1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hızlı Satranç Türkiye Şampiyonu 1920 Maraş Spordan
Hızlı Satranç Türkiye Şampiyonu 1920 Maraş Spordan

Hızlı Satranç Türkiye Şampiyonu 1920 Maraş Spordan

2016 Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonası yirmi üç ilden 91 sporcunun katılımı ile 29 Eylül- 2 Ekim tarihleri arasında Arsuz Uluçınar Gençlik Kampında yapıldı.

A+A-

2016 Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonası yirmi üç ilden 91 sporcunun katılımı ile  29 Eylül- 2 Ekim tarihleri arasında Arsuz Uluçınar Gençlik Kampında yapıldı.

16 yaş ve altı kategorisinde 1920 Maraş Spor Satranç Takımı oyuncusu Önder PERÇİN Türkiye Şampiyonu oldu. Şampiyonanın 2 Ekim saat 18.00'da düzenlenen ödül törenine 2016 Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonası'nda ilk üç dereceyi elde eden sporcuların da ödülleri takdim edildi.

Türkiye şampiyonluğunun ardından konuşan Önder PERÇİN, Türkiye şampiyonluğunun hedefleri arasında olduğunu ve bu hedefine ulaşmış olduğu için büyük mutluluk duyduğunu söyledi. PERÇİN: “Çok küçük yaşlardan beri satranç oynuyorum. Satranç oynadığım zaman çok mutlu oluyorum, bu yüzden satranç oynuyorum. Bu sporda sabırlı olmak çok önemli. Uzun zaman uğraştıktan sonra başarı geliyor. Bu başarıda benim kadar ailemin, hocalarımın ve kulübümün katkısı oldukça fazla, onlara teşekkür ederim.” diye konuştu.