1. YAZARLAR

  2. Op.Dr.Uğur TOKA

  3. Başbakanı beklerken
Op.Dr.Uğur TOKA

Op.Dr.Uğur TOKA

FARKLI BAKIŞ
Yazarın Tüm Yazıları >

Başbakanı beklerken

A+A-
Yazıyı Dinle

 

4 mayıs cuma günü başbakanımız   AK Parti olağan kongresine  katılmak  üzere   kentimize geliyor.

Başbakanı ağırlamak  kentimiz bir onur.

Şurası bir gerçek ki Recep Tayyip Erdoğan herhangi bir başbakan değil  gerçek bir lider. Ve daha iktidara gelmeden önce  partinin   kuruluş  aşamalarından beri K.Maraş'la karşılıklı bir  gönül bağı var.

K.Maraş  her  seçimde  bunu  gösteriyor. Başbakanımız da her fırsatta bunu dile  getiriyor.

Başbakanımızı  çok değerli bir misafir  olarak  ağırlamak ,  gerekli  hürmeti  göstemek boynumuzun borcu.

Ama  sadece  başbakanın  muhtemel  geçeceği güzergahı makyajlama işine oldum olası Kentte  asfaltlanan  yollara , boyanan  bordür taşlarına  bakarak  başbakanın  geçeceği  yerleri kolaylıkla anlayabiliriz. Dün gece  12  şubat stadyumunun duvarları boyanıyordu ,sabah  da bütün stadın pırıl pırıl olduğunu  gördüm.

Yolların asfaltlanması bordürlerin boyanması elbette güzel bir şey .

Ama ben başbakan geliyor diye bunları yapmayı  kıymetli bir misafiri ağırlamak ve hürmet etmek olarak değerlendirmiyorum.

Başbakanımız asfaltlı yollar   boyanmış pırıl pırıl bordür taşları ve  pırıl pırıl  bir  stadyum  görmeyi elbette ister .

Ama memleketinin  gerçek  halini  görmeyi  eminim   daha  çok  ister.

Sayın başbakanımız kentimize gelen çok kıymetli bir misafir  ve misafir ağırlarken ortalığı toplamak gerek, ama  kendileri  aynı zamanda K.Maraş da dahil olmak üzere tüm ülkenin bir anlamda ev sahibi.

Başbakanımız bizzat ''  K.Maraş'ın bakanı benim'' diyor.

Kentin eksiklerini bilmek isteyecektir.

Başbakanımızın hayatını ve liderlik sürecini  incelemiş biri olarak şunu söyleyebilirim  ki  başbakanımız bu işlerin vatandaş için değil kendisi geldiği için yapıldığını bilse bunları asla   tasvip etmez.

Recep Tayyip Erdoğan'ı  ilk günden  beri seven destekleyen ve kendisininde bize karşı muhabbetini her fırsatta dile getirdiği bir kent olarak  biraz beklentiye girmeye sanırım hakkımız var.

 Acaba başbakanımız bize ne getirdi?

Önceki ve Sonraki Yazılar