1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Göksun’da çiftçi eğitim kursları devam ediyor
Göksun’da çiftçi eğitim kursları devam ediyor

Göksun’da çiftçi eğitim kursları devam ediyor

Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Tarafından Açılan Basınçlı Sulama Sistemleri, Organik Tarım, Yemeklik Baklagiller yetiştiriciliği ve Çilek Yetiştiriciliği Kurslarında Başarılı Olan Kursiyerlere Sertifikaları verildi.

A+A-
Haberi Dinle

Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Tarafından Açılan Basınçlı Sulama Sistemleri, Organik Tarım,  Yemeklik Baklagiller yetiştiriciliği ve Çilek Yetiştiriciliği Kurslarında Başarılı Olan Kursiyerlere Sertifikaları verildi.

Başarılı olan kursiyerlere Sertifikalarını İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Mustafa Bozkurt, Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Mesut Kıraç, Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Miktad Kasal tarafından takdim edildi.

Programda konuşma yapan Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Ahmet Mesut Kıraç İlçemizde 2016 yılında, Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliği ile Mantar Yetiştiriciliği, Çilek Yetiştiriciliği, Yemeklik Dane Baklagil Yetiştiriciliği, Basınçlı Sulama Sistemleri, Organik Tarım, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Sürü Yönetimi Elemanı olmak üzere 8 kurs planlandığını tamamlanan 5 kursa ait 128 kursiyerin belge almaya hak kazandığını ve belgelerinin verildiğini belirten Kıraç, Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Sürü Yönetimi Elemanı Kurslarının da yılsonuna kadar açılacağını belirtti.

1-010.gif2-009.gif