1. YAZARLAR

  2. Mehmet TAŞ

  3. Bizim Dedelerimizi kim öldürdü?
Mehmet TAŞ

Mehmet TAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Bizim Dedelerimizi kim öldürdü?

A+A-

Osmanlı döneminde Milleti Sadıka denilen Ermeniler, emperyalist devletler olan Fransa, İngiltere, Almanya, İtalya ve Rusya'nın kışkırtmaları sonucu 1850 yılından sonra fırsat buldukça isyan ettiler.

Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun bir çok şehirlerinde, köylerinde, kasabalarında Ermeni komitacıların yaptıkları katliamların toplu mezarları vardır.

Kahramanmaraş, Erzurum, Van gibi şehirlerde yapılan Ermeni Vahşetinin izleri hala dururken tarihinde hiç bir millete zulüm yapmayan Türk Milletine yapıştırılmak istenen Soykırım yalanına isyan ediyorum.

**

Daha 1992 yılında Azerbaycan'da Hocalı Katliamı ve Karadağ işgalini yapan ve binlerce soydaşımızı katleden, yerinden yurdundan eden bu Ermeniler değil mi?

Ne acıdır ki; Devlet adına ülkemi yöneten insanlar, Osmanlı Ermenisinin acılarını paylaşırken bizim dedelerimiz hiç kimsenin aklına gelmedi.

Oysa Kahramanmaraş'ın bir çok yerinde toplu mezarlar vardı. Eski adı Zeytin olan Süleymanlı'da ki kanlı köprünün hikayelerini dinleye dinleye büyüdük.

Osmanlının en zayıf anında kapitalist batılı devletlerle bir olup bizi arkadan vuran, bize ihanet eden Ermeniler için Osmanlı devleti tehcir yapmıştır.

Milyonlarca Osmanlı arşiv belgelerinde bulunan Ermeni ihaneti ve katliamları örnekleri kimsenin dikkatini çekmemiş, bir Ermeni yalanı ile milletimiz suçlanmaktadır.

**

Ülkemizde tarihi gerçekleri saptıran ve bir Ermeni hayranlığı içinde olan adına aydın denilen gerçekte ise birer vatan haini olan bu insanlara söyleyecek bir çift sözüm var.

Bizim dedelerimizi kim öldürdü?

**

Kardeş ülke Azerbaycan'da Karabağ işgal altındadır. Hani Gezi olaylarında:

- Mesele ağaç değil sen hala anlamadın mı? diyen zihniyet var ya. O günlerde Zulüm 1453'de başladı diye yazanlar var ya.

Ve biz başımızı kuma gömerek uyanık olmazsak bu vatanda bizi parya yapmak, bizi bu vatanda yok etmek için her şeyi yapacak bir zihniyet vardır.

Ermenilere soykırım yapıldı diyen ve bizim vergilerimizle Milletvekili maaşı alan hainler var.

Dün Asala olan bu gün PKK olan bu anlayışı iyi okumak ve iyi anlamak gerek. Bunların amacı kardeşimiz olan Kürtler'e özgürlük falan değildir. Bunların amacı o bölgede bir Ermenistan kurmaktır. İşte bunu anlamayan insanlara içimden sadece acımak geliyor.

Bu hain oyun içinde olan ve bunu fark etmeyen Kürt kardeşlerimin uyanacağı günü bekliyorum.

Bu duygular içinde bizim dedelerimizi öldüren katillerin masum gösterilmeye çalışıldığı bu günde Allah'a yalvarıyorum. Allah'ım bu İslam yurdunda bizi her daim muzaffer eyle...

Önceki ve Sonraki Yazılar