1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Gümrük ve Ticaret Bakanı kente geliyor
Gümrük ve Ticaret Bakanı kente geliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı kente geliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi 8 Ekim 2016 Cumartesi günü Kahramanmaraş’a gelerek bir dizi ziyaretler yapacak.

A+A-
Haberi Dinle

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi 8 Ekim 2016 Cumartesi günü Kahramanmaraş’a gelerek bir dizi ziyaretler yapacak.

Binali Yıldırım’ın Başbakan olması sonrasında kurulan hükümette Gümrük ve Ticaret Bakanı olan Ak Parti’nin tabanından siyasete giren Bülent Tüfekçi 8 Ekim Cumartesi günü karayolu ile Adıyaman’dan Kahramanmaraş’a geliyor.

İl Başkanı Ahmet Özdemir tarafından gönderilen programa göre; 13.30’da Kahramanmaraş’a gelecek olan Bakan Tüfenkçi ilk ziyaretini Kahramanmaraş Valiliğine yapacak. Daha sonra öğle yemeğinde partililer ve basın mensuplarıyla bir araya gelecek olan Bakan Bülent Tüfenkçi, Büyükşehir Belediyesi ve Ak Parti İl Başkanlığına ziyaret yapacak.

Saat 18.00’de Necip Fazıl Kültür Merkezinde Ak Parti Siyaset Akademisinin açılışını yapacak olan Bakan Tüfenkçi, katılımcılara ilk dersi verecek.

Bakan Bülünt Tüfenkçi saat 20.00’den sonra karayolu sile Mersin’e hareket edecek.

BÜLENT TÜFENKÇİ KİMDİR?

1966 Malatya-Yeşilyurt doğumlu. Ortaokul ve Lise öğrenimini Yeşilyurt İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olduktan sonra Ticaret Hukuku üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı.

1991 yılında Malatya’ya yerleşerek serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Tüfenkci, 2001 yılında AK PARTİ Malatya teşkilatının kuruluşunda yer aldıktan sonra teşkilatta çeşitli kademelerde görev aldı. 2011 – 2015 yılları arasında AK PARTİ Malatya İl Başkanlığı görevini yaptı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.