1. HABERLER

  2. KAHRAMANMARAŞ

  3. KREDİ YURTLAR KURUMU %35’İ HEDEFLİYOR
KREDİ YURTLAR KURUMU %35’İ HEDEFLİYOR

KREDİ YURTLAR KURUMU %35’İ HEDEFLİYOR

KSÜ bünyesinde eğitim öğretim gören öğrencilerin toplamında KYK % 35 gibi bir hedef ortaya koyarak, öğrencilerin barınma sorununu çözmeye çalışıyor

A+A-
Haberi Dinle

KSÜ bünyesinde eğitim öğretim gören öğrencilerin toplamında KYK % 35 gibi bir hedef ortaya koyarak, öğrencilerin barınma sorununu çözmeye çalışıyor

İki yıl önce müstakil müdürlük haline dönüştürülen Kahramanmaraş Kredi Yurtlar Kurumu üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacının yanı sıra yurtlarda kalan öğrencilerin sosyal hayatını da geliştirebilmek için birçok etkinliğe imza atıyor.

Haber Sitemiz imtiyaz sahibi Mehmet Taş, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Mehmet Ali Öztürk’ü ziyaret ederek kurumun çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldı.

Öztürk öncelikli hedeflerinin kız ve erkek öğrencilerinin sağlıklı ve kaliteli bir eğitim alabilmesi için ihtiyaç duyulan barınmaları konusunda en kaliteli hizmeti vermeye çalıştıklarını ifade ederek, kendilerine her türlü desteği veren siyasi ve bürokratlara teşekkür etti.

20170509_090216.jpg

KYK OLARAK 5280 ÖĞRENCİYE HİZMET VERİLİYOR

Kahramanmaraş merkez olmak üzere Elbistan, Afşin, Göksun ve Pazarcık ilçelerinde Kredi Yurtlar Kurumu olarak kız ve erkek öğrencilere hizmet verilmektedir. Merkez de 4 farklı yerde 2403 kız öğrencimize 1088’de erkek öğrencimize yurt hizmeti veriyoruz. İlçelerimizde ise 1789 öğrencimize bu hizmeti götürüyoruz diyen Mehmet Ali Öztürk gelecek 5 yıllık hedeflerini de şu şekilde sıraladı.

“Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde ortalama 40 bin öğrencinin eğitim göreceği öngörüsü üzerine biz merkez başta olmak üzere Afşin, Pazarcık ve diğer ilçelerimizde yeni yurt binaları yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 5 yıl içinde mevcut kapasitemizi şimdikinin iki katına çıkartmaktır. Bu kapsamda Afşin’de 250 erkek 250 koz olmak üzere toplam 500, Pazarcık ilçemizde 400 Elbistan ve Göksun’da kız ve erkek öğrenci yurtlarını ayırarak sayılarını artırdık. Kahramanmaraş kent merkezinde ise 2000 öğrenci kapasiteli yeni yurt binası için çalışmalar tamamlanmış olup yakın bir zamanda arsa tahsisi yapılarak inşaatına başlanılacaktır.

20170509_090228.jpg

ÖĞRENCİLERİMİZİ SOSYAL HAYATA DA HAZIRLIYORUZ

KYK yurtlarında kalan kız ve erkek öğrencilerimize, Dil kursları, Tasarım ve El Sanatları, Müzik ve Görsel sanatlar, Din ve değerler eğitimi konularında kurslar düzenleyerek onları sosyal yaşama da hazırlıyoruz.

20170509_101014.jpg

Bunun dışında öğrencilerimiz köy okullarını ziyaret ederek orada okuyan çocuklarla iletişim kurmakta ve onlara çeşitli hediyeler alınarak önemli sosyal aktiviteler yapmaktadırlar. Huzurevi ve yaşlılar, gençler ve çocuklar üzerine de çeşitli aktiviteler yapılmaktadır. Sportif ve kültürel faaliyetler, çevre faaliyetleri v.s. gibi etkinlikler yapılmaktadır.