1. YAZARLAR

  2. Mehmet TAŞ

  3. Ak Parti Bu Anketi İyi Değerlendirmelidir
Mehmet TAŞ

Mehmet TAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Ak Parti Bu Anketi İyi Değerlendirmelidir

A+A-
Yazıyı Dinle

Kahramanmaraş’ta Marpoll isimli bir kamuoyu araştırma şirketi faaliyete geçmiş. İlk anket ve sonuçlarını bizlerle paylaştı. Selim Işık adında bir hemşehrimizin kurduğu bu araştırma şirketinin ilk anketi ve sonuçları beni ikna etti. İsterseniz bu ankette sorulan bazı sorular ve alınan cevapları siyasi olarak irdeleyelim ve kamuoyunun bilgisine sunalım. Metin içinde siyah olan kısımlar doğrudan anketten alınmıştır.

Araştırmada Kahramanmaraş’ın demografik yapısına uygun hareket edilmiştir. Anketörlerimiz Trabzon Bulvarı, Kıbrıs Meydanı ve Yatılı Bölge, Binevler, Orman Bölge Müdürlüğü (Piri Reis ve Barbaros Mahalleleri), Karacasu, Dulkadiroğlu, İsa Divanlı, Mağralı ve Fatihler Mahallesi gibi bölgelerde çalışmışlardır.  Araştırma oy kullanma hakkına sahip 18 yaş üzeri kişileri kapsamaktadır.

Bu araştırma raporu 15–22 Eylül 2014 tarihinde yapılmış Marpoll kamuoyu araştırmasının bulgularına dayanmaktadır. Kahramanmaraş’ın Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde gerçekleştirdiğimiz araştırma herhangi bir kurum veya müşteri için gerçekleştirilmemiş olup kendi kaynağımızla finanse edilmiş bir çalışmadır. Araştırma anketimiz, yüz yüze görüşme tekniğinden faydalanmak suretiyle 557 kişiye uygulanmıştır.

12 farklı soru sorulmuş. Soruların neredeyse tamamı 62. Hükümet ile ilgili ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgilidir. Sadece Sağlık alanında yapılan yatırımlar ile ilgili farklı bir soru sorulmuştur.

Sorulan sorular ve Ankette çıkan sonuçları görsel olarak tek tek verirken anket ile ilgili görüş ve önerilerimi ilerleyen günlerde de ayrıntılı ve tek tek işlemek istiyorum.

Buyrun anket ve sonuçları:

1-089.jpg2-081.jpg3-067.jpg4-064.jpg5-051.jpg6-052.jpg7-039.jpg8-028.jpg9-028.jpg10-029.jpg11-016.jpg12-017.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar