünerini öne çıkaralım, biz kazanma sakta memleket kazansın.

 Ahmet Aydın’ı sevmiyor istemiyor olabilirsiniz fakat o bulunduğu makam nedeniyle ülkeyi idare edenlerle 24 saat birlikte mesai yapma fırsatı buluyor, sana menfaati yoksa da memlekete ülkeye mutlaka menfaati oluyordur.

 Başkalarının başarısızlığı, başlarına gelecek felaketten medet umarak geleceğe hazırlanan toplumların yerlerin de yeller esiyor, cadde ve sokaklarımızı yenileme telaşını bırakıp zihniyetimizi yenilememizde yarar var diye düşünüyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar