1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Günün özeti
Günün özeti

Günün özeti

İstanbul - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin Suriye ve Irak'taki mücadelesi alelade bir tercih değil, hayati bir zorunluluktur. Dünyanın...

A+A-
Haberi Dinle

Günün tüm önemli gelişmelerini sizin için derledik.

"Türkiye'nin Suriye ve Irak'taki mücadelesi hayati zorunluluktur"

İstanbul - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin Suriye ve Irak'taki mücadelesi alelade bir tercih değil, hayati bir zorunluluktur. Dünyanın enerji kaynaklarının güvenliği de bu bölgelerin terör örgütlerinden ve teröristlerin faaliyetlerinden arındırılmasına bağlıdır" dedi.

TSK: 537 terörist ele geçirildi

Ankara - TSK, 29 Ağustos 2016'dan bugüne kadar tüm yurtta icra edilen operasyonlar sonucunda 417'si ölü, 61'i yaralı, 41'i teslim olarak, 18'i yakalanarak toplam 537 teröristin ele geçirildiğini açıkladı. Aynı dönemde icra edilen operasyonlarda 88 askerin şehit olduğu, 152 askerin ise yaralandığı bildirildi.

"Önce siz devlet olmayı bilin, sonra Türkiye'ye laf edin"

Ankara - Başbakan Binali Yıldırım, Irak merkezi hükümetine tepki göstererek, "Önce siz ülkenizin içerisinde yaşayan vatandaşlarınıza sahip çıkın, onların yok olmasının önüne geçin, devlet olmayı bilin. Ondan sonra Türkiye'ye laf edin" dedi.

10 bina imha edildi: 11 terörist öldürüldü

Ankara - Fırat Kalkanı Harekatının 48. gününde 84 DEAŞ hedefine tam 602 atış yapıldı. Hava taarruzunda 10 hedef imha edilirken, 7 terörist de öldürüldü. Çatışmalarda 3 muhalif asker şehit oldu, 14 muhalif asker de yaralandı.

Motosikletten düşen kadın kamyonun altında kaldı

Şangay - Çin'in Şangay kentinde motosikletten düşen kadın kamyonun altında can verdi.