1. HABERLER

  2. SPOR

  3. EDEBİYATÇI YAZAR KARA; ‘’ KİTABIN OLDUĞU YER MEDENİYETİN OLDUĞU YERDİR.’’

EDEBİYATÇI YAZAR KARA; ‘’ KİTABIN OLDUĞU YER MEDENİYETİN OLDUĞU YERDİR.’’

Kahramanmaraşlı Edebiyatçı Yazar Niyazi Kara’dan 4. Uluslar arası Kitap ve Kültür Fuarına davet.

EDEBİYATÇI YAZAR KARA; ‘’ KİTABIN OLDUĞU YER MEDENİYETİN OLDUĞU YERDİR.’’

Kahramanmaraşlı Edebiyatçı Yazar Niyazi Kara’dan 4. Uluslar arası Kitap ve Kültür Fuarına davet.

Edebiyatçı Yazar Niyazi Kara, ilk olarak Yediveren Yayınlarından çıkan ‘’Çeşm’’ şiir kitabı ile 2. Uluslar arası Kahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarında okuyucuları ile buluşmuştu. 4. Kitap ve Kültür fuarına ise ilk imzasını yapacağı yeni kaleme aldığı romanı ‘’Toprak Kokusu’’ ile okuyucuları ile buluşmanın mutluluğunu haberma.com ekibi ile paylaştı.

4. Uluslar arası Kahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarına davette bulunan Kara, şunları söyledi;

‘’2015 yılında kitap dostlarıyla ilk şiir kitabımızla buluştuk. O gündür bu gündür burada kitapların kokusu içinde yaşıyoruz.  Bu işi seviyoruz. 4. Kitap Fuarı olağanüstü güzellikte hazırlanıyor. Hazırlıkları görüp yakından takip ediyoruz. Burada ki gelişim ve değişim hakikaten heyecan verici. Bizlerse ‘’Toprak Kokusu’’ adlı romanımızla bu sene tekrardan okuyucularımızla buluşmayı ümit ediyoruz. Öğrencilerimize, velilerimize, köyden, kentten, uzaktan, yakından herkesi kitap fuarına davet ediyoruz. Özellikle eğitimci kimiliğimle çocukları fuara getirin diyorum. Gelsinler, gezsinler, karıştırsınlar, baksınlar. Kitabın olduğu yer medeniyetin olduğu yerdir. ‘’ dedi.

Yeni romanı ‘’Toprak Kokusu’’ hakkında ise şunları söyledi.

‘’ Toprak Kokusu, çokta fazla üzerine kitap yazılmamış bir dönemin hem yakın hem uzak 70’li yılların o dönemin hem taşra hem de şehir özellikle doğudan başlamak üzere Anadolu’ya bir fotoğrafını ortaya koyan o günün değerlerini bugünle karşılaştırmak üzere o günün düşünüş biçimleri arasında ki sıkıntılara birde bugünün gözüyle bakmak imkanı sağlayan, insanı merkez alan, insanın insana muhabbetini, nelere dayanabileceğini bunları konu alan bir roman. İçinde tarih, içinde insan, içinde aşk, içinde vefa, içinde toprak olan ve şifresi de toprak kokusu olan bir kitap. Umarım olumlu tepkiler; okunur, beğenilir, eleştirilir, ki buna ihtiyacımız var. Bütün bunları, bu güzellikleri o günün penceresinden bugünün penceresine aktarmayı düşündük. Umarım bir parça başarılı olmuşuzdur.