1. YAZARLAR

  2. Mehmet TAŞ

  3. Bu Şehir Hepimizin
Mehmet TAŞ

Mehmet TAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu Şehir Hepimizin

A+A-
Yazıyı Dinle

Yoğun bir hafta sonu geçirdikten sonra dün (28 Nisan 2014) haftanın ilk işbaşı günüyle Kahramanmaraş’a ve işime merhaba dedim.

**

Dün Şirin baba (Mustafa şirin) ile şehir turu attık. Sanayi faslından sonra Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Kemal Karaküçük, bizim için özel bir yeri olan Elis Otomotiv’in sahibi Haluk Şerbetçi beyleri ziyaret ettik. Gündeme dair sohbetlerimiz oldu.

Sonra rotayı Büyükşehir’e çevirdik.  Belediye Başkanımız Sayın Fatih Erkoç’u ziyaret ettik.

Sayın Erkoç ilk iş olarak şehrin Ulaşımı için çalışma başlatmış. Trafik lambaları, geliş ve gidişler, kavşaklar v.s.

Doğrusu sevindim. Çünkü şehrin ulaşımında ciddi sıkıntılar var. Zaman zaman bu şehrin trafiğini eski haline getirsek daha akıcı olur diye yazıp çizen biri olarak, yol uzatmaları, yol yasakları, sağ geçişler, alt ve üst geçitler gibi çözülmesi elzem olan sorunlarımız var.

Sayın Erkoç; kararlı, umutsuzluk içine düşmeden, öncelik sırasına göre şehrin yaşam kalitesini artıracak çalışmalar içine girmiş.

Ziyaret işine de çözüm bulmuş. Ziyaretleri bundan sonra Salı ve Perşembe günleri saat 14.00’den sonra kabul edecek.

Şirin baba ve ben Büyükşehir Başkanımıza kentin acil sorunlarını dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık.

Mesela mevcut Şeyhadil mezarlığına DSİ ve Karayollarının katılarak burasının genişletilmesini önerdik. Kılavuzlu sırtlarında yapılan mezarlık yerine defin yapılmasının ileride oluşturacağı sıkıntıları anlattık.

Bu konuda sayın Başkan da bizim gibi düşünüyor. Çok yakın zamanda DSİ ve Karayollarının alınması için çalışmalara başlanılacağının müjdesini verdi.

**

Salı sabahı ise CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı İnşaat Mühendisi Ünal Ateş’in basın toplantısına katıldık.

Sayın Ateş, CHP’nin mevcut oylarını alamadığını buna gerekçe olarak ise yönlendirmelerin olduğunu dile getirdi.

CHP’li seçmenin MHP adayına oy verdiğini ifade etti. Bu yönlendirmelerin partilere faydadan çok zarar getirdiğini dile getirdi. Daha da önemlisi; gölge başkanlık oluşturulduğunu Büyükşehir dahil bütün ilçe belediyelerinin çalışmalarını takip edeceklerini, eksik gördükleri hizmetleri dile getireceklerini, doğru yaptıklarını ise takdir edeceklerini ifade ettiler.

**

Kahramanmaraş hepimizin. Bu şehre dair hepimiz söz söyleme hakkına sahibiz.

Bu şehrin gelişmesi için dağarcığında bilgi olan, çözüm önerileri olan isimler önerilerini kamuoyu ile paylaşmalıdırlar.

Susarak, sorunlara duyarsız kalınılarak bir şeyleri çözmemiz mümkün değildir.

İnsanları suçlamadan, iftira atmadan, yapılan hizmetleri takdir ederek, yapılamayanları da hatırlatarak, etkili ve etkin bir kamuoyu oluşturulmasıyla bir çok sorunun çözüleceğini ifade etmek istiyorum.

Şehrimizin geleceğine dair güzel umutlar besliyorum….Haydi başarılar..

Önceki ve Sonraki Yazılar