1. HABERLER

  2. KAHRAMANMARAŞ

  3. “BEYOĞLU’NDA BİR BEYOĞLU” KİTABI YAYINDA
“BEYOĞLU’NDA BİR BEYOĞLU” KİTABI YAYINDA

“BEYOĞLU’NDA BİR BEYOĞLU” KİTABI YAYINDA

İstanbul’da Beyoğlu’nda “içliköfte tezgahı” başında bir kahramanın konu edildiği kitap yayında

A+A-
Haberi Dinle

İstanbul’da Beyoğlu’nda “içliköfte tezgahı” başında bir kahramanın konu edildiği kitap yayında

İstanbul’da yüreği Kahramanmaraş’a ait ama bedeni Beyoğlu’nda içli köfte tezgahının başında “sabır satan” bir süre önce sonsuzluğa uğurlanan merhum Ali Topçuoğlu’nu oğlu Mustafa Topçuoğlu’nun kaleminden okuduğumuz, her sayfasında tecrübe, sabır ve sevginin gergef gergef ince bir sanatkarın elinden çıkmışçasına anlatımına tanık olacaksınız.

20170511_151337.jpg

Bazen bir dağ başında, bazen 6 kişilik yoksulluk kokan evde ama bu evde sevgi ve mutluluk her şeyin üzerinde, bazen de bir askeri kışla bazen de Beyoğlu’nun ara sokaklarında ellerini cebine koymuş boynu bükük her hangi bir yüreği yanığa rastlayabilirsiniz.

Bir şeyi değil insan hayatına ait her şeyin anlatıldığı bu güzel anı kitabını önce okuduk, sonra da ziyaret haberini yapıyoruz.

20170511_151432.jpg

TOPÇUOĞLU, KİTABIMIZ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Bir süre önce yayımlanan “Sabırtaşı” isimli kitabı yazarı Mustafa Topçuoğlu memleketi Kahramanmaraş’ta tanıttı.

Kitap tanıtımı için geldiği memleketi Kahramanmaraş’ta kentin önde gelen isimlerine kitabını hediye eden Mustafa Topçuoğlu basın mensuplarını da unutmadı.

Maraş Gündem internet haber merkezini ziyaret ederek Gazeteci Mehmet Taş ile sohbet eden Topçuoğlu, kitaba Kahramanmaraşlıların büyük ilgi gösterdiğini ifade ederek, hemşerilerine teşekkür etti.

20170511_151522.jpg

Kahramanmaraş’ın tanıtımına büyük katkı yapan Menekşe Paçanın sahibi Remzi Ulaş usta ile birlikte yapılan bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mehmet Taş, her iki lezzet ustasına da kentin tanıtımına yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.