1. YAZARLAR

  2. Mehmet TAŞ

  3. Başarı öyküleri
Mehmet TAŞ

Mehmet TAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Başarı öyküleri

A+A-
Yazıyı Dinle

Kahramanmaraş her geçen gün gelişen ve büyüyen bir şehir olarak dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

9 yıldan bu yana uydu üzerinden yayın yapan Kahramanmaraş’ı dünyaya tanıtma gayreti içinde olan Aksu Televizyonu bu başarısını 15 Temmuz darbe ihaneti ile ilgili Demokrasi Meydanı adını alan parkta tamı tamına 27 gün canlı yayın yaparak demokrasinin, devletinin ve hükümetinin yanında olduğunu göstermiştir.

Bu performansı ve çabası 2. Anadolu Medya Ödülleri ile taçlandırmıştır. Aksu Televizyonunun başarılı yöneticisi Cüneyt Beyit bu ödülü tüm Kahramanmaraş adına almıştır. Çünkü bu demokrasi nöbetinde bütün şehir vardır. Onun için bu ödülün Aksu Televizyonu ve Kahramanmaraş için anlamı çok farklı olmuştur. Bir medya mensubu olarak gururlandım.

Başta Cüneyt Beyit olmak üzere bu ödülün Kahramanmaraş’a gelmesine katkı sunan, emek veren herkese teşekkür ederim.

**

Ebru Sema Akkurt’un Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç ile ilgili yazısını okudum. Hoşuma gitti. Bu şehirde eli kalem tutan yeni insanları gördüğümde mutlu oluyorum. Bakış açısı ve yaklaşımı güzel. Mesele üzüm yemekse, şehre, şehrin yetiştirdiklerine, şehir için katkı sunanlara sahip çıkmak ve aynı zamanda eksikleri de var ise edebi dairesinde bunları da yazmak olmalıdır. Ebru’yu tebrik ediyorum.

Söz kente sahip çıkmaktan açılınca bir konuya daha girmek istiyorum. Gaziantepli meslektaşımız Ökkeş Özekşi gazete ve internet sitesinde “Gaziantep’e sahip çıkalım” başlıklı bir köşe yazısı kale almış. Diyor ki; nerde o eski Gazianteplilik ruhu? Bu ruha sahip çıkalım. Bu ruhu yaşatalım diyor. Haklı. Hem de çok haklı.

Zira, geçmişte Kahramanmaraş’ta bir dernek varmış. Bu derneğin adı; Kahramanmaraş’ı geliştirme Derneği imiş. Bu dernek sayesinde Kahramanmaraş’a, Orman Bölge Müdürlüğü, Toprak su Bölge Müdürlüğü, DSİ 20. Bölge Müdürlüğünün getirildiği ifade edilip durulur. Bu gün aynı ruha Kahramanmaraş’ın da ihtiyacı var. Kahramanmaraşlılık ruhunu şaha kaldırmamız gerekiyor.

Bu birbirimizi yemekle değil, birbirimize sahip olmakla mümkün olacaktır. Bunun için kıskançlık yerine marifet etmeyi öğrenmemiz gerekiyor.

Bunu başardığımızda bir çok başarı kendiliğinden gelecektir.

**

Aksu Televizyonunda yaptığımız artı eksi programı için geçen hafta Türkoğlu ilçesine gitmiştik. Yaklaşık 10 saat kaldık. Türkoğlu ilçesinde yapılan yatırımları gördük. Kaymakam Serdar Kartal ile Belediye Başkanı Osman Okumuş’un el ele vererek ortaya çıkardıkları başarı öyküsüne tanık olduk.

Türkoğlu gibi küçük bir yerde 20 milyon gibi bir rakamı vatandaşlardan toplamak suretiyle Eğitim Kompleksi yapıyorlar. 2016-17 Eğitim öğretim yılında Yüksek okul, İlahiyat Fakültesi olmak üzere iki okul üç yeni bina da hizmete girecek.

Bitmedi daha. Türk İslam sanatının bütün inceliklerini, zerafetini ve güzelliklerini gördüğümüz Fatih Sultan Mehmet Han camii inşaatına da bu güne kadar 5 milyon para harcanmış. Bunda da devletin katkısı yok. Devlet-millet kaynaşması ile hayata geçirilmiş. Bu camii altında eğitim yuvası da var. Bu her hangi bir okul gibi değil. Diyanet ile Milli Eğitim birlikte olacaklar. Hem din ve hem de fen bilimlerinin okutulacağı 4-5 ve 6 yaş grubu öğrencilere eğitim verilecek. O çocuklar bir yandan dini eğitim alırken bir yandan da drama, tiyatro, yüzme ve bilgisayar eğitimi alacaklar. Yani bir elinde Kur’an bir elinde de Bilgisayar olan öğrenciler yetişecek.

Bu arada hizmete giren Türkoğlu Belediye binasından da söz etmeden geçmek olmaz.

Hayran kaldım. Belediye Başkanı Osman Okumuş’a tekrar tekrar teşekkür ettim.

Demek ki başarmak için çalışmak, araştırmak ve gayret etmek gerekiyor.

Kahramanmaraş’ın gelişmesi ve büyümesine katkı yapan insanlarla ilgili başarı öykülerimiz devam edecek.

Bu yazıyı yazarken Kahramanmaraş’tan iki kahramanımızın iki şehidimizin cenazesi kalkıyordu.

Millet olarak bir ölürüz bin doğarız. Bize göz dikenin gözünü oyarız. Bu millet nice hainleri toprağa gömdü. PKK’yı da, Daiş’i de, Feto’yu da toprağa gömeceğiz inşallah.

Bu ülke için toprağa düşen bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken büyük Türk Milletine baş sağlığı diliyorum.

Şimdilik hoşçakalınız...

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar