1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CELALETTİN GÜVENÇ: ‘’SUNİ KAOS ORTAMLARINA FIRSAT VERMEYELİM’’
CELALETTİN GÜVENÇ: ‘’SUNİ KAOS ORTAMLARINA FIRSAT VERMEYELİM’’

CELALETTİN GÜVENÇ: ‘’SUNİ KAOS ORTAMLARINA FIRSAT VERMEYELİM’’

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformu’na üye STK Başkanları ile bir araya geldi.

A+A-
Haberi Dinle

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformu’na üye STK Başkanları ile bir araya geldi.

Kahramanmaraş Andırınlılar Derneği binasında düzenlenen toplantı da Kahramanmaraş’ın sorunları ele alındı. Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformu Başkanı Ahmet Kolutek, Milletvekili Güvenç’e katılımından dolayı teşekkür ederek, ‘’Bu gün burada sohbet ortamında şehrin ve sivil toplum kuruluşlarımızın sorunlarını anlatacağız ve çözüm için milletvekilimizden rica edeceğiz.’’ dedi.

haberma049--guvenc.jpg

STK Başkanları kendilerini tanıttılar ve şehrin sorunlarına parmak basarak çözüm istediler.  

Milletvekili Güvenç, ‘’STK Başkanlarından ülkemizin ve şehrimizin sorunlarına ışık tutacak, yol gösterecek projelere her zaman destek veriyoruz. Ak Parti olarak gücümüzü halktan alıyoruz. Halkın sesi olan STK larımızdan proje bizden takip. Siz proje üretin biz takip edelim.’’ dedi. 

Kahramanmaraş’ın yol sorunu, eğitim sistemi, yeni yapılacak olan tünellere şehitlerin isimlerinin verilmesi, saatlik ve günlük olarak hizmet veren apartların denetimi hakkında gerçekleştirilen buluşma sonrası TBMM İçişleri Komisyon Başkanı, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç şunları söyledi.X

haberma053--guvenc.jpg

Milletvekili Güvenç’in konuşması;

‘’Birlik beraberlik sürdüğü müddetçe demokrasi dışı gelişmelere izin vermediğimiz sürece Türkiye’ye de güç yetmeyeceği ortaya çıktı diye düşünüyorum. Bu gün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,  bütün dünya’ya karşı dik durabiliyorsa emin olun ki arkasında ki halkın desteğinden dolayıdır. Halk desteğini atlayamıyorlar, inkar edemiyorlar. Bu millet 12 seçimdir bu hükümete, bu lidere destek veriyor ve bunlarda ekonomiyi büyütüyorlar, toplumun gelişimini sağlıyorlar. Bütün bu demokrasi dışı saldırılara rağmen diye bakıyorlar. Önümüzde ki dönemlerin çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Geçen yıl çok riskli dönemleri hamdolsun geçtik. Ocak ayının birine kadar doları 4- 4,5 seviyelerine çıkartmaya hedeflediler. Ciddi karamsar tablo çizildi. 4,5- 5 lira tolere edilebilir sınırlar değildi. Alınan tedbirler ile ateşi düşürüldü ve gelişimimiz de beklenenden iyi oldu. Bu yıl ilk 3 ay da yüzde 5 lik bir kalkınma hızını yakaladık. Geçen sene Avrupa Birliği ortalaması 1,8 büyüme oranları, darbeye rağmen biz 2,9 büyümeyi başardık. Dolayısıyla bu beraberlik devam ettiği müddetçe Türkiye’nin önü açıktır. 2019’da da zaten kazasız belasız sandıktan çıkacak Cumhurbaşkanlığı halk desteğiyle bir çok tartışmayı ortadan kaldıracak. Yeni dönem de istikrarlı dönemler olacak. Çünkü 5 yıl süre ile tartışmalar bitecek.

haberma057--guvenc.jpg

Birbirimizi sevelim, birbirimizi sayalım ve en önemlisi birbirimizi anlamaya çalışalım. Toplumda ki oluşturulmaya çalışılan suni kaos ortamlarına fırsat vermeyelim. Her konuda duyarlı olalım. Sivil toplumun sahiplendiği sorunların çözülmesi kolaydır. Sivil topluma karşı durmakta demokrasilerde mümkün değildir. ‘’

haberma070--guvenc.jpg