1. YAZARLAR

  2. Mehmet TAŞ

  3. Belediye Başkanlarına Sesleniyorum“Sayın Başbakan Gibi Yürekli Olunuz!”
Mehmet TAŞ

Mehmet TAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Belediye Başkanlarına Sesleniyorum“Sayın Başbakan Gibi Yürekli Olunuz!”

A+A-
Yazıyı Dinle

Seçimler sona ereli tam bir ay oldu. Hala ziyaret haberleri paylaşılıyor. Hala ziyaret adeta birinci gündem konusu gibi.. Olmaz böyle bir şey. Koltuğa oturan Belediye Başkanlarının millete verdikleri söz ve vaatlerin henüz yaşı bile kurumadı.

Başbakan Sayın Erdoğan’ın gölgesi ile seçilerek Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan yerel siyasetçiler, korkak olmamalıdırlar. Sayın Başbakan “ben beyaz elbiseyle bu göreve talip oldum!” diye millete hizmet yolunda hiçbir şeyden korkmadığını ilan etmedi mi? Ama aynı yürekliliği bizim seçilmişlerde göremiyoruz. Bunların emareleri bu güne kadar görülmedi.

İnsana demezler mi; “Yüreğin yoktu da ne diye o makama talip oldun!” diye. Bizde ilk günden çağrı yapıyoruz. Yüreğini ortaya koyamayan, korkak siyasetçilerin bu şehre vereceği hiçbir şeyi olamaz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde daha henüz kurumlar tam olarak kurulamadı. Genel sekreter atanmasını bekliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Erkoç’a bu güne kadar sürekli destek olduk. Yanında olduk. Şehri geliştirmesi adına da yanında olmaya da devam edeceğiz. Ancak hizmetlerin aksaması, işlerin durma noktasına da geldiğinde, neler oluyor sayın Başkan diye sorma hakkımızın da olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Makamlara gelip oturanlar, bu makamların gereğini yapmak zorundadırlar. “Ben öyle uygun görmüyorum ya da bu benim işime gelmez!” tarzı söz ve üsluplar o makamlarda oturanlara da hiç yakışmaz. Söylediklerinde ise toplumda madara olurlar ve toplumda “makamda olsalar bile adam yerine konulmazlar!” biz bu şehirde böyle siyasetçileri çok gördük ve Allah ömür verirse de görmeye devam edeceğiz. Bu iş ne çırçır fabrikası yönetmeye benzer ne de başka bir şeye. Her insan bulunduğu ve seçildiği makamın gereğini yapmalıdır.

**

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abid Vanlı ile şehirde şöyle bir kısa gezinti yaptık.

Belediye çarşısı, Ulu camii civarı ve o bölgeler. İnsanlarla sohbet ettik. Esnaflarla konuştuk. Konuştuğumuz insanlarda Belediyelerimizden büyük bir beklenti içindeler. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a vatandaşın büyük güveni var. Sayın Erkoç halkın beklentisine cevap verecek, vatandaşın acil olarak gördüğü, ulaşım, otopark ve sokak işgalleri için hemen bir çalışma içine girmelidir. Nitekim ulaşım için bir çalışma yapıldığını biliyoruz.

Katip han gerçekten çok güzel restore edilmiş. Bu güzel yapının görkemini ana caddeye taşımak gerekiyor. Orada bulunan işyeri sahipleri ile görüşülerek o bölge için yeni bir çalışma yapılabilir. Bunun içinde çok paralara da ihtiyaç yoktur.

**

Kahramanmaraş’ta bir değişim yaşanması isteniliyor ve arzu ediliyorsa bu toplu çalışma ile olacak bir şeydir.

Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin yaptıklarını şimdilik sadece izliyoruz.

Sayın Başbakan laf değil icraat yaptığı için milletin teveccühüne mazhar olmuştur.

Kamu kurumları siyasi partilerin başkanlıkları gibi yürütülmez. Buralar icracı makamlardır. Buralarda oturan insanların mazeret üretme gerekçeleri yoktur.

Tek çareleri vardır. Çok çalışarak sorunların üstesinden gelebilmektir. Bu zor yol tercih edilmezse, insanlara tepeden bakılırsa, halka inmeyip sırça köşklerde oturma tercih edilirse, o zaman o şehir de bu tip siyasetçileri unutur gider.

Şimdilik başta Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç olmak üzere umutlu bekleyişimiz devam ediyor.

“Dağ fare doğurdu” demek için vakit çok erken.

Şimdilik bizim ve halkın desteği devam ediyor… Bizlerde başarılar diliyoruz..

Önceki ve Sonraki Yazılar