1. HABERLER

  2. İLÇELER

  3. ELBİSTAN

  4. Elbistan Arıtma Tesisi Tamamlanıyor
Elbistan Arıtma Tesisi Tamamlanıyor

Elbistan Arıtma Tesisi Tamamlanıyor

Elbistan İlçesine yapılacak olan Atıksu Arıtma Tesisinin proje çalışmaları tamamlanıyor.

A+A-
Haberi Dinle

Elbistan İlçesine yapılacak olan Atıksu Arıtma Tesisinin proje çalışmaları tamamlanıyor.

KASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Elbistan ilçe merkezi ile Karaelbistan, Söğütlü, Çiçek, Demircilik ve Taşburun mahallerinin atıksularının arıtılması amacıyla yapılması planlanan Elbistan Atıksu Arıtma Tesisi Proje aşaması tamamlanıyor. 

Proje Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Elbistan Atıksu Arıtma Tesisinin mastır planı, finansal planı, fizibilite raporu, ÇED raporu, tasarım raporu, teknik çizimler ve teknik şartnamenin tamamlanmasının ardından proje hakkında halkı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bilgilendirme toplantısında vatandaşlara proje kapsamında yapılacaklar, çevresel etkileri ve alınacak önlemler anlatıldı. Bilgilendirme toplantısına KASKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri, Elbistan Belediyesi yetkilileri, müşavir firma yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

1-20160930162913.jpg

Ekim Ayında Avrupa Birliğine Başvurulacak

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte ekim ayı içerisinde Elbistan Atıksu Arıtma Tesisi için Avrupa Birliği, Katılım Öncesi Mali Yardım Programı(İPA)na başvuru yapılacak. Başvurunun kabul edilmesi durumunda 2017 yılı başlarında Atıksu Arıtma Tesisinin ihalesi yapılacak.