1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ANTALYA'DA YOĞUN NEM BUNALTTI
ANTALYA'DA YOĞUN NEM BUNALTTI

ANTALYA'DA YOĞUN NEM BUNALTTI

Hava sıcaklığının 35 derece, nem oranının öğle saatlerinde yüzde 80 olarak ölçüldüğü Antalya'da, sıcak ve nemden bunalanlar plajları doldurdu

A+A-

Antalya'da öğle saatlerinde nem oranı yüzde 80'lere çıkarken, yüksek yerlerden bakanlar nem bulutları nedeniyle şehir merkezini görmekte zorlandı.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Antalya merkezinde hava sıcaklığı 35, deniz suyu sıcaklığı 29 derece ölçüldü. Öğle saatlerinde nem oranı yüzde 80'e ulaştı.

Kentin üstüne bulutlar çökerken, Tünektepe ve Kepez seyir terası gibi yüksek bölgelerden bakanlar, şehir merkezini görmekte zorlandı.

Görüş mesafesini etkileyen bulutlar kent sakinlerini ve turistleri bunaltı. Bunaltan hava nedeniyle cadde ve sokaklar boşalırken, plajlar doldu.

KEMER'DE TATİL YAPANLAR SAHİLE AKIN ETTİ

Öte yandan nem oranının yüzde 80'lere kadar çıktığı Kemer ilçesinde de nemden bunalan yerli ve yabancı turistler, serinlemek için sahillerde ve parklarda yoğunluk oluşturdu. Bazı turistler parklarda yürüyüş yaptı, bazıları denize girdi.

Özellikle Rus tatilciler su sporları yapmayı tercih ederken, çocuklar ise deniz kenarında oyun oynadı.

Rusya'dan ailesiyle ilk defa Kemer'e tatile gelen Aleksei Matiugin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçeyi çok sevdiğini, sıcak havalarda genellikle denize girerek serinlemeye çalıştığını söyledi.

Matiugin, Rusya'da havanın soğuk olduğunu, Antalya'daki sıcak havayı sevdiklerini dile getirdi.

ANTALYA'DA YOĞUN NEM BUNALTTI