1. YAZARLAR

  2. Zeynel KIYMAZ

  3. Büyük İsrail Kuruluyor Kaos Yönetilebilir Ve Planlı?
Zeynel KIYMAZ

Zeynel KIYMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

Büyük İsrail Kuruluyor Kaos Yönetilebilir Ve Planlı?

A+A-
Yazıyı Dinle

TheodorHerzl liderliğinde 29 Ağustos 1897 yılında Basel'de toplanan Yahudi kongresine dünyanın çeşitli ülkelerinden 200 delege katılmıştı. Avusturyalı Yahudi bir gazeteci olan TheodorHerzl, 1896'da yazdığı Judenstaat (Yahudi Devleti) isimli bir kitapta Siyonizm'in kuruluşunu anlatmış, 1897'de I. Siyonist Kongre ile Dünya Siyonist Teşkilâtı kurulmuştur. Kongre ile 1897'ye kadar Yahudilerin, Filistin'de toplanması ve Yahudi devleti kurulması bir fikir iken, 1897'de hedef haline getirilmiştir.(1)

Kurulan Dünya Siyonist Örgütünün Başkanlığı’naTheodorHerzl getirildi. Kongrede hazırlanan Siyonist programı hayata geçirmek için gereken altyapının oluşturulması için finans desteğini sağlamak amacıyla bir fon kurulması kararlaştırıldı. Bu fon Filistin'de toprak satın alınması ve bu topraklarda bir devletin altyapısının oluşturulmasına harcanması kararlaştırıldı.

14 Mayıs 1948'de İsrail Devleti'nin Kuruluş Deklarasyonu, TheodorHerzl'in 1897'de I. Siyonist Kongrede‘Ben Basel'de İsrail Devletini kurdum. En geç 50 yıl içinde bu gerçek olacak’demesinden 50 yıl sonra ilan edilmiştir. Dünya Yahudi kongresinin 2000 li yılların başında yaptığı toplantıda en geç 20 yıl içerisinde dünyada bulunan Yahudilerin işlerini bulundukları bölgede ülkede tasfiye ederek İsrail’e yerleşme çağrısı yapmıştır, bu çağrı kongre de bir araya gelen yüzlerce hahamında katıldığı toplantıda kutsal bir çağrı olarak dünya Yahudilerine deklare edilmiştir. Kongrenin aldığı kararla en geç 2023 yılında büyük İsrail kurulmuş olacak. Bu hedef ve çalışmaları kongre hakkında 2006 yılında Gürcistan Tiflis’te ermeni asıllı ABD li bir gazeteciden dinledim ve ilk defa BOP büyük Ortadoğu projesini orada duydum, bu proje kapsamında ABD li gazeteci bana ‘en geç 2016 yılında Türkiye bölünmüş olacak ‘ dedi. Bende tebessüm edip güldüm ve ‘yıllardır bu söyleniyor Türkiye büyük ülke kimsenin gücü buna yetmez ‘ dedim. Yıllar ABD li gazeteciyi haklı çıkardı.

Arap baharı diye adlandırılan proje arzı-mevut sınırları içerisinde stratejik öneme sahip ülke olan Türkiye’de yönetim değiştirilerekçalışmaya başlandı. BOP’a eş ortak seçilen ülke olarak ABD-İsrail-İngiltere ile birlikte zaman zaman Türkiye’nin iştirak ettiği operasyonlarla bölgede Irak, Suriye, Libya, Lübnan, Filistin, Sudanfiilli olarak bölündü, Türkiye ve Mısır ileri bir hamle ile iç karışıklardan sonrabölünmesi hedefleniyor.

 22 ülkenin sınırlarının değişeceği proje kapsamında bölge halkı İngiliz-ABD-İsrail tarafından yıllardır eğitilen Taşeron örgütler İŞİD, DAEŞ, PYD, PKK vs örgütler aracılığı ilecanından bezdirilecek, bölgede planlı kaos oluşturulacak, yönetilebilir kaos nedeniyle kentleri harabeye dönen bölgeye sonunda hedeflenen tarihte BM kararıyla ABD-İngiliz askerleri çıkarma yapacak, bölgenin inşası ve yeniden imarı maskesi adı altında önceden hazırlıklı olan Yahudi çok uluslu şirketleri gelecek, devamında da göçlerle yeni yerleşim yerleri oluşturularak BOP’un son aşaması olan Büyük İsrail böylece kurulmuş olacak. Bu gerçekleri milletin gözünden kaçırarak her gün sistemin medyasının ekranlarında koca koca boş prfunvanlı kimselerin değerlendirme yapmak üzere çıkıp kulaklarını enselerinin arkasından göstermeye çalışmaları bölgeye atılan bombalar kadar bizleri kahrediyor.Türk aydınları açık seçik oluşturulan yönetilebilir kaosu göz ardı etmeye ne kadar devam edecekler, bu kadar mı bir milletin basireti bağlanır, afyon mu yuttuk milletçe tehdit in boyutunu hala göremiyor muyuz?Büyük fotoğraf gözümüzden planlı bir şekilde kaçırılıyor. Uyan millet uyannnnnnn

Önceki ve Sonraki Yazılar