1. YAZARLAR

  2. Mehmet TAŞ

  3. Çalıştaylar ve eylem planları
Mehmet TAŞ

Mehmet TAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Çalıştaylar ve eylem planları

A+A-

 

 

Bu gün Kahramanmaraş Valiliği toplantı salonunda çok önemli konular eylem planı şeklinde masaya yatırıldı.

TBMM Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Vali Şükrü Kocatepe, milletvekilleri, kaymakamlar, Belediye Başkanları, Bürokratlar ve bizler..

Malum daha önce birkaç ana başlık altında, Bakanların katılımıyla kentte çalıştaylar yapıldı. Kentin sorunları masaya yatırıldı.

Bu çalıştaylar sonucu bir eylem planı ortaya konuldu. Şimdi Kahramanmaraş Valiliği öncülüğünde “Kahramanmaraş Gelişim Eylem Planı” adı altında projeler, devam eden yatarımlar ve daha sonra yapılacak olan yatırımlar olmak üzere masaya yatırıldı.

Kahramanmaraş Belediye Başkanı kent ile ilgili sunum yaparken, bürokrat DSİ, Karayolları, gibi kurumlar yatırımlar hakkında bilgiler verdiler.

Bu toplantı çok önemlidir. Çünkü bu toplantılar 4 ayda bir yapılacaktır. Projelerin ve yatırımların güne göre yorumu, eksiklik var ise onların çözümü gibi konular tartışılacak ve karara bağlanacaktır.

Kentin siyasetinin, bürokrasisinin, iş dünyasının ve basının hazır bulunduğu bu toplantılarda zaman içinde farklı görüşler gündeme gelecek ve kentin büyümesine olumlu katkılar verecektir.

Bu günkü toplantıda ortaya konulan gelişim eylem planı ile ilgili var olan projeler muhalefet partilere de Valilik tarafından verilecek olması, varsa bu konuda proje katkılarının istenmesi bence güzel bir davranış olarak kente artı değer katacaktır.

Bu şehirde en önemli gündem maddesi olarak ulaşım orta yerde duruyor. Bu sorunun çözümü noktasında da ciddi yatırımlar yapılıyor. Ancak uzun yıllardır devam eden sorunlarında bir çırpıda çözülmesi mümkün değildir. Zaman içerisinde bunların çözüleceğine inanıyorum.

Kimilerine göre toplantı boş ve anlamsız olabilir, ben öyle düşünmüyorum. Her hangi bir yatırım kararı alındığında onun planlanması, projesi, ödeneği v.s. gibi konuları sebebiyle iki yıl geçiyor.

Devlet yatırımlarını insan ömrüyle karıştırmayalım. Bir nükleer santralı düşünün planlanması, yapılması, üretime geçmesi neredeyse 20 yıl alıyor. Karayolları yatırımları da öyledir.

**

Kahramanmaraşlılar olarak en büyük sorunumuz, sorunu konuşmamaktır. Yani tam kadro olarak konuşmamak ve takip etmemektir. Takip edilmesi halinde her şeyin çözüleceğine inanıyorum.

Toplantıyı tertip edenler, bu konuda emek verenler, Kahramanmaraş’a bir çivi çakmak isteyenlere bir Maraşlı olarak teşekkür ediyorum.

Kahramanmaraş her şeye rağmen büyümeye devam ediyor!...

Önceki ve Sonraki Yazılar