1. YAZARLAR

  2. Orhan KOYUNCU

  3. KANIMI DONDURAN YURTTA SULH..!
Orhan KOYUNCU

Orhan KOYUNCU

Yazarın Tüm Yazıları >

KANIMI DONDURAN YURTTA SULH..!

A+A-

Bu necip millet; bu gazi millet ne imtihanlar gördü... Ne badireler atlattı. Tarih boyunca düşmanının çetrefilli hamleleriyle şuurunun zirvesini yaşayan; ve dünya milletleri içerisinde dört bir yanı düşmanla sarılmış ve düşmanın her daim ensemizde iş çevirdiği başka ülke söyleyin başka millet söyleyin.

*

Neler yapmadılar ki; hangi senaryoyu oynamadılar ki..!

*

Tarih boyunca; vatan topraklarında oynamadıkları oyun kaldı mı ki? Peki...Yüce milletim tüm bu oyunları tarihe gömmedi mi?

*

Evet 15 Temmuz... 15 Temmuz... Bir daha söylüyorum 15 Temmuz...

*

Canımız çok yandı. Biz yedi düvelle savaşırken... Kalbimizden, Canımızdan, Ciğerimizden bize hançer saplanmadı mı?  Peygamber Ocağımız... Cefanın; çilenin ocağı... Asker ocağından nefesimizi kesmeye çalışmadılar mı? Kimdi bunlar. Yıllarca Allah diyenler değil miydi? Yıllarca bu milleti Kuranla, sünnetle ve göz yaşıyla kandıranlar değil miydi? Peki bu soysuzluk ve bu köpeklik nerden geliyordu? Neden yedi düvelin maşası olup, Allah'ın adını anıp, Efendimizin sünnetiyle bizi vurdular ki? Bir insan, tekrar ediyorum bir insan bu kadar şuurunu nasıl kaybeder. Ancak insanlığını kaybetmiş kişi ve kişiler bu güruhta ilerler. Ki zaten böylede olmuştur. Yıllarca ekmeğini yediği millete; milletin silahıyla ve yine millete namlu çevirenler tarih boyunca affedilmeyecektir.

*

Tarihin kara sayfalarına; ihanetle, hainlikle adını yazdıran FETÖ ve aveneleri kurdukları planda ve kurdukları bataklıkta kendileri boğulmuştur. Aziz milletimiz bir kez daha muzaffer olmuş ve bu hainliği bertaraf etmiştir. FETÖ'nün hain darbe girişimi milletimizin bir çok kesiminde kenetlenmeye ve milli bir uyanışa vesile olmuştur. Böyle talihsiz ve hainlik olmadan ve dahi meydana gelmeden milli birliğimizi sağladığımız an; işte o an kafirin belini tümden kırdığımız gündür. Ve bu da ümmetin kurtuluşu olacaktır.

*

Bu duygu ve düşüncelerle İslam için, Vatan için, Bayrak için şahadete ulaşmış tüm silah arkadaşlarımı ve vatandaşlarımıza Rabbim cennetiyle cemaliyle müşerref kılsın. 15 Temmuz kara bir lekedir. Rabbim bir daha bu imtihanı bize yaşatmaması duasıyla...

Önceki ve Sonraki Yazılar