1. YAZARLAR

  2. Zeynel KIYMAZ

  3. ‘Bahoz Öldü’ Haberi Yalanmı?
Zeynel KIYMAZ

Zeynel KIYMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

‘Bahoz Öldü’ Haberi Yalanmı?

A+A-
Yazıyı Dinle

Türkiye hafta sonu  Anadolu ajansı kaynaklı ‘BAHOZ ERDAL Öldürüldü’ haberiyle çalkalandı. Terör örgütü PKK'nın iki numaralı ismi olan "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'in öldürülmesi Kandil'in sözde lider kadrosunun korku fitilini ateşledi. Suriye'de rejime karşı savaşan Tel Hamis Tugayı'nın Fehman Hüseyin'i takip için 20 kişilik özel ekip kurduğu ve 7 aydır adım adım takip ettiği öğrenildi spotlarıyla geçen haberlere terörden canı yanan milletimiz haliyle sevindi.

Bölgeyi ve Suriye’yi az çok bilen biri olarak kendi kaynaklarıma müracaat ettim ancak olayı doğrulamadılar.

Suriye deki konjöktör takip edilen politikalar gereği PKK lider kadrosu ABD İngiltere Almanya İsrail Rusya ajanlarının koruması altındadır.

Bölge taşeron İŞİD PKK benzeri örgütler bahane edilerek işgal edilmiş durumda. Türkiye BOP eş ortağı olarak düzenlemelerde proje ortağı olarak eli kolu bağlı durumdadır.

 ABD işgali Irak’ta olmayan kimyasal silah tehdidi, Suriye’de de Terör örgütlerinin Dünyayı tehdit etmesi balonuyla gerçekleşiyor. 

Terör örgütleri ABD-Rus ve ortaklarının koruması altındadır ve orta doğuya uzanmak için bu örgütler bir nevi merdiven olarak kullanılmaktadır.

 PKK’nın lider kadrosunda en önemli isim Murat Karayılandır 2 numaralı isimse Sabri Ok’tur benim ortaokuldan dönem arkadaşımdır. Fehman Hüseyin bu örgüt içerisinde 6-7 numaradır.

Türkiye gibi tarihi derinliği olan bir ülkenin 6-7 numara bir ismi ortadan kaldırdık diye yaygara yapmasını da çok garipsedim.  ülke olarak bu hallere düşmemeliydik, 8 ton patlayıcı yüklü bir araç karakolun kapısına kadar gelmemeliydi.

Terörle mücadele siyasi kararlılık gerektirir ikinci önemli öğe ise bu mücadeleyi yapacak kadrodur. 20 yaşında evinin yolunu zor bulan Mehmetleri profesyonel katillerin karşısına av gibi atarak terörle mücadele edilmez. Terörle mücadele profesyonel kadro ve ekiplerin işidir.

Bahoz Erdal öldürüldü haberiyle ilgili ilk gün Suriye’deki dostlarımla görüştüm haberin kaynağının zayıf olduğunu PYD güçleriyle beraber ABD koruması altında olduğunu söyledi, Şimdi bir gazeteci olarak Hükümetin Bahoz Erdal öldürüldü açıklamasını dinleyince Belediye yönetmekle Devlet yönetmek arasındaki farkı gördüm.

Hükümetin terörle mücadele ile ilgili atacağı her adımı destekleyeceğiz ama hükümetin hükümet olmanın sorumluluğunu yapması, kararlı tutum sergilemesi gerekir.

Türkiye 30-40 yıldır uğraşa durduğu terör belasını kararlı bir kadroyla ortadan kaldırır. Türkiye tarihi derinliklerden bu gücü bulur ve geleceğe güvenle yol alır.

 Yarın bir gün Bahoz Erdal’ı görünce de şaşırmayın mutlaka paralel yapı yanıltmıştır. 1 haftalık Bahoz Erdal haberi Devlet Bahçeli’yi gündemden kaçırdı iş ona yaradı vesselam.

Önceki ve Sonraki Yazılar